Skocz do zawartości

Biria Club


mono

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwon - zapytaj ...

 

Jak dla mnie bedzie wazyl jakies 15 kg :/ Niestety rama nie lekka, a czesci tez nie najwyzszych lotow. Ja mam kiepskie zdanie o takim wyposazeniu tej ramy, ona zasluguje na duzo lepszy osprzet. co moze sugerowac wielkosc suportu poniewaz naprawde dobrze wspolpracowac w nim bedzie jedynie korba z suportem wysokiej grupy LX,XT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15kg to niemało... sama rama jest jednak cięższa od EL NINIO o ok 200-350g(zależy skąd wzięło siędane tamtej ramy) a jest to jedna z lepszych pozycji w tej kategorii cenowej. Wychodzi na to, że inny rower na alivio ważył by niewiele mniej. Pozostaje jeszcze sprawa obręczy i opon. Oponki można wymienić na miejscu na coś węższego(lżejsze no i mniejsze opory toczenia, bo 2,35 to przesada ;) ), ale obręcze to był by wydatek na później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzetowo to jest cudenko, ale hmmm... te czerwone paski na oponach dawaly temu rowerkowi niepowtarzalny wyglad - serio. To bylo cos co go odroznialo od innych.

 

A swoja droga.. masz cos na sprzedaz :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mono powiem Ci ze mi na poczatku te czerwone paski sie podobaly, ale pozniej sie znudzily, wrecz zaczely mnie wkurzac :D teraz mi sie bardziej podoba, ale kazdy ma inny gust :P rozumiem, hehe. Co do czesci niestety nie mam nic, ale jesli bede cos mial to dam znac, chociaz w najblizszym czasie raczej nie planuje juz niczego zmieniac :D no chyba ze klocki na bbb :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bedzie wazyl jakies 15 kg :/ Niestety rama nie lekka, a czesci tez nie najwyzszych lotow.

Nowy rower waży wg producenta 13kg. Na wadze łazienkowej wyszło mi 13,5kg, ale wstawiłem cięższy amortyzator i stąd może wynikać ta różnica. Zresztą waga (elektroniczna) podaje dane z dokładnością do 0,5kg, więc ta waga jest orientacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!! :-) Od ubiegłej soboty jestem szcześliwym posiadaczem ramki Biria ultimate!!! No tak ale ramka to nie wszystko a ze nie posiadam klucza do suportu zanioslem sprzet do "fachowca"!!! Wspomniany serwisman gdy tylko zobaczyl moja nowa rame burknał cos na kształt "warto było??" (przesiadlem sie z mojego "chopperka" accenta m002 :-) ) Zdziwilem sie ale mowie sobie sie bede sie z gosciem sprzeczal dopoki mi suportu nie zmieni :-) I tu niestety kolejny zonk (czesc problemow tego pana z przelozenie ramy pomijam zeby nie przynudzac). Kiedy zjawilem sie po odbior roweru i zobaczylem twarz tego goscia wiedzialem ze cos skaszanil. Ku mojej rozpaczy okazalo sie ze moja stara ukochana korba Sachs'a nie moze byc zamocowana do tej ramy (haczyla o tylne widelki :-( ) Nie wspomnialbym o tym incydencie gdyby nie triumfujacy "fachowiec" i jego irytujace teksy typu: "gdzie ty kupiles ta rame (w domysle głąbie)??" albo "to rama do skaldaka"? i moj ulubiony "zadna korba nie bedzie tutaj pasowala, sprawdzilem kilka" :) !!! Po dlugich namowach udalo nam sie przekonac pana ze podrzucimy mu stara shimanowska korbe, oczywiscie tylko po to zeby utwierdzic Pana ze ma racje w swoim dziwnym swiecie. Jakiez bylo jego zdziwienie gdy okazalo sie ze wspomniana korba psuje do tej ramy :-) Opcja przeprosin za stres i gburowatosc oczywiscie nie przyszla Panu do glowy. Tyle opowiesci i przestroga dla tych ktorzy maja korbe Sachs'a a chca sobie kipic Birie ultimate :-)

 

Na dzien dzisiejszy moja furka wyglada tak.

 

http://img131.imageshack.us/my.php?image=biria63jv.jpg

 

Do wymiany oczywiscie korba (mysle ze Alivio bo na LX juz mnie nie stac :-( ) Wiecej modernizacji na razie nie planuje no moze mostek ale mimo jego diwnego kata dobrze mi sie jezdzi :-)

 

Pozdrawiam wszystkich a w szzególnosci MCT :-) do zobaczenia za tydzien w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów, na wstepie chciałem sie przedstawic nazywam sie Michał mam 24 lata i lubie smigac na rowerku, własnie w dniu dzisiejszym stałem sie posiadaczem ramy marki BIRIA "BIRIA RS RACING" żółta. Jako ze nie miałem doswiadczenia z ta firma (wczesniejszy rowerek ROMET GIEWONT rocznik 94 niestety zaczeła pekac rama ) chciałbym dowiedziec sie na temat wytrzymałości tych ram, czy wytrzyma tyle co stara, smigam rekreacyjnie po lasach i polach i troszki po miescie zadnych tam extremalnych maratonow czy jakiegos skakania.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tymi suportami to masa problemu. A tu chodzi tylko o to ze jesli masz korbe na "kwadrat" to suport musi miec ok 130 mm - ja mam alivio i smiga. Oczywiscie najlepszym rozwiazaniem jest LX,XT,XTR lub chociazby Truvative Firex SL - czyli wszystko z suportem zintegrowanym.

 

Ciesze sie ze pojawil sie nam kolejny wlasciciel Birii Ultimate ! :)

 

Przygotowalem dla wlascicieli Birii TAGi do sygnatur B)

 

Dla wlascicieli RS PRO Pomaranczowej:

orange_rspro.jpg

 

 

Dla wlascicieli RS PRO Czerwonej:

red_rspro.jpg

 

 

Dla wlascicieli RS PRO Zielonej:

green_rspro.jpg

 

 

Dla wlascicieli RS PRO Niebieskiej:

blue_rspro.jpg

 

 

Dla wlascicieli RS PRO Czarnej:

black_rspro.jpg

 

 

Dla wlascicieli Ultimate:

ultimate.jpg

 

Czekam na wasze opinie,

Wstawiajcie z linkiem do naszego klubu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono!

Bardzo dawno nie zaglądałem tutaj, jak również do swojego potworka na dwóch kołach. Natłok obowiązków nie pozwala mi się oderwać od szarej rzeczywistości... :) A sporo mnie ominęło, BM w Gdańsku, święto rowerowe w Gdańsku... tylko usiąść i zapłakać. A w dodatku tylna przerzutka nadal nie działa, a nowa kierownica i mostek do mnie krzyczą żeby je wypróbować :)

No ale jakiś ruch się zrobił na naszym BIRIA forum. Pojawili się nowi użytkownicy, których chyba (choć ten czarny XT z tyłu i Manitu z przodu dużo mówią) nawet osobiście poznałem a w najbliższy weekend ponownie zobacze, choć na nowej ramce.

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Biriomaniaków!!!

Mnie też dopadła ta choroba a dokładniej jestem w zaawansowanym stadium Ultimate :)

 

Ponieważ jest to mój pierwszy rower tak naprawde składany część po części chciałbym prosić o kilka porad.

Kupiłem do niej korby Alivio i nie wiem dokładnie jaką długość suportu wybrać. Prawdopodobnie 113mm. Czy tak?

Druga ważniejsza sprawa to stery i widelec. Czy moglibyście polecić mi jakieś stery w przedziale 50-70 zł?

Po trzecie primo widelec. Zależy mi na sztywnym widelcu. Jaka jest minimalna długość rury sterowej widelca? Mi wyszło jakieś 24cm.

I teraz pytanie czy geometria ramy pozwala użyć sztywnego widelca? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś linki do sklepów z takimi widelcami (miło widziane alu).

Dzięki z góry i POZDRAWIAM.

 

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak sie mają te piasty

http://www.allegro.pl/item108577371__super...vatec_tyl_.html

http://www.allegro.pl/item108577356__super...tec_przod_.html

do piast Deore ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy tym temacie, to mam pytanie: Jakiej długości suport macie w swoich Ultiamate'ach?

Pytam, bo zauważyłem, że mój łańcuch jest prosty na przełożeniu 2-7, a powinno być to pomiędzy 2-4 a 2-5. Z tego powodu na blacie mam niewiele przełożeń, a przy przełożeniu na teren (1-1) łańcuch jest dość mocno wygięty. Zaczynam się zastanawiać, czy nie mam po prostu za długiego suportu. Za jakieś 2 tygodznie jedę na przegląd i zastanawiam się, czy próbować coś z tym fantem zrobić, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bodajze 127mm...

Fakt jest jeden - Ultimate to rama pod korby zintegrowane, czyli jak juz pisalem:

 

Shimano Deore LX

Shimano Deore XT

Shimano Deore XTR

 

ewentualnie

 

Truvativ Firex SL

 

Ceny wahaja sie od 250 zl za Truvativa, przez 330 zl za LX do ~1000 za XTR :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... tam zostało niewiele miejsca.

 

Czy to oznacza, że te korby, o których wspomniałeś, (LX itd) mają inną budowę? Jedynym sposobem na przesunięcie zębatek korby do wewnątrz jest, z tego co widzę, zwiększenie kąta pomiędzy płaszczyzną tarcz a ramieniem korby, tak aby końcówka ramienia była bardziej oddalona od widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

na razie mogę pochwalić sie nową ramą BIRIA ULTIMATE i kilkoma cześciami używanymi odziedziczonymi z kellysa magnusa, niestety np. mechanizm napedowy jest zajechany dlatego planuje wymienic na nowy. Ztego co tu czytam na forum z mechanizmem korbowym są problemy, korba lx lub xt ze zintegrowanym suportem troszke kosztuje, natomiast zastanawiam sie nad Truvativ Firex SL wypatrzyłem na allegro za 219 zł, tylko pytanie teraz mam takie: jakiej długości suport do niej dobrac ?

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pisalem o Firex ? Dlatego ze to jedyna korba za przyzwoita cene ze zintegrowanym suportem. Stawros, bierz Firexa ale 2006 ze zintegrowanym suportem bo wkladow ISIS nie ma w takiej szerokosci. Taka korba to koszt ok 300 zl

 

http://www.allegro.pl/item109574573_korba_...lozyskami_.html

 

A co do konstrukcji suportu - to TAK - rozni sie, bo suport zintegrowany wystaje poza rame. Co w rezultacie go poszerza i za pomoca podkladek mozna regulowac w nim szerokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetnie, ale regulowana szerokość suportu niewiele mi da w momencie, gdy końcówka ramienia korby oddalona jest od płaszczyzny blatu tak samo, jak w posiadanej obecnie. Nawet gdy będę mógł wyregulować odległość mechanizmu od ramy, to gdy go przybliżę, to ramię korby zacznie uderzać o tylny widelec.

Z tego co widzę, to korba z linka ma mniej więcej taką samą odległość końcówki ramienia od blatu, jak mam w tej chwili, więc taka zamiana nic mi nie da. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...