Skocz do zawartości

[kurtka] Accent Ventus


klimek

Rekomendowane odpowiedzi

Kurtka wykończona żywicą akrylową, chroni przed wiatrem i deszczem, zapewnia (teoretycznie)wysoką oddychalność. cena ok. 170 PLN

Jedna tylnia kieszeń na zamek, 2 boczne na mały rzep(czyli częściowo otwarte). Stójka, odpinane rękawy, u dołu gumka do ściągania. mankiety z gumką , bez możliwości regulacji.

 

 

Zalety:

-cena

-Chroni dobrze przed wiatrem i deszczem

-wysoka stójka

-3 kieszenie

-odpinane rękawy

 

Wady

-Wykończenie zamków (ostre końcówki)

-Same zamki( male , bez tasiemek)

-Brak odblasków

-niezbyt dobra oddychalność

 

Moim zdaniem dobra, tania (kupiłem przecenioną na 130PLN)kurtka na wiosnę, jesień.Na zimę raczej się nie nadaje ze względu na dosyć dopasowany krój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Mam pytanko. Z jakiego materiału jest ta kurtka? Nie chodzi mi tu o nazwę, a raczej specyfikacje. Czy nie szeleści, i czy się nie świeci. Piszesz, że ma dość dopasowany krój. Czy tzn, że przylega do ciała? Jest obcisła? Czy da się pod nią włożyć bluzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z ventusem jeden

sam posiadam ventus II. Nie świeci się, nie szeleści. (poza paskiem odblaskowym:P) moja ma taki optymalny krój (średnio dopasowany) z bluzą czy polarem pod spodem nigdy nie było problemu. rzadko też była taka potrzeba:P bluzka z długim rękawem + ta kurtka jest wystarczająca dla większości zimowych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Innej kurtki rowerowej nie miałem, nie mam do czego porównywać. Świetnie wygląda, mozna rozpoznać, ze rowerowa jedynie po przedłuzanym tyle. Jeździłem w niej całą jesien i zimę 2007-2008 (słaba była, prawie bez sniegu). Kurtka jest lekka, cienka a mimo wszystko spełnia swoje założenia. Było mi ciepło przy koszulce bluzie i kurtce. Przy -10 stopni koszulka, polar i kurtka i również się zgrzałem. Nieco droga, ale warto wydac te 200 złotych raz, jesli jeździsz jesień/zima. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Znalazłem ciekawy artykuł na temat tej kurtki
http://www.napieraj.pl/index.php?option=com_multicategories&view=article&id=280&catid=17:ubranie-i-buty&Itemid=72

Kupiłem ją dziś, i od razu pojechałem przetestować. Na termometrze ok 6stopni, godzinka z groszami, głównie las. Założyłem koszulkę z długim ręk. stoor, polar envy husvik 3 no i tą kurtkę. Trochę mi jednak chłodno było lecz będę jeszcze testował z dwoma dodatwkowymi warstwami. Natomiast w w/w artykule pojawia się takie zdanie

 

Nie ma problemu z zapacaniem rękawów czy wodą osadzającą się od środka w czasie intensywnego wysiłku.

 


Podczas gdy ja zdjąłem ją po powrocie do domu to równiutko była wilgotna od spodu. Normalka ? czy może błąd autora artykułu ?

 

EDIT 29.06.2013
Chciałbym skorygować nieco moją opinię. Opisywany przeze mnie mankament wynikał ze zbyt grubej warstwy pod kurtką. W praktyce, przy 6 stopniach pod spód kurtki wystarczyłaby koszulka termoaktywna z długim rękawem. Kurtka dobrze chroni przed wiatrem, ale jej oddychalność jest zależna od tego co mamy pod spodem.

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...