Skocz do zawartości

[piasty] pod 100kg+


marekgda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taką zagwozdkę - próbuję poskładać sobie koła i zastanawiam sie nad (powiedzmy) ekonomicznymi piastami. Ma być wytrzymale (w sumie tak pod 105-110 kg) a nie lekko.

 

A wybór jest taki : Novatec 811/812 lub Sram X9.

 

Forumowicze - co polecacie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzetowe to sa shimano;)

 

ze wzgledu na duza wage ridera - budowalbym kola na mozliwie szerokich obreczach, koniecznie oczkowane;

moglyby tez byc troche wyzsze;

 

piasty centerlock sa generalnie nisko-kolnierzowe; a dla Twojego dobra lepiej wziac cos z wysokimi(krotsze szprychy);

 

dobrze by bylo tez wziac nie-aluminiowy beben (przypuszczam, ze potrafisz depnac...)

 

typy - dt onyx/370 badz kolejne klony, moze novatec d812? Hope musialbys pewnie wziac sobie w wersji heavy duty;)

 

jesli bedziesz je sobie sam podciagal to raczej zrezygnuj z alu nypli (chyba ze kupisz naprawdę twarde=drogie);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taką zagwozdkę - próbuję poskładać sobie koła i zastanawiam sie nad (powiedzmy) ekonomicznymi piastami. Ma być wytrzymale (w sumie tak pod 105-110 kg) a nie lekko.

 

A wybór jest taki : Novatec 811/812 lub Sram X9.

 

Forumowicze - co polecacie ?

 

Pozdrawiam

 

Czytałem dość sporo krytycznych opinii na temat Sramów X9 na mtbr, mają ponoć tylko 12 zapadek na obrót w bębenku (POE)

Novatec 811/812 mają dość dobrą prasę.

 

Rozważ jeszcze model Shimano 629 skonstruowane pod obręcze 29:

 

http://sklep.kastor-bike.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=68&flypage=flypage_new.tpl&product_id=989&option=com_virtuemart&Itemid=71

 

http://sklep.kastor-bike.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=75&flypage=flypage_new.tpl&product_id=988&option=com_virtuemart&Itemid=79&vmcchk=1&Itemid=79

 

Oraz DT swiss 370

http://www.bikeatelier.pl/kola/piasty/piasta-dt-swiss-370-disc-is-przod

 

http://www.bikeatelier.pl/kola/piasty-tylne/piasta-dt-swiss-370-is-tyl

 

wszystkie wypełniają kryteria wytrzymałości i budżetowości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twojastara, Teodoryk

 

Podana waga to raider+plecak+różne bikepacki+cały rower :icon_wink:

Piasta ma być na maszynach, mocowanie tarcz hamulcowych na 6 śrub.

Obręcze to WTB i23, szprychy niecieniowane 2,0 mm DT Champion, Mach1 lub Sapim, nyple - mosiądz.

 

Łożysko w Shimano 629 to kulki, DT370 wydaja się być warte zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sie jezdzi sporo i wazy tyle, ile napisales, to uwierz, ze budzetowym rozwiazaniem jest zakup piast za co najmniej okolice 1tys pln :) ceny z linkow Ruleza sa wiecej, niz zachecajace, chociaz osobiscie nie mam przekonania do niskich kolnierzy piast pod CL

 

najtansze piasty z sensem to dt350 i hope pro 2 evo - nie chodzi o cudowne uszczelnienia, lozyska, bo te w niemal kazdej wspolczesnej piascie pozostawiaja troche do zyczenia, ale o mechanizm zapadkowy, ktory bedzie trwaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower nie pyta, czy kilogramy w brzuchu czy tez w plecaku :) tnac koszty na przod mozesz wsadzic novateca d041, srebrne szprychy i czekac tak dlugo, az nie starczy ci na 1 z 2 wymienionych piast - bez sensu jest skladac gowniane kola za x zlotych, gdy za 200 wiecej mozna miec swiety spokoj na dluuuugi czas

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Nabialem, lepiej nieco dłużej składać ale odrazu na DT 350 (można wziąć wersję na IS z wyższymi kołnierzami) , a tak zapłacisz podwójnie ponieważ słabsze piasty zaraz zaczną cię denerwować, piasta DT 370 to już nieco gorsza liga (mogła by być na przód) , i wiem co piszę, od wielu lat w moej rodzinie jeżdżą DT - 370, 240, 340 i Tricony ... jedyna awaria to obudowa łożyska w tylnej DT 370 (słyszałem też o pęknięciu kołnierza) ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekgda to prawda, że niestety z taką wagą trzeba zainwestować w coś lepszego, sam wiem po sobie bo tez długo sie zastanawiałem nad złożeniem kół i sam przebolałem wieksza kwote na koła co nie było łatwe :P oczywiście dobre rady nabiała wziąłem sobie mocno pod uwagę i mam nadzieje, że koła będą dobrze się spisywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marek,

 

właśnie odebrałem nowo złożone koła. Po długich rozterkach na Novatec 711/712 SB. Kusiły mnie lepsze piasty, aczkolwiek patrząc na mój sposób użytkowania, stopień trudności terenu (przecież nasze lokalne śmieci to piaski i pagórki a nie góry i kamienie), poprzestałem na tych. Cena też ma znaczenie, bowiem jeżeli coś mi padnie to po prostu sobie wymienię łożysko za kilkadziesiąt PLN czy bębenek i już :)

 

Zresztą zaufałem opinii kolegi składającego koła, który na moją wagę, teren, sposób jazdy itp. ocenił, że Novatec grać i buczeć będzie (oczywiście nie dosłownie ;) ). Zatem moje zdanie jest takie jak powyżej, a waga moim zdaniem tutaj będzie mieć znaczenie raczej dla obręczy, czy szprych, a nie dla samych piast.

 

Pozdrawiam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,

 

Jak mniemam pewnie chcesz złożyć koła w okolicach 1000pln i jest to trochę ciężkie, bo sam jeszcze miesiąc temu stałem przed tym samym wyborem.

 

Jedyną opcją jaką ja mogę podpowiedzieć to prehistoryczne shimano xt m756, wiem kulki nie łożyska maszynowe. Mam przejeżdzone na nich w tym sezonie ponad 2k, wytrzymały tor fourcrossowy, pod moja wagą - jedyne 97kg, Okazyjnie trafiłem drugi komplet kół na tych piastach za 400pln, więc w cenie samych piast novatec;) Budżet zawsze wyznacza to co zakupimy, wiadomo za wyższą wytrzymałość i jakość więcej zapłacisz, ale trzeba dokonać wyboru czy jej sens wyrzucać tyle kasy.

 

Opcje jakie jeszcze rozpatrywałem to składanie kół na novatec d812 lub dt350, oczywiście, jeśli składasz koła w okolicach 1000-1300pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wątek:

 

Dziękuję za uwagi i opinie. Wasze sugestie przemyślałem, porównałem, przegooglałem itd. itp. W tak zwanym międzyczasie udało mi sie mieć w rękach (i nimi pokręcić) piasty Novateca, Srama i DT.

Wybrałem DT 350 IS.

Budżet przeznaczony na koła trochę naruszyłem (Rulez dziękuję za link do sklepu z dobrymi cenami) - najwyżej poczekam trochę z ich zapleceniem.

 

Dziękuję raz jeszcze. Z mojej strony temat uważam za zamknięty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...