Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dt - bierze sie to z revolution. Ale to samo tyczyc sie bedzie laserow. Czemu? Bo do takich szprych jest potrzebny dobry zaplatacz!

 

Takimi pompkami i 10 napompujesz, ale przy tylu juz zaworek puszcza i głowica schodzi z wentyla. Choc pamietaj, ze tam nie ma tej reg tłoka wiec od tych 8 lubi ciezko wchodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak ktoś pisze, że waga jest za duża tej czy tamtej ramy.

 

Dlatego chcę wiedzieć ile waży "idealna" rama dla zawodowców z tego forum. Jeśli ktoś szykuje się do IO, to niech zajmie się trenowaniem a nie "schodzeniem" z wagi roweru o 200-300gram.

 

Chodzi o to, że płacąc tyle pieniędzy wymaga się czegoś więcej niż tylko wygląd. Tak swoją drogą, porównując części szosowe i rowerowe, to w szosie płaci się za jakąś tam technologię, użyte materiały, jakość produktu...W ostrym to jednak Ciągle kolorki, lans, "hajp". Prosty przykład: korby. Za 360zł można kupić np. BLB Track, które, co by nie mówić, są zwykłymi odlewanymi korbami na kwadrat. Ale można też kupić za to Shimano 105 ze zintegrowaną osią i pustymi ramionami.Za cenę Twojej ramy złożyłem większość mojej szosy na naprawdę dobrych komponentach, która i tak będzie lżejsza od Twojego ostrego pomimo faktu posiadania przerzutek, klamkomanetek, hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego we wcześniejszym poście, którego nie chce mi się cytować jest błąd, powinno być gregory bauge a nie bouge.

leadery to bagno (może oprócz kagero), lepiej za ułamek pieniędzy zamówić sobie customowego mielca i dać zarobić polskiej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale michelin dynamic classic ma bok beżowy i to całkiem blady(akurat takie posiadam), a tam na zdjęciu na moje oko to pomarańcz jest. Mi to wygląda na jakiś fyxation session. Kolorki pojechne mają, ale ceny też ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innego foruma:

"możesz zabezpieczyć gwinty wlewając w nie stearynę, co prawda kret też to gryzie, ale przynajmniej gwintu i wypustów Ci nie ruszy w tak krótkim czasie"

 

"Uważaj żeby nie zrobić wrzerów, gwinty zabezpiecz wazeliną techniczną, gęstym smarem."

 

"przesmarować lakierem gwinty, gniazda na oczka i smaru dać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też miedź w sprayu. Znajdziesz taką w motoryzacyjnym. Ale raczej to średni pomysł, za dużo kombinowania.

Najlepszym rozwiązaniem będzie poprostu coś powkrecac. Na pewno masz w pobliżu jakiś sklep z śrubami. Idziesz, kupujesz odpowiedni skok i rozmiar smarujesz gestym smarem żeby dodatkowo uszczelnić i wio, nic Ci gwintów nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powracając do tematu opon, to nie tyle mi chodzi o te konkretnie, ale o coś podobnego, klasycznego, wysokiego (lekko balonowatego), gładkiego (slickowatego) ze skinwallem białym, beżowym. Mój jaguar na niskiej szosowej oponie wygląda nie ten teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...