Skocz do zawartości

[Do 2000] cross na asfalt


rdy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zmienić rower, obecnie jeźdzę MTB krossa 'z komunii' który ma jakieś 14 lat i nie dość że waży jakieś 18kg to już powoli się rozsypuje... Ostatnio wsadziłem do niego półslicki 1.5 kendy, ale to jeszcze nie to

Wzrost 187, waga na obecną chwile 95(spadło ze 105, planowane 85, może nawet 80)

Trasy robię w tej chwili około 40-60km, ale planuje zrobić 100 i 200 na starym rowerze, jak kondycja troche pójdzie w górę. Na nowym podobnie

Mniej więcej rozkład dróg w mojej okolicy wygląda tak - 60% dobry asfalt, 30% asfalt z dziurami/kostka w mieście, 10% utwardzone drogi/żwir. Po lasach nie planuję raczej jeździć, a jak już to ten stary rower da rade

 

Nie znam się na nowych rowerach. Z tego co czytałem ludzie radzili brać krossa evado 3.0/2.0, ale jakoś średnio jak dla mnie to wygląda

Zależy mi żeby rower był lekki, raczej dostosowany pod asfalt niż bezdroża. Fajnie jakby miał rogi, ale to niej jest priorytet

Nie musi to być oczywiście cross, ale szosy raczej nie biorę pod uwage - z tego co wyczytałem nie daje rady na żwirze - a niestety tego w okolicy trochę jest i czasem sie nie uniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym w lipcu tego roku kupiłem własnie unibike vipera zrobiłem 800 km ogólnie fajny rower na pewno lepszy od krossa evado 3.0 w moim subiektywnym odczuciu, jedno co mi przeszkadza w moim viperze to waga mógłby być lżejszy, jeśli chcesz rozbudować swój rower to poszukaj roweru innego producenta z lżejszą ramą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem ok, tyle że trochę ciężkawy... No i opony pewnie od razu do wymiany na jakieś bardziej asfaltowe.

 

Mam Vipera, kupiłem go tylko na dojazdy do pracy i przejażdzki po mieście (asfalt, ścieżki rowerowe, szutry) i mi sprawdza się doskonale. Przejechałem nim już ok 1000 km i jedynie zmieniłem łańcuch - eksploatacyjne zużycie. Uważam , że idealnie wpasowuje się w budżet 2 tyś. zł .

Niestety jest ciężkawy ok. 14-15 kg - mi to nie przeszkadza mieszkam na parterze.

Opony Schwalbe Tyrago wg mnie bardzo dobrze sobie dają radę na asfalcie nie czuć dużych oporów toczenia. Zresztą opony wymienisz po przejechaniu 2-3 tys. kilometrów np. na jakś typ schwalbe marathon - koszt kompletu opon racer to ok. 200 zł.

 

Rozejrzyj się już za promocjami posezonowymi. Ja w lutym kupiłem zeszłoroczny model za 1600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też chce kupić gdzieś w zimę, może będzie jakiś fajny model z zeszłego roku po ciekawej cenie...

Ciężar w noszeniu przeszkadzać nie będzie bo domek, ale gorzej się boje o samą jazdę. Teraz na tym starym góralu najgorzej jest się rozpędzić, jak już się go wprawi w ruch to można cisnąć

 

A półka wyżej - zethos? Też może byłaby jakaś promocja i dałoby rade złapać go taniej

Widzę że nawet u mnie w mieście jest dystrybutor tych rowerków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz nówkę Evado 4.0 za 2100zł to bym się nie zastanawiał.

15kg na rower w tym przedziale cenowym to normalna waga i się nią nie przejmuj.

Nie jeździsz maratonów i nie urywasz ułamków sekund na danej trasie więc waga nie robi aż takiej różnicy.

I tak go później dociążysz lampkami, torebkami podsiodłowymi, bidonami.

Schudniesz i bilans będzie i tak ujemny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...