Skocz do zawartości

Biria Club


mono

Rekomendowane odpowiedzi

Udowadniam wszystkim, ze mozna!!!!

 

Czytałem, słyszałem ze do biri ultimate włozyc amora o skoku 130 to urojony pomysł, a jednak ja zaryzykowałem i od wczoraj smigam na takim sprzecie:

 

rama - biria ultimate

amor - marzok am3 - 130mm

korby - race face evolve

koło przód - piasta dt onyx, mavic 317, dt competition

koło tył - piasta novatec na 4 maszynach, mavic 717, dt competition

hamulce - hayes el camino 203mm

p.tył - sram x.9

p.przód - xt

manetki - sram x.9

mostek, kiera - kbix pro race

sztyca - sette (from usa) carbon

siodło - sette (też usa)

oponki - irc mythos xc

 

fotke zamieszcze za pare dni bo nie mam tteraz dostepu do cyfraka....

 

Musze powiedziec ze geometria mimo takiego skoku jest dalej super, o czym przekonałem sie pierwszego dnia (wczoraj), zrobiłem ponad 110 kilosów głownie po asfalcie, a dzisiaj 45 po lesie i jest naprawde git, rower nie stracił nic ze sterwności, na zjazdach jest łatwy do opanowania, nawet przy duzych predkosciach i łatwy do kierowania, nawet w wąskich łukach,

 

a wiec wniosek jest taki, jak nie sróbujesz to sie nie przekonasz - polecam ramkę w zestawieniu z duzym skokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mono to jest nas dwóch, a Ty skąd tak dokładniej? bo ja spod wawy (józefów k. Otwocka), ale co dzień smigam po stolicy, moja codzienna trasa to wał miedzeszyński, trasa siekierkowska na mokotów i czasem coś sie jeszcze pokrece po centrum, może weekend.... ale dopiero nasteny bo za dwa dni targam rower do Władka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zeby posmigac to raczej bedzie ciezko...

ale zeby pogadac chwilke i sie ustawic jakos na weekend, to czemu nie?

jutro bede na moście o 8 i wracajac ok 16, pisz jak Tobie i gdzie pasuje to coś ustalimy

najwyzej po niedzieli, bo w srode wyjezdzam........ explorowac nasze wybrzeze... oczywiscie na biku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam prace o 8 a kończe o 16 więc chyba te godziny od razu odpadają :)

 

No to może po powrocie z Twojego wyjazdu. Bo chętnie bym zobaczył Twoją maszynkę ! Z tego co napisałeś to musi być ciekawy projekt.

 

Ale wrzuć jakieś zdjęcia chociaż na podsycenie apetytu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzzuce dopiero po powrocie, bo teraz nie mam cyfraka....

projekt jest ciekawy, ale jeszcze nie kompletny, bo czekam jeszcze na tylne koło i na razie smigam na tarczy z przodu i na fałkach z tyłu wraz z tylnym starym kołem (ale piasta stx rc nie jest taka zła i zaluje ze musze sie z nia rozstac - zrobilismy razem jakies 12000km a ona dalej w swietnej kondycji, ale w rodzinie pozostanie, teraz ojciec bedzie sie nia cieszył... :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o przedstawiciele birii na polske to moge w sumie sie wypowiedziec. Otóz składaja mi w sklepie rower na pieknej czarnej Birii ultimate od poczatku sierpnia:D a czekam na nią do tej pory i pewnie sobie jeszcze troche poczekam. Podobno facet sprowadza jak z holandii badz niemiec. Gdyby rzeczywiscie byla jakas korzystna oferta w Polsce to moze bym tyle nie byl zmuszony czekac.Wiec wniosek taki, ze chyba najkorzystniej troche poczekac ale nie przepłacic. Jak juz ja dostane i złoze rower moich marzen moge wrzucic jakies zdjecia. Nie zebym miał jakis super wypasny sprzet (nie nie, bo skłądam rower za 1600 zł) ale skoro to klub birii to moze i zdjecia tego cacka na alivio i innym basicu komus sie przydadzą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czekamy na zdjęcia. Dobrze by było troche ich tu wstawić :)

Sam osobiście nie moge się doczekać żeby zobaczyć maszynkę carloza1

Ale Ultimate MijagiN`a na dobrym Alivio też będzie niezły :]

 

Wogóle chyba zrobimy jakiś konkurs na najładniejszą Birię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze coraz wiecej zwoleników birii..... i dobrze!!! Bo to piękna rama!!!

 

Mono poczekaj az tylko wróce z władka, bo jutro wyjezdzam - biria troche odetchnie swieżym powietrzem, ale nie znaczy ze odpocznie :036: (w ciągu 2.5 tygodnia strzeliło jej ponad 1000km...)- a jak wróce to powinno być juz tylne kółka i cała sie bedzie toczyła na tarczach....

 

Konkurs - fajna sprawa!!! A moze by tak kiedys doszło do jakiegoś małego zlotu....

 

A, i takie pytanie jeszcze: pomysł z koszulkami upadł? A moze jakos by pomóc go ożywić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz w koncu zamowilem ramke Birii... Ultimate :P cudenko! czekam tylko teraz na perzesylke z niemiec bo na ebay'u kupilem za 80euro wiec wydaje mi sie dosc tanio. juz nie moge sie doczekac na sprzecik:)

 

Ps. mono moglibysmy sie ustawic na jakis rowering. co ty na to? chetnie obejze ultimete'a na zywo bo niestety nigdy nie mialem okazji :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ,ogladam sobie od paru tygodni ramy ,bo obecnie jezdze na giant cold rock 21 cali , jednak wydaje mi sie on duzy (mam 182 cm wzrostu ) ,zmierzyłem sobie ze jak wsadze do niego amorek to rozwali mi jajka przy schodzeniu z siodła :) .W oko wpadła mi własnie biria , tylko zastanawiam sie nad rozmiarem (od krocza 87 cm ) ,moj obecny sprzet ma rure podsiodłową 56 cm ,pisze o tym tutaj bo licze ze znajde kogos o wymiarach zblizonych do moich zeby miec wiekszą pewność w doborze sprzetu .Mam też pytanie odnosnie osprzetu , co tam jest z tym suportem ? Bo mam korbe acera na kwadra i ma dopiero pare miesiecy , szkoda mi jej wywalać ,no i nie stac mnie na korbe lx albo wyzej :D ,zauważyłem tez problemy z hakiem ,nie chciałbym kupic samej ramy i tylko sie na nia patrzeć bo nie ma do niej osprzetu ,albo jest dla mnie zadrogi .Pozdrawiam czekam na odpowiedz .Amorek planuje o skoku 80 xcp 75 lo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze znowu ktoś się tu odezwał:D Niestety Loko ja Ci nie pomogę,a pytanie mam do NFN! Czy dostałes już swoją rame? Moze złozyłes już rower, a jesli tak to moze skusisz się i wrzucisz jakieś zdjęcia? A mozesz powiedziec ile ŁACZNIE zapłaciłes za tę rame? (koszt+przesyłka etc.) paz

 

PS Loko powiedz może chociaż czy to bedzie RS czy Ultimate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loko,

mam Ultimate i 181 cm Ramka - 48 cm + xcr 100 mm i to chyba max co może być, następny rozmiar to 51 cm i na moje oko będzie za duża.

48 wygląda tak

 

Suport : w zasadzie jest OK :P ale..( zawsze jest jakieś ale :) ) kształt tylnych widełek wymaga by korba była albo na zinetgrowanych łożyskach albo trzeba dobrać długi suport ( nie patrząc na dedykowaną długość do korby ). Czyli się da , możesz zostawić Acerę na kwadrat ale wtedy 121,5 mm albo nawet więcej , bo inaczej ramiona korby będą waliły w tylne widełki. Oczywiście trochę na tym traci sztywność.

 

Jaki jest problem z hakiem ?

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypas rowerek :) .Dzieki za odpowiedz .Z tym hakiem to widziałem tutaj w rozmowie posta o złamanych haku i ktos sie martwił ze co by było gdyby jego hak od biri sie połamał .Skojarzyłem to z tym ze hak do biri ciezko dostac ,albo go w ogóle nie ma .Mam pytanie odnosnie jeszcze tego suportu ,Jeżeli dam duzy suport to czy korba nie bedzie mocno odsunieta od ramy i moja nogi za szeroko rozstawione w czasie jazdy ? Bo nie zgłębiłem jeszcze do końca tajemnicy dobierania suportu :) .Z drugiej strony jednak planowałem zmienic sobie korbe na alivio 2006 a tam idzie jak juz sie dowiedziałem na forum suport 122,5 .To moze nie bedzie problemów :P . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to raczej nie będzie problemu :-)

Z hakiem różnie może być , ale jeszcze nie potrzebowałem. W najgorszym wypadku ślusarz Ci powinien dotoczyć ;-)

Bardziej bym się martwił linią łańcucha , tzn czy nie będzie zbytnio "przekoszony " Zresztą , poczytaj sam :-)

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...22;ańcucha

Ja nie dobierałem sam długości, zaufałem dobremu serwisowi i tyle. Wszystko chodzi, nawet na "dziwnych " przełożeniach typu 1/9 nic nie obciera.

Z Alivio może być ten problem ,że sama korba przez swoją budowę wymaga długiego suportu, nie wiadomo co będzie w kombinacji z Ultimate..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, piekny rower:) Mogłbys mi powiedziec czy jezeli miałbys 186 cm tak jak ja to ta rama nie byla by dla ciebie za mała? Bo chodzi głownie o to ze ja w tej chwili mam za małego kellysa i mam drastycznie wysuniete siodełko i przy nisko połozonej kierownicy po prostu leże na moim rowerze. (amor około 80 mm). Czy moze lepiej by było dac większą rame? Bo amor bede miał minimum 100. Pozdrawiam.

 

PS a masz moe zdjęcia "jak jedziesz" bądz, siedzisz na rowerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Trudno powiedzieć czy przy 186 rama byłaby dobra...To zależy od budowy - długość korpusu, rąk, nóg itp. Generalnie byłbym za tym żebyś się przymierzył do gotowego roweru . Można co prawda kombinować z długością mostka , ustawieniem na + albo - czy też z siodełkiem, ale jak będziesz miał za małą ramę to d.. blada.

Nie patrz też na skok amorka - ważniejsza jest jego wysokość od mocowania kół do góry korony, np Monitou 100 mm wygląda jak RS 120 :-)

Niestety nie mam żadnego zdjęcia w akcji . Żonka się nie spisała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...