Skocz do zawartości

[do 4000 zł] Radon sprowadzony z Niemiec czy...


Robinhor10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały dylemat, ponieważ planuję zakup roweru , a ostatnio z przed nosa uciekł mi świetny ( tak mi się wydaje ) Fuji Tahoe.

 

Pytanie jest następujące, jaki rower opłaca się kupić w tym moim planowanym budżecie.

Po fiasku z kupna Fuji zarzuciłem sieci na Radony z Niemiec a konkretnie mam dwa typy :

 

http://www.bike-disc...r-race-6-0.html

 

http://www.bike-disc...r-team-7-0.html

 

Obecnie jeżdżę na Kellys'ie Salamander '08 i teraz służy mi do co tygodniowych treningów z grupą znajomych oraz miejskie przejażdżki , ale od nowego roweru oczekiwałbym trochę więcej chciałbym troche potrenowac i w nowym sezonie wystartować w kilku zawodach.

Mierze 175 cm i ważę 65 kg.

 

Chciałbym poznać opinie bardziej zaawansowanych zawodników co sądzą o tych roweruch i jeżeli mogłbym prosić o jakies alternatywy dla nich .

Trochę szperam w Internecie i jak dla mnie alternatywą dla Radonów była by Merida TFS 900-D :

http://www.rowerymer...wer-merida.html

 

Która wydaje się (wg mnie) dobrym rozwiązaniem w cenie ok 3500 zł

Co o tym wszystkim sądzicie?

 

Ostatnie pytanie brzmi : Kiedy kupić ten planowany rowerek? Już teraz czy moze czekac jeszcze trochę na okazje?

 

Chciałbym abyście się wypowiedzieli na ten temat jeżeli mam coś jeszcze od siebie dodac to proszę pisac .

Rower chciałbym kupic nowy , Budżet mogę trochę podnieść jeżeli bardzo się to opłaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sklep na pewno sprawdzony (brałem komplet furmuli R1 i zapięcia kryptonite), przesyłkę miałem w 3 dni i za darmo, z rowerem niestety trzeba dopłacić.

Ja bym brał tego mocniejszego radona, to bardzo dobra konfiguracja za uczciwe pieniądze. Sądzę że, za tę cenę raczej nie prędko dostaniesz taki osprzęt a wszyscy znani mi użytkownicy radonów bardzo sobie chwalą ich ramki.

Problemem natomiast jest że, tej konfiguracji na crossride'ach (zr race 6.0) nie ma już w rozmiarze pod twój wzrost, a ten team 7.0 ma koła które moim zdaniem są grosze, nie wiem czy ma dla ciebie znaczenie czy to sram czy shimano ale zr team 7.0 ma również ramę bez hydroformingu, który niewątpliwie jest bardzo fajnym wynalazkiem i tak szybko bym go nie odpuszczał. Masz w prawdzie droższe wersje race 6.0 na 2013 na shimano i sramie ale w nich przycięto trochę na korbach. Coś na pewno wybierzesz ale w tej cenie są to rowery na pewno warte grzechu, nawet te po tysiaku.

Niestety sezon że tak powiem dawno się skończył i zaczynają zostawać tylko niedobitki, nie czekałbym już specjalnie dłużej bo bardziej nie stanieje, chyba ze do września przyszłego roku, możesz liczyć ew na jakieś przeceny przed nowym rokiem ale wtedy jest już mały wybór rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze jest to moj pierwszy temat oraz moj pierwszy post , dodam ze aż tak bardzo się nie znam ale od tego jest forum :)

 

Nie mialem okazji jezdzić na sramie. Nie wiem jak on pracuje , jedynie moge wyczytac z forum opinie innych uzytkownikow obecnie jezdze na starym sprzecie Salamander '08 więc ciezko mi jest porownac :)

 

Rama bez hydrodormingu? Czyli ? ^^ wybacz nie jestem w temacie :)

 

I mówisz , ze przy tym budzecie ciężko bedzie wyrwac cos lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

parę słów nt. Radona :) Od roku śmigam na ZR Race 7.0 więc co nieco już mogę napisać ;)

 

Po pierwsze, napisałeś że rower ma Ci służyć m.in. do ścigania. Linia Team to rowery raczej "turystyczne". Modele Race (jak wskazuje sama nazwa) maja przeznaczenie wyścigowe.

Po drugie, rzuć okiem na geometrię obu rowerów. Mimo, że kąt podsiodłowy w Race jest ciut większy (lepiej się podjeżdża), to jednak poprzez obniżenie główki ramy osiągnięto większą efektywną długość górnej rury :) Wszystkie ww. parametry wpływają na lepszą pozycję rowerzysty podczas sportowej jazdy.

Po trzecie Race ma IMO lepszy osprzęt, amor kwestia gustu ;) akurat tu wolałbym SID-a z Team'a :D

Po czwarte lepsze zestawieni kolorystyczne prezentuje Race, ale to też kwestia kto co lubi ;)

 

Odnośnie budżetu, jeżeli zdecydujesz się na któryś z Radonów, to i tak będziesz musiał go zwiększyć. Euro stoi ciut wyżej niż 4 PLN ;)

Kiedy kupić ? Trudno doradzić. Na pewno nie w środku sezonu, najlepiej na jesień, kiedy są wyprzedaże modeli z bieżącego roku. Ja na swój cierpliwie czekałem 4 miesiące, ale się opłacało. Na allegro za nowy zapłaciłem jakieś 60 % ceny sklepowej :D Sam musisz zdecydować, czy brać ze sklepu, czy szukać na portalach aukcyjnych. Wybór należy do Ciebie. Jedno jest pewne, nie pożałujesz jak wybierzesz Radona. IMO swojego nie zamieniłbym na żaden inny :D Jest lekki, szybki, zwinny, czuje się na nim prawie idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robinhor10

 

 

Ja też wczoraj zainteresowałem się tymi rowerumi i nawet tymi samymi modelami. Osobiście preferowałbym model Race 6.0 z racji, że jest na sramie jednak nie ma już ram 18". Mam 180cm wzrostu i na 99% 20" będzie za duża więc dla ciebie tym bardziej. Zostaje Ci model team 7.0. W PL chyba nigdzie nie dostaniesz roweru na amortyzatorze za ~1700 zł, korbie za 600zł, hamulcach 600zł przerzutkach, piastach XT i SLX i to nowego prosto od producenta. Koszt 7.0 to 3300zł + przesyłka. Swoją droga dlaczego kolor czarny jest o 100 euro droższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze , że tez wolalbym Race 6.0 troche teraz posidziałem i tak czytając wczesniejsze odpowiedzi da się zauwazyc ze modele "team" są bardziej turystyczne.

 

I trochę mi to przeszkadza, a raczej nie bede mial funduszy zeby doplacic do race 7.0 albo brac race 6.0 z rocznika 13'.

 

Teraz mam mały dylemacik, mimo ze rower jest wart swojej ceny ale moze nie spelniac moich oczkiwan co do wzięcia udziału w zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucass3 ten czarny ma pewnie anodowaną ramę, przez to jest ciut lżejszy od ram lakierowanych, nie mówiąc już o kwestii wizualnej. BTW mam 183 cm wzrostu i jeżdżę na ramie 20", a dokładnie 19,5" i jest idealna.

 

 

"BTW mam 183 cm wzrostu i jeżdżę na ramie 20", a dokładnie 19,5" i jest idealna."

 

No tak przy moim 175 to jest trochę różnicy więc wydaje mi się ze do mnie będzie jednak za duza.

 

Obecnie moja rama w Kellys'ie to też 19.5 tylko ze krok styka mi się z ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucass3 ten czarny ma pewnie anodowaną ramę, przez to jest ciut lżejszy od ram lakierowanych, nie mówiąc już o kwestii wizualnej. BTW mam 183 cm wzrostu i jeżdżę na ramie 20", a dokładnie 19,5" i jest idealna.

 

 

Tez tak myślałem, ponad 400zł różnicy to sporo, ale przynajmniej ładniej wygląda (jak dla mnie oczywiście)

 

Co do ramy to, jesteś 3cm wyższy i masz ramę 0,5" mniejszą więc dla mnie raczej odpada ta 20".

Chyba żeby ją sprzedać i kupić co innego ale średnio to widzę, taka rama może za 400 zł by sprzedał , a w takiej cenie nic fajnego też nie kupie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie daj sie namówić na 20", bierz 18 i będzie w sam raz. Ja przy 182cm jeżdżę na 19 i jest ok ale na mniejszych również się dobrze czuje, za to na 20/21 już kiepsko, poza tym chcesz rower do ścigania a nie turystyki więc rama powinna być z namiarem na mniejszą.

Co do samego napędu z moich doświadczeń wynika że najlepiej mieć mix, tylną przerzutkę i manetki srama (lepiej pracuje w błocie bo ma inny ciąg linki) a korby, zębatki łańcuch już snimano bo moim zdaniem mają lepiej profilowana nacięcia i lepiej zmieniają biegi pod obciążeniem, aczkolwiek używam i tego i tego i oba są ok, z czasem sobie wprowadzisz własne modyfikacje, to co jest zamontowane w obu modelach jest w pełni wystarczające i to z okładem.

Co do zagadnienia hydroformingu to po prostu formowanie rur pod ciśnieniem za pomocą wody lub oleju, dzięki temu są sztywniejsze i wytrzymalsze, szersze informacje na pewno znajdziesz w google.

Również namawiam na wersję Race ze względu na geo, tym bardziej jeśli ciut możesz podwyższyć budżet, będzie to rower który na pewno da radę na zawodach, oczywiście licz się i tak z koniecznością wprowadzania drobnych modyfikacji pod swoje preferencje ale wszystko w swoim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 i Regulaminu

 

 

No właśnie.. Brać 18 i będzie w sam raz, tylko najgorsze jest to , że w modelu Race 6.0 jak sam wczesniej zauważyłeś nie ma na moj wzrost tego rozmiaru. Bardzo bym się skłaniał wlasnie ku tej opcji i teraz do końca nie wiem czy zdecydowac się na model "Team".

 

Na razie nie będę miał funduszy na modyfikowanie mojego sprzetu i zabawa w mieszane części na razie odpada , ale na pewno zapamiętam Twoje porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 181cm i kupiłem w tym roku Radona ZR Team 6.0 rozmiar 18. Jezdzi mi sie na nim b. w pozycji siedziacej (dokladnie lekko pochylonej) ale tak chciałem, zauważ, że ramy Race są dłuższe od Team, czyli dla Ciebie jak znalazł. Euro dzis stoi po 4,09, jak placisz creditcard to poleci po kursie 4,19, musisz tez uwzglednic wysylke chyba 34Euro. Chyba 2 dni temu mozna bylo wyrwac Team 2012 7.0 za 799Euro - w kolorze białym, co wraz z wysyłką dawało 3490zł, teraz musisz niestety znowu poczekac na taka promocje, ale spiesz sie bo nie długo juz w ogóle nie kupisz, bo zostaną wyprzedane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest taki , że Race 6.0 juz nie ma na moj wzrost a team'ów zaraz nie będzie a chciałem robić ten masowy zakup co inny użytkownik forum organizuje ale zaraz moze być koniec ofert dla mnie niestety.

 

Jeżeli wtedy Radony zakończą się rownież fiaskiem to co byście polecili w zakresie do 4000 zł ?

 

Jak wczesniej pisalem moj typ to merida tfs 900-D chciałbym posłuchac waszych opini na ten temat i wysłuchac również waszych propozycji:)

Moj budzet moze troche wzrosnąć jezeli to mialo by sie oplacic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego masowego zakupu to autor tematu nie odpowiada więc raczej trzeba działać w swoim zakresie. Na stanie jest ich ponad 10szt. także nie trzeba się spieszyć jakoś strasznie tylko obserwować jak spada ilość sztuk i wtedy kupić. Pozostaje jeszcze kwestia kursu euro.

 

Nie wiem tylko jak wygląda przelew kasy, nigdy nie robiłem takich przelewów za granice i jestem w tym temacie zielony. Po kliknięciu na cene PLN na stronie sklepu liczy on po kursie kupna i wychodzi 3700zł co jest atrakcyjną cena, ale jak wszedłem na stronę banku (WBK) to taki przelew w euro już mnie wyjdzie 3800zł :/

 

Może istnieje taka możliwość, że można im przelać złotówki? Te 3700zł i tyle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze też nie wiem jak to załatwić czy da się jakoś przelać pieniądze prosto do nich.

 

Ja kupiłem u nich przez internet, jak wczesniej pisałem zapłąciłem Karta Kredytową, bo jest to najwygodniejszy sposób. Jak masz konto w Euro to na pewno mozna zrobic przelew, zresztą jak niewiesz jak to kliknij ze chcesz kupic, podaj swoje dane i zobacz jakie bedziesz miał opcje zapłaty, jak nic nie klikniesz to sie nic nie stanie...

 

W moim przypadku kurs po jakim sie kupuje jest zawsze wyzszy niz kantorowy, bo bank dodaje sobie te ~10gr na kazdym Euro, co przy kwocie 800E daje ~80zł wiecej niz jak bys miał przelac tą kase bezposrednio :-)

 

Ktos tu pisał, że zakup w dolarach wychodzi jeszcze lepiej cenowo. Jesli sie zdecydujesz na zakup KK a jeszcze jej nie masz, to sprawdz bo jedna z tych dwóch wiadących Master/Visa przelicza z waluty kupowanej na walute w Euro a potem na zł a druga z dolara na zł - tak słyszałem w banku, wiec moze lepiej sprawdz czy to prawda.

 

Nie słuchaj tego, ze jest ponad 10szt rowerów, jak w sklepie bedzie czasowa obniżka o 100E i przeoczysz ten moment, to rowerki momentalnie zejda i zostaniesz z reką w nocniku jak w przypadku R Race :-) Były swego czasu Fox'y bo 200 Euro - zeszły momentalnie i ten sklep zna wiele innych takich okazji cenowych, ktore sie momentalnie zakonczyly.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Powiem szczerze też nie wiem jak to załatwić czy da się jakoś przelać pieniądze prosto do nich.

No tak rowerki są , ale nie ma juz moich rozmiarów ram .

Jak chcesz odezwij się na pw, mam konto w Niemczech, mogę Ci przelać bez dodatkowych kosztów.

Masz jeszcze tam na stronie Race'a w 18' ale 200euro droższego chyba i na rebie a nie sidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...