Skocz do zawartości

[v-brake] budżetowe rozwiązanie


cahirrp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprężyna mi poszła na tyle w obecnym zestawie (jakiś no-name) i musze czegoś poszukać, a ponieważ rower ma swoje lata i powoli przymierzam się do zakupu nowego to rozwiązanie raczej głównie uzależniam od ceny.

Czytałem, że mieszanie firm na przód-tył to średni pomysł, chociaż nie wiem czemu, pomimo tego zdecyduje się na takie rozwiązanie i raczej dobro roweru ani moje nie ucierpi na tym :) Pytanie tylko natury technicznej: czy oferowane na rynku hamulce typu shimano alivio / deore, accent, promax czy inne w tej półce cenowej (do ok. 40 zł) czymś się różnią? Nie planuje wymieniać samych klocków od razu, ale chodzi mi o są konstrukcję hamulca. Różnice w wadze rzędu 20g też mnie nie przerażają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

V-brake aby było budżetowe to za 40 zeta komplet na 2 osie a nie na 1 oś :)

 

Pozdrawiam

 

No dobra, to w takim razie na bogato z budżetem 40 zeta :D

 

Moze troche wiecej niz 40 zla ale mysle ze warto za taki zestaw http://allegro.pl/ha...2691896914.html

 

No budżet był 40 zł na koło, bo tylko jedno chciałem wymieniać a nie komplet, ale przy takiej cenie może warto kupić na oba koła. SD3 jest ok? Bo o 5 i 7 to sporo się naczytałem, ale SD3 (pewnie z powodu małego stopnia zaawansowania) nikt nie opisywał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to hamulec na tył i tylko na "dożycie" do nowej maszyny to moim zdaniem 40 zeta to wyrzucanie kasy :) przynajmniej ja bym tak zrobił .

Kup cokolwiek ... np takie Tektro

 

http://allegro.pl/v-brake-tektro-czarne-i2691204923.html

 

Hamulce na poziomie Deore to dobry zakup na dłuższy czas ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zmusiłeś mnie do zwierzeń. Otóż lubie ten rower, pomimo, że to żadna konkstrukcja, marka, taki tam sobie marketowy produkt, a co więcej widze dla niego zastosowanie - jak nieco syn podrośnie, to chce do niego zamontować fotelik i będzie na wypady rodzinne, natomiast dla siebie planuje krossowy, bo lubię się bardziej rozpędzić (ten obecny to mtb, chociaż wydaje mi się, że ma dość krossową ramę - pomierze nieco, to się przekonam). Także jestem nieco rozdarty, bo będe musiał wymienić korbę, a może szybciej suport, bo to chyba on się skrzywił (efekt - linia łańcucha idzie tak że obciera o przerzutkę przednią przy pedałowaniu), kaseta/wolnobieg (jeszcze nie wiem co mam :P) trochę też też dostał w kość zanim wymieniłem rozciągniety łańcuch, ale mniej więcej po 100 km już się ułożył i nie przeskakuje.

Dlatego pomimo zamiaru budżetowych rozwiązań nie chce iść na takie totalne skróty, stąd w zestawieniu pojawiło się m.in. Deore, które wydaje mi się idealne dla moich zastosowań (jazda w mieście, do pracy, mało terenu, a jeśli już to bardzo mało wymagający), o ile wręcz nie za bardzo zaawansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...