Skocz do zawartości

[Tworzenie trasy do downhillu]Jak utworzyc trase do


tomcio99

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co tam zrobisz, poprzestawiasz trochę usypiesz wzniesienia + troche desek myślę, że nikt nie będzie miał nic do gadania :) niby dlaczego po lesie nie wolno jeździć ?

 

Do więzienia Cię nie zamkną, a jeżeli ktoś kiedyś będzie miał z tym problem to zapewnę Cie o tym poinformuje, a później dopiero zabije :)

 

ps. nie wbijaj gwoździ do drzewa bo Cię leśniczy serio odstrzeli ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.

Co jak zrobie trasie u kogos w lesie?Czy może się w jakims sensie doczepić?

Ogolnie robie u siebie ale czasami jezdze u kogos i jestem skrepowany ;D

 

Hmm... nieco zdrowego rozsądku potrzeba... Owszem, może się doczepić i to na podstawie kilku paragrafów które mogą się skumulować w nieprzyjemną grzywnę - wyższą niż niejeden dooobry rower...

Jeśli robisz u siebie, tzn masz akt własności gruntu leśnego, to nie musisz być skrępowany ;) Acz też nie do końca ;)

 

W lesie to jedynie nadleśnictwo ale do zależy od leśniczego i w ogóle :)

 

Nie do końca od leśniczego - zależy właściwie tylko od nadleśnictwa i odpowiednich zezwoleń, bo to nie użytkowanie wedle gospodarki leśnej, a modyfikacja krajobrazu. Bez tego Dyrekcja Generalna LP może zrobić kuku leśniczemu w razie auditu.

 

Poza tym - miejmy szacunek dla przyrody. Jakby każdy chciał dla czystej zabawy modyfikować środowisko, to nie byłoby po czym jeździć. Patrzmy globalnie i przyszłościowo.

Zacznij od rozmowy z właścicielem lasu i/lub leśniczym. Potem buduj i pytaj na Forum.

 

Możesz napytać wielkiej biedy sobie lub rodzicom jeśli jesteś poniżej 18stki. Popatrz na to tak. Dowiedz się, upewnij, potem działaj.

 

Rzekł właściciel kawałka lasu i wnuk leśniczego ;) Pozdro!

 

Ps. Popatrz na to tak - byłbyś szczęśliwy, jakby ktoś zrywał Ci parkiet w domu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Ps.

 

Zależy co tam zrobisz, poprzestawiasz trochę usypiesz wzniesienia + troche desek myślę, że nikt nie będzie miał nic do gadania :) niby dlaczego po lesie nie wolno jeździć ?

(...)

No właśnie problem w tym, że po lesie nie wolno jeździć poza drogami a już na pewno robić wzniesień itp. Ogólnie nie wolno rozkopywać gruntu :)

Więc ogólnie najpierw pozwolenie i potem budowa zgodnie z planem i konsultacją.

Możesz umotywować to wzbogaceniem krajobrazu kulturowego i walorów turystycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że po lesie nie wolno jeździć poza drogami a już na pewno robić wzniesień itp. Ogólnie nie wolno rozkopywać gruntu

 

Rowerem? Możesz wszędzie poza kilkoma wyjątkami (uprawy do 4m, ostoje, drzewostany nasienne, źródliska i obszary narażone na erozję). Dodatkowo są okresowe zakazy wstępu. I to by było na tyle. Wszystkie te miejsca muszą być oznakowane za wyjątkiem upraw.

 

Jakiekolwiek trwałe modyfikacje, rozkopywanie runa, przybijanie czegokolwiek do drzew itp. to proszenie się o gruby mandat (w tysiącach). Postawić skocznie, pobawić się i potem zabrać ją do domu możesz bez problemu (choć najlepiej spytać leśniczego bo się różnie mogą na to zapatrywać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z budowaniem trasy pozostane na budowaniu wyszkoczni piaskowych ktore nie sa i nie beda wyzsze nic 1 m.

Ludzie ktorzy sa rajdowcami ekstremalnymi(DH i FR) jezdza na prwde po duzym obszarze lesnym i jezdza w prawo i lewo a chyba nie wykupili tego terenu.Wiec jak to z nimi jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym opierasz swoją wypowiedź? Pytam, bo sam chętnie bym poczytał na ten temat (jeżeli są jakieś konkretne zapiski, dotyczące tych kwestii).

 

W zasadzie to ustawa o lasach wystarczy chyba że chcesz też informacje nt. parków narodowych to wtedy o ochronie przyrody itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja juz sie boje jezdzic po mojej trasie wszystkie posty ktore wyslaliscie napedzily mi stracha.;)

Ogolnie wokol mojej trasy ludzie nie chodza tak samo jak lesniczy czy jakies wlasnie takie sluzby porzadkowe ktore sie tym zajmuja

chociaz teraz duzo jest ludzi ktorzy zaczeli chodzic na grzyby.

Poszukam jeszcze cos na internecie na temat calych regulaminow o las i w ogóle.

A tu pare fotek z mojej trasy:

http://www.roweremzestrava.yoyo.pl/img/r6.jpg

http://www.roweremzestrava.yoyo.pl/img/r5.jpg

http://www.roweremzestrava.yoyo.pl/img/r4.jpg

Jestem poczatkujacym rajdowca wiec po tych paru fotkach nie oczekujcie super trasy bo taka nei jest ale mi na razie wystarcza.

Trasa zostala pokazana bez zadnych wyszkoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...