Skocz do zawartości

Biria Club


mono

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy ktoś mógłby mi napisać jaki jest symbol tego amortyzatora, który jest w zestawie sklepowym biri?

Czy jest to XCM-LO z roku 2006?

Już w przyszłym tygodniu będę w Chwaszczynie, ale chciałbym coś jeszcze o tym rowerze (poszczególnych częściach) poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem, bo może być to typowy OEM niedostępny w sprzedaży detalicznej (nie uwzględniony w katalogach). Ten XCM CHYBA ma blokadę skoku na goleni (ale nie jestem tego pewien) natomiast PRAWDOPODOBNIE nie ma tłumienia olejowego, tylko elastomer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Niedawno zakupilem rame BIRIA ultimate i jestem bardzo zadowolony.Zaczynam skladac do kupy moja BIRIE.Kupilem na razie do tej ramy amorek,stery,kola i korbe wiec jeszcze to troche potrwa zanim wyjade w teren.Podoba mi sie te forum,mozna sie duzo dowiedziec.Niedlugo postaram sie o jakies fotki.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś birię w Chwaszczynie?

Jeżeli tak, to czy możesz mi napisać, czy w ofercie sklepu jest coś więcej oprócz tego co jest na ich stronie internetowej?

Bo ta ich oferta sklepu internetowego jest biedna :huh: (no nie licząc samej biri ultimate :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i kupiłem Birię Ultimate.

Niestety jeszcze nie została przetestowana i fotek też jeszcze nie mam, ale jak tylko coś trzasnę to wstawię na forum.

Jak na razie to mogę tylko powiedzieć że ten rower jest świetny (przynajmniej tak wygląda) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kolejnej dluzszej przerwie.

Po wszystkich zmianach w moim prywatnym zyciu i calego zamieszania z tym zwiazanego, pojawilem sie ponownie. Forum ma lekki zastoj, ale osob przybywa i trzeba sie z tego cieszyc. Mono - fajne klimaty, musze sie tez kiedys wybrac w gory z rowerkiem :) Czekam na fotografie ostatnio przybylych posiadaczy ramek Biria.

Co do mojego sprzetu, wlasciwie Biria jest w konfiguracji docelowej. Do konca sezonu juz nic sie w niej nie zmieni. Powoli przyzwyczajam sie do nowej kiery, mostka, siodla i co za tym idzie zupelnie nowej sylwetki. Na razie wszystko przychodzi bez wiekszych bolow, z czego sie ciesze.

Od zeszlego wtorku dojezdzam do pracy na starym rowerku. Jest ciezko, inna geometria ramy, inna sylwetka, inna zwrotnosc, brak amortyzacji i najwazniejsze - waga!! Ale dzieki niemu ponownie ucze sie podjezdzania pod gorki na stojaco bez "mlynka".

Wracam tez do tematu, ktory juz jakis czas temu podnioslem tutaj a mianowicie klubowe koszulki. Ta w ktorej jezdze juz nie wystarcza. Jesli mnie pamiec nie myli kolega mono, pisal cos o zaprojektowaniu... hmmm... Poniewaz w mojej glowie klebi sie troche pomyslow, a grafik ze mnie jak z koziej dupy.... wiadomo co, takze pozwole sobie w najblizszym czasie przedstawic kilka pomyslow. Mam nadzieje, ze forumowicze poprawia moje durne wypociny pseudo-graficzne i nadadza im jakis normalny ksztalt. Postaram sie takze w najblizszym czasie skontaktowac z jakims producentem koszulek (moze calych strojow) ile by to kosztowalo.

Na teraz starczy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto odpowiedzi ktore otrzymalem od firm do ktorych wyslalem zapytanie. Wyslalem tez do firmy ktora juz robi koszulki dla tego forum ale nie odpowiadaja :P

 

BCM-NOWATEX

Witam,

w odpowiedzi na Pana zapytanie poniżej podaję ilości oraz koszty wykonania stroi rowerowych według indywidualnego projektu. Ilość kolorów nie ma znaczenia. Zamówienie minimalne to 1 szt.

Koszt koszulki z krótkim rękawem 357,00 zł netto

spodenki krótkie na szelkach 191,00 zł netto

przy zamówieniu 5 kpl.

koszulki z krótkim rękawem 153,00 zł netto za 1 szt

spodenki krótkie na szelkach 112,50 zł netto za 1 szt

przy zamówieniu 10 kpl.

koszulki z krótkim rękawem 127,50 zł netto za 1 szt.

spodenki krótkie na szelkach 103,00 zł netto za 1 szt.

przy zamówieniu 15 kpl.

koszulki z krótkim rękawem 119,50 zł netto za 1 szt.

spodenki krótkie na szelkach 99,80 zł netto za 1 szt.

przy zamówieniu powyżej 20 kpl.

koszulki z krótkim rękawem 106,20 zł netto za 1 szt.

spodenki krótkie na szelkach 89,00 zł netto za 1 szt.

 

QUESTSPORT

Witaj ,

W załączniku przesyłam cennik naszej firmy.

Jeżeli chce pan mieć własny projekt cena wynosi 350zł netto,

natomiast gdyby zechciał Pan skorzystać z naszych projektów cena tej

usługi wynosi 100zł netto.

 

Zalacznik jest dosc obszerny, nie bede go wklejal. Po krotce napisze najwazniejsze elementy stroju, bo mozna zamowic praktycznie wszystko (kombinezony, czapki, ochraniacze, kurtki, kurtki na zime, spodnie krotkie, dlugie, koszulki zwykle, z dlugim rekawem, BMX itp).

do 5 sztuk:

koszulka z krotkim rekawem 80,40pln netto

spodenki z szelkami 96,00pln netto

do 20 sztuk:

koszulka z krotkim rekawem 67,00pln netto

spodenki z szelkami 80,00 pln netto

 

I to by bylo tyle.

Jak widac koszty przy malym zamowieniu sa tragicznie wysokie. Aby cena byla do przelkniecia musimy miec wiecej niz 10 osob :P Wnioskujac po ruchu na forum i osobach zarejestrowanych jest na styk :(

Pomyslalem o jeszcze jednej opcji. Trzebaby lekko zmodyfikowac koszulke forum np.: dodajac jakies male logo BIRIA (te niemieckie jest znacznie ladniejsze) i sprobowac zagadac Zbika, zeby pogadal z firma ktora wykonuje koszulki dla forumowiczow zeby nas nie skroili za mocno. Ale zapewne i tak musimy miec te 10 osob.

 

Co do samego ksztaltu koszulki, to na razie kielkuja mi w glowie pomysly, ale cos ciezko jest z ich wykonaniem, dodatkowo mam sporo zajec juz po pracy i jest ciezko znalezc chwile zeby usiac do kompa i lepiej poznac jakis program graficzny.

 

Pozdrawiam i do nastepnego razu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mono, dzisiaj mam impreze rodzinna i nie dam rady nic przygotowac. Byc moze przygotuje cos przez weekend bo mam już kilka pomyslow w glowie, które musialbym tylko wrzucic w siec.

Jeśli moge Ci cos zaproponowac to wydaje mi się ze logo niemieckie, które wkleilem ponizej swietnie się nadaje jako motyw przewodni. Mam kilka przemyslen dotyczacych, rozmieszczenia tego na koszulce. Poza tym można wykorzystac te dwa kolory jako przewodnie.

logo.gif

Mysle, ze przydalyby się także jakies napisy, na pewno dotyczace tego forum, lub strony XC-Zone.prv.pl, czy jakas informacja w stylu: nieoficjalny fan klub, Biria klub, Biria fan, czy cos w tym stylu.

 

Poza tym przegladalem ostatnio internet w poszukiwaniu jakiegos natchnienia i znalazlem kilka „wzorow” które można by zaadoptowac. Rzuc okiem na koszulke: Nalini Pro Team, bardzo fajna i można by ja latwo „zaadoptowac”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nareszcie dzisiaj odebrałem swoją Birię Ultimate :-)

Kroki test już był , 12 km po płaskim , na coś ostrzejszego czas przyjdzie później.

Krótka specyfikacja :

rama Ultimate

amor SR XCR LO 100

hamulce LX 160 mm - kto wymyślił DC :-( ?

koła piasty LX, obręcze Mavic 221 , dętki Maxxis, , opony Geax

korba XT na kwadrat

kiera , sztyca i mostek Zoom 3D

stery,pedały VP

Do tego moja żona odebrała BirięPro RS cross , także dzień bardzo udany :-)

Wrzucę jakieś fotki jak znajdę chwilę czasu.

 

Pozdrower !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mialem ostatnio problem z wyborem ramki bo bede skaldal nowy rowerek, rozwazalem kilka opcji i juz najblizej bylem Accent'a El Nino (ramka sliczna i wogole), ale jak pierwszy raz w zyciu zobaczylem Ulimate to problem zostal rozwiazany :) miłość do niej spadła jak grom z jasnego nieba! zakochałem sie i juz jestem pewnien ze najnowszy rowerek bedzie na ultimate! mysle ze do konca wrzesnia juz jakies fotki wrzuce, na razie moge jedynie mojego NFN'a.

 

oczywiscie przestudiowalem wszystkie posty na Biria Club i musze przyznac ze zawsze szukalem takiego forum, odwalacie kawał porządnej roboty! Dzieki! od dzis postaram sie pomagac i dzielic sie moimi spostrzezeniami.

 

a pomysl koszulek jest genialny! oczywiscie juz sie zapisuje na zakup. co do projektu moge pogadac z kumplem (jest grafikiem komputerowym) moglby cos wymyslic, nic nie obiecuje ale sprobowac trzeba

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerki zaiste sliczne, miodzio. Super sie prezentuja z tym osprzetem, klasa. Szkoda ze takie czyste, ale to sie chyba zmieni :D

Z ciekawostek widzialem we wtorek jak wychodzielm ze sklepu rowerowego czlowieka pedzacego na crossowej Biri. Kolor posiadala taki sam, jednak miala zupelnie inna glowke ramy!! Strasznie sie zdziwilem widzac ta marcina :035: No ale coz... widocznie inny rocznik.

Wracajac do tematu koszulek, powoli opanowuje corela (w stopniu umozliwiajacym narysowanie czegokolwiek :D ), mam nadzieje, ze przez weekend cos skrobne. Mowiac szczerze: nie podoba mi sie pierwsza proba mono :) No po prostu nie przemawia do mnie. Ale mam nadzieje ze nie zniechecilem.

Poza tym chyba trzebaby ustalic czy chcemy na koszulce nazwy firm. Akurat kazda Biria jest inna, i mozna przyjac ze tylko SRAM i SHIMANO jest w kazdym rowerze. W sumie przeciez RockShock, Truvativ, Avid to tez SRAM :) Umieszczenie tych dwoch firm bedzie chyba najbezpieczniejsze, ale moze sie myle... Ech... bedzie jazda z tymi koszulkami... co czlowiek to opinia i inny gust. No ale na pewno sie dogadamy, przeciez wszycy mamy Birie miedzy nogami.

 

A tak z innych spraw. Wczoraj w starym rowerku urwalem prawy pedal :angry: Dzis odebralem z serwisu. Troche sie wkurzylem, to drugi raz w tym roku. Poprzednio urwalem lewy, teraz prawy. Doszczetnie skatowany gwint... Co sie dzieje!!! Teraz mam zamontowana tulejke i archaiczne pedaly, ale monce jak diabli :D

Poza tym kupilem sobie smar Brunoxa w spraju do smarowania golenii w moim Pilocie. Oczywiscie w zadnym rowerowym w okolicy nie bylo, ale na szczescie sa militarne:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splodzilem cos takiego. Idzie mi jak krew z nosa. jednak Corel to chyba nie dla mnie, poswiecilem ponad 1,5h czasu a efekty mizerne.

 

d8073544977ae41em.jpg

 

Jesli znajde jutro czas postaram sie zmodyfikowac co nieco, moze zrealizuje jakis kolejny moj pomysl i wrzuce na forum, dzielac sie ze wszystkimi swoja indolencja graficzna :)

Pozdrawiam i udanego weekendu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...