Skocz do zawartości

[Amortyzator] SR Suntour Duro DJD 130mm do freeridu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ten amorek nadawałby się do Freeridu i czasem Downhill? Pytam bo mam RST Launch 130mm i one są bardzo twarde a chciałbym coś miększego za nie dużą kwotę ok.500 zł około 130mm. Wiem, że są jeszcze SR SOUNTOUR DURO DJ E 130mm z 2009 roku http://allegro.pl/sr-suntour-duro-dj-e-model-2009-130mm-rura-cr-mo-i2597008157.html I SPINNER AMMO AXLE 130mm http://allegro.pl/nowy-spinner-ammo-axle-130mm-os-20mm-dj-fr-dh-wys0-i2593461726.html. Mając na myśli freeride, downhill mam na myśli taką jazdę

. Który amorek by był najlepszy do takiej jazdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia wiem że duro łapie szopko luzy i zdziera się anoda lepiej kup space jumpa używanego za 400zł prze serwisuj go i amor nie do zakatowania [wiem z doświadczenia sam go mam] do serwisu potrzebujesz wazelinę techniczną 0,5kg 10zł kosztuje i obojętne jakiego oleju 40ml 20 ml na każdą goleń . serwis nie drogi a amortyzator pracuje jak fox forx talas r mojego brata i trzeba pamiętać żeby taki serwis robić co 2tygodnie żeby chodził jak należy :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak fox forx talas r mojego brata i trzeba pamiętać żeby taki serwis robić co 2tygodnie żeby chodził jak należy :thumbsup:

 

jasne jasne;) i serwis co 2 tygodnie... masakra:| ja do swojej sigmy moglem wcale nie zagladac i chodzila bdb... coś dziwny masz ten amor.

 

duro djd po zdjeciu opaski dziala całkiem, całkiem, to ze schodzi powloka z goleni na nic nie wplywa...

 

ale faktem jest że sam bym wolał też RST Space/Storm(tego bardziej) i zapominasz o problemach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w space jumpie są słabe uszczelki dlatego trzeba robić serwis co 2tygodnie lub częściej tak samo w duro i w duroluxie syf dostaje się do środka i trzeba serwisować a co foxa mojego brata to space jump dorównuje mu pracą i jest o wiele wytrzymalszy a jeśli chce jeździć w diecie to musi amortyzator być sztywny i mocny a duro do tego nie przemawia :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy serio "gdzies slyszeliscie" "gdzies czytaliscie" ze Duro jest slabe i nie wiadomo co jeszcze?

To nie jest amor 1 klasy, ale nie peka jak zapalka, zwlaszcza wersja z kwadratowym boosterem... więc nie ma co siać panikiii, a to co pokazal autor tematu na filmiku to ja zrobie na swoim XC, w którym mam Epicona, a rama wazy 1500g i NIC mu nie bedzie.

 

a co do slabych uszczelek, to gdzie Ty jezdzisz ze co 2 tygodnie musisz rozbierac? moze odawalasz tam kaszane, albo wlewasz olej silnikowy, to sie nie dziwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...