Skocz do zawartości

[poradnik] Regeneracja zacisków Tektro Auriga Comp.


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

:( Szkoda. Przedni jest taki słaby, że jak jadę z górki mogę go wcisnąć do oporu i nie zablokuje koła. Dlatego zmieniłem płyn oraz zregenerowałem zacisk. Zostały mi klocki, myślałem, że to ich wina. Tarłem papierem 400,200, wygrzewałem i dalej nie widać poprawy. Przynajmniej może moje poradniki komuś pomogą :)

 

Wydaje mi się, że problem może leżeć jednak w klockach. Z tego co się orientuje to tektro oryginalnie montuje organiczne i odtłuszczanie ich oraz wypalanie i papier ścierny nic nie dają. Rozmawiałem nawet dziś z serwisantami o tym fenomenie i jeden, całkiem ogarnięty podpowiedział mi, że nawet metaliki czasem potrafią nasiąknąć tak, że wypalanie nie pomoże. Tak więc ja zamówiłem już sobie nowe półmetaliczne i po łikendzie zamontuję i dam znać czy pomogło. Układ mam niezapowietrzony, więc jeśli klocki nie pomogą, to zostaje sprawdzenie tłoczków czy są na pewno sprawne po rozebraniu całości. Z zewnątrz widać, że pracują, nierównomiernie, w sensie jeden wysuwa się dalej od drugiego i nie wraca (w pełni), ale to nie przeszkadza, bo tarcza i tak nie obciera podczas jazdy. Pytanie, czy takie nierównomierne działanie przekłada się na siłę hamowania? przedni po mocniejszym naciśnięciu stawia rower na przednie koło, tylny blokuje koło. Problem jest taki, że kiedyś wystarczyło lekko dotknąć klamki i był efekt dużo lepszy.

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety dalej słabo. Z tego co piszesz to twoje i tak hamują 10 razy lepiej niż moje.. U mnie ciężko się zatrzymać pomimo odpowietrzenia i roboty z tłoczkami i klockami.  

 

Czekam na twoją relację, jak pomoże również kupuje :)

 

Kulas.

 

 

Po łikendzie dam znać. Ciekawi mnie czy autor tematu sobie poradził? Bo zamilkł w pewnym momencie i nie wiadomo, czy odkrył jakiś patent na te hample.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na organikach zrobiłem 6kkm i muszę zaprzeczyć temu mitowi, że jeśli je zatłuścisz to są do wyrzucenia... Owszem siła nie jest taka jak w nowych ale po porządnym czyszczeniu bez większego wysiłku można zrobić stoppie...

 

@virus191

Też tak miałeś z Termodissipatorami, że na początku hamowanie było kiepskie?(zrobiłem jakieś 200km i dalej nie jestem zadowolony z ich siły). Dodam że tarcze też mam nowe. Tylne klocki przed założeniem wyczyściłem sprayem do hamólców i po kilku hamowaniach na tarczy pojawiły się maleńkie czarne kreski w poprzek jej obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku nie. Teraz w ogóle bardzo mało jeżdżę ze względu na zmianę pracy. Jeśli robią się czarne paski na tarczy znaczy (tak mi się wydaje) ze tłoczek nie równo dociska klocka. U mnie też występują te czarne paski, więc w wolnych chwilach ściągam koła, papier ścierny, benz. ekstrakcyjna i jazda :) Za miesiąc myślę zmienić całe zaciski na jakieś lepsze bo coraz mniej wolnego czasu na dłubanie przy rowerku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku nie. Teraz w ogóle bardzo mało jeżdżę ze względu na zmianę pracy. Jeśli robią się czarne paski na tarczy znaczy (tak mi się wydaje) ze tłoczek nie równo dociska klocka. U mnie też występują te czarne paski, więc w wolnych chwilach ściągam koła, papier ścierny, benz. ekstrakcyjna i jazda :) Za miesiąc myślę zmienić całe zaciski na jakieś lepsze bo coraz mniej wolnego czasu na dłubanie przy rowerku :(

Z tego co rozmawiałem z serwisantami ostatnio z różnych sklepów w Wawie, to słyszałem opinię, że jeśli jest czarny ślad, na tarczy w postaci paska, to klocek czymś jest zabrudzony po prostu. Ty masz te paski na obydwu tarczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się chyba udało wygrać z tymi hamulcami. Wyciągnąłem klocki i tym razem przepaliłem je bardzo solidnie (kilka minut nad palnikiem, dymiło się jeszcze długo bo wyłączeniu ognia) potem 2 rodzaje papieru ściernego z mocnym tarciem. 

 

Po zrobieniu około 100 km hamulce wreszcie zaczynają hamować. Mam nadzieje, że sytuacja się jeszcze poprawi i nie będę musiał wymieniać klocków :)

 

Pozdrawiam

Kulas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odp. Poradziłem sobie już. Najpierw musiałem odkręcić starą śrubę wiec rozpołowiłem zacisk na pół i dalej już poszło ładnie,dobrałem śrubę gwint M4 z tego co pamiętam oszlifowałem reszte niepotrzbenego gwintu i jest jak oryginał tyle że na śrubokręt płaski. :D:D Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... i rozwal gwint.

Dorób ze zwykłej śrubki, gwint jest standardowy.

Ewentualnie szukaj na allegro, czasami bywają, kupowałem takie do Magury.

Dlaczego zawleczka miałaby zniszczyć gwint w zacisku?

Wystarczy dobrać odpowiednią wielkość i nic nie uszkodzisz.

Najpierw musiałem odkręcić starą śrubę wiec rozpołowiłem zacisk na pół i dalej już poszło

A da się coś rozpołowić na trzy badź więcej części?:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Da sie rozebrać zacisk na dwie połowy. Napisał wyraznie że nie na trzy tylko na pół, z tego co wiem to połowy mogą być tylko dwie ;)

2) Dlatego że to aluminium, zawleczka jest luzno w otworze + latające klocki i na dołach to wszystko lata i taki delikatny gwint jak 4 zje moment.

Po co kombinować z rozwiązaniem z 19 wieku skoro latwiej dorobić śrubkę.

Tych zawleczek to chyba tylko Shimano się trzyma i jestem pewien że tylko z tego powodu że to tanie rozwiązanie.

 

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.rozłożyć coś na pół to inaczej rozpołowić, a więc to co napisał Wojtas92 to masło maślane.:-)

2.Wydaje mi się że klocki mają na tyle ograniczone ruchy że nie powinny spowodować zjechania gwintu przez zawleczkę.

Poza tym czy na pewno łatwiej jest dorobić śrubkę niż kupić zawleczkę?:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łatwiej jest dorobić śrubkę dla śerdnio ogarniętego technicznie człowieka.

Tak wystarczy minimalny luz zeby ten gwint poszedł się je..... i wtedy jesteś skazany na półśrodki takie jak zawleczka na zawsze.

Poza tym takie rozwiazanie przwidział producent.

I po co podcierać d..... szkłem skoro można to zrobić jak należy i WKRĘCIĆ ŚRUBKĘ.

Twoje pomysły kojarzą mi się z wieszniem tłumika na sznurku "bo gumowy wieszak kosztyje i trzeba wejść pod samochód".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś mało rozgarniętego technicznie łatwiej jest coś samemu dorobić niż po prostu pójść i kupić... Dobre.:D

 

Shimano stosuje ten "półśrodek" w swoich heblach i nie stwarza to żadnych problemów, ale widzę, że Ty będziesz udowadniać swoją rację w nieskończoność...

Ja na tym poście kończę dyskusję z Tobą.;)

 

Można zrobić tak jak piszesz Ty, a można tak jak ja, każdy wybierze rozwiązanie które będzie mu bardziej odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ZAWSZE wybiorę rozwiązanie które przewidział producent jeśli jest to mozliwe do zrobienia. A na szurek i gwozdzie niech lepią sobie inni.

 


Można zrobić tak jak piszesz Ty, a można tak jak ja, każdy wybierze rozwiązanie które będzie mu bardziej odpowiadać.

Lub takie jakie przewidział producent zamiast tworzyć nowe dziady.

 

Kolego ja nie twierdzę że zawleczka jest zła ale w tym konkretnym przypadku nie rozumiem po co "zatykać dziurę wiechciem i klejem z mąki" skoro niewiele większym nakładem pracy można to zrobić jak należy i nie psuć czegoś bezpowrotnie.

 

Po prostu nie jestem zwolennikiem podążania po najmniejszej linii oporu a raczej robienia dobrze i dokładnie.

Zresztą problem dawno rozwiązany a my się tu wykłucamy grom wie o co.

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...