Skocz do zawartości

[spodenki 3/4] do jakiej temperatury nadają się te spodenki


AntyIdiota

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.mikesport.pl/rogelli-sindia-damskie-spodenki-rowerowe-3-4.html

 

Znalazłem coś takiego i chciałbym wiedzieć czy generalnie takie spodenki są wykonane z tego samego materiału co krótkie, czy zazwyczaj są cieplejsze? Dobre spodnie zimowe są dopiero od 200zł, teraz mnie stać na coś takiego.

 

Tak wiem, damskie->nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał będzie grubszy niż w krótkich spodenkach, to konieczność bo spodnie 3/4 nosi się wczesną wiosną/jesienią. Jak na moje oko ten materiał jest na jakieś +10 do +20 stopni. Na zimę (poniżej 0) szuka się spodni pełnych z dodatkową warstwą w przedniej części. Na chłodną jesień poszukaj spodni 3/4 z dodatkowym panelem na kolanach.

 

Dobrą alternatywą jest zakup samych nogawek, powinny one również posiadać dodatkowy panel na kolanach, wydatek rzędu 40-60pln. Niestety wadą jest to iż w połączeniu z letnimi spodenkami będzie nam ciepło w nogi ale chłodno w pupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to takie same co do konstrukcji spodenki jak krótsza wersja - sensem ich użytkowania jest nogawka za kolano. Dobre na dolegliwości stawowe, lub wrażliwe kolana, jeśli czyjeś nie przepadają za niższymi temperaturami.

Wspomniane powyżej nogawki są bardzo dobrym rozwiązaniem - używam takowych od kilkunastu lat, w różnych wersjach, obecnie mam jedne zupełnie cienkie i drugie lekko ocieplane - co pozwala bezproblemowo używać normalnych rowerowych cienkich gatek i tych nogawek do temperatur ok 10 stopni. Nawet w zimie, przy małym minusie jeździłem w takowych z drugimi, tymi cieńszymi, pod spodem i moje kolana nadal są w dobrej kondycji.

Nogawki mają dużą przewagę nad spodniami długimi z membraną - są dużo bardziej elastyczne i kręci się w nich dużo wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spodenki 3/4 (szyte przez firmę Kallisto, dla lokalnego sklepu, nie wiem z jakiego materiału są te Rogelli)) są nieco dłuższe, bo tak zakrywają jeszcze pół łydki i uważam, że to świetny wybór. W temperaturach z przedziału 10-18 stopni zapewniają idealny komfort termiczny - nie jest ani za ciepło, ani za zimno.

Nogawek nie lubię bo albo mi się zsuwały, albo uciskał mnie ściągacz, a poza tym to zimno było od miejsca, w którym nogawki się kończyły w górę, za to zawsze można je wozić w kieszeni i zmieniać "w razie w".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...