Skocz do zawartości

[Warszawa] skradziono Cube LTD grey metal red 2012 i Mbike Rose


Maila1q2w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

31/08/12 skradziono z ulicy Kondratowicza 13 na warszawskim Bródnie 2 rowery - Cube LTD grey metal red 2012 i m-bike Rose Sport. Rowery miały niecały miesiąc. Poniżej zamieszam linki ze zdjęciami.

Cube LTD grey metal red 2012 | Sklep Rowerowy - Specjalistyczny

MBIKE ROSE SPORT | cena: 1499 zł - MOTO - Szczytno Mirosław Medźwiedzki

 

Rowery bardzo charakterystyczne więc może komuś rzucą się w oczy podczas jazdy.

Będę wdzięczna za każde info.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, co ogłoszenie to się okazuje że świeże zupełnie rowery kradną.... jak by złodzieje wiedzieli...... Były zabezpieczone?

 

tak - stały na klatce za kratą w której mamy zamek Gerdy, przypięte za ramy zabezpieczeniem do motoru do wkręconego do ściany uchwytu. Wieczorem jeżdziliśmy a rano już ich nie było. Zamek wykręcony, zabezpieczenie przecięte nożycami. Dlatego sądzę że ktoś z klatki dał cynk złodziejom- ale za rękę nikogo nie złapałam więc pozostają tylko domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Zgłosiliście włamanie z kradzieżą na Policji.....

Szlaq by trafił, jednak nie jestem takim idiotą targając rowery do domu. To już wprawione szajki żeby tak się wbić. Na pewno trzeba uważać na roznosicieli ulotek. Oni kręcą się w ciągu dnia i mogą spokojnie pooglądać co i gdzie jest, wszyscy bowiem w pracy. Współczuję straty i 3-mam kciuki za odnalezienie... Podajcie tutaj numery ram, zawsze to następna informacja jak by się pojawiły na części.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Zgłosiliście włamanie z kradzieżą na Policji.....

Szlaq by trafił, jednak nie jestem takim idiotą targając rowery do domu. To już wprawione szajki żeby tak się wbić. Na pewno trzeba uważać na roznosicieli ulotek. Oni kręcą się w ciągu dnia i mogą spokojnie pooglądać co i gdzie jest, wszyscy bowiem w pracy. Współczuję straty i 3-mam kciuki za odnalezienie... Podajcie tutaj numery ram, zawsze to następna informacja jak by się pojawiły na części.....

Policja była, wszystko spisane i zgłoszne. Jednak szczerze nam powiedzieli że raczej szanse na odnalezienie rowerów przez nich są niewielkie. Więc szukamy na własną rękę.Jeszcze się łudzę że może się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Zgłosiliście włamanie z kradzieżą na Policji.....

Szlaq by trafił, jednak nie jestem takim idiotą targając rowery do domu. To już wprawione szajki żeby tak się wbić. Na pewno trzeba uważać na roznosicieli ulotek. Oni kręcą się w ciągu dnia i mogą spokojnie pooglądać co i gdzie jest, wszyscy bowiem w pracy. Współczuję straty i 3-mam kciuki za odnalezienie... Podajcie tutaj numery ram, zawsze to następna informacja jak by się pojawiły na części.....

 

Numery seryjne skradzionych rowerów

CUBE - WOW91525F

MBIKE - MB0059

Szkoda że ta baza skradzionych rowerów nie działa - każdy kupujący mógłby sobie przed zakupem sprawdzić czy nowy zakup pochodzi z legalnego źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie działa prawdopodobnie wyspecjalizowana grupa złodziejaszków trudniących się kradzieżami rowerów drogich i markowych często spotykam na mieście typków którzy groszem nie śmierdzą a mają wypasione rowery!! Policja nic nie robi z tym bo nie chce im się i tyle,pełno pieszych patroli jest a jaki trud im sprawi zatrzymać kilku rowerzystów do rutynowej kontroli?? Lepiej meneli i lumpów na ławkach spisać niż zrobić coś użytecznego.

 

Popatrzę na mieście jak coś wypatrzę to zatrzymam i sprawdzę numer ramy,aby uprzedzić że nie mogę to powiem że mogę bo pracuję w Żandarmerii i mam takie uprawnienia

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie działa prawdopodobnie wyspecjalizowana grupa złodziejaszków trudniących się kradzieżami rowerów drogich i markowych często spotykam na mieście typków którzy groszem nie śmierdzą a mają wypasione rowery!! Policja nic nie robi z tym bo nie chce im się i tyle,pełno pieszych patroli jest a jaki trud im sprawi zatrzymać kilku rowerzystów do rutynowej kontroli?? Lepiej meneli i lumpów na ławkach spisać niż zrobić coś użytecznego.

 

Popatrzę na mieście jak coś wypatrzę to zatrzymam i sprawdzę numer ramy,aby uprzedzić że nie mogę to powiem że mogę bo pracuję w Żandarmerii i mam takie uprawnienia

 

Jak zgłosiliśmy kradzież to policja nas zapewniała że bardzo często dokonują takich kontroli rowerów. Ale prawda jest taka że ani mnie ani żadnego z moich znajomych nikt nigdy nie skontrolował. Nigdy też nie widziałam żeby takie kontole były gdzieś przeprowadzane... Więc na pomoc policji nawet nie liczę. Pozostaje więc mieć oczy szerokoooo otwarte i szukanie na własną rękę.

Dzięki wielkie za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenzo Żandarmeria działa na takich samych prawach jak Policja co często można zaobserwować po tzw.mieszanych patrolach więc nie pisz bzdur że może się nam pomieszać w głowach my działamy z rozwagą a pomagam bezinteresownie bo wiem ile znaczy dla kogoś wydany grosz,i ja sporo śmigam po mieście ale nigdy nie widziałem takiej akcji kontroli

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem że mogę bo pracuję w Żandarmerii i mam takie uprawnienia

 

Więc pewnie znasz i się nie zgadzasz z tym co tam jest napisane ?

 

Żandarmeria działa na takich samych prawach jak Policja

 

Tak to prawda... ale tylko wobec osób wymienionych w art.3 ustawy o ŻW. Czyli mój rower mógłbyś sobie pooglądać z daleka co najwyżej. Asysta Policji patroli mieszanych właśnie rozwiązuje ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym mowa a często jeżdżę z moim dobrym kolegą z Policji :) a jeżeli sam to nawet nie podbijam bo mogę usłyszeć tylko s....j :P

 

dokładnie o tym mowa a często jeżdżę z moim dobrym kolegą z Policji :) a jeżeli sam to nawet nie podbijam bo mogę usłyszeć tylko s....j :P

 

w stosunku

do osób, których zachowanie wskazuje w sposób

oczywisty, ˝e sà pod wpΠywem alkoholu,

Êrodka odurzajàcego lub substancji psychotropowej

albo innego podobnie dziaΠajàcego

Êrodka, a tak˝e w razie prowadzenia kontroli

ruchu drogowego oraz wobec osób podejrzanych

o popeΠnienie przest´pstwa lub wykroczenia

 

w § 3 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

„1. ˚oΠnierz ˚andarmerii Wojskowej przed przystàpieniem

do wykonania czynnoÊci sΠu˝bowej

jest obowiàzany przedstawiç si´, podajàc

stopieƒ wojskowy oraz imi´ i nazwisko, a ponadto

na ˝àdanie osoby, której czynnoÊç ta

dotyczy, jest obowiàzany okazaç odznak´

identyfikacyjnà oraz legitymacj´ ˝oΠnierza

˚andarmerii Wojskowej w sposób umo˝liwiajàcy

odczytanie oraz zanotowanie numeru legitymacji,

a tak˝e danych osobowych ˝oΠnierza

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać ale sam napisałeś:

 

Popatrzę na mieście jak coś wypatrzę to zatrzymam i sprawdzę numer ramy,aby uprzedzić że nie mogę to powiem że mogę bo pracuję w Żandarmerii i mam takie uprawnienia

 

Więc miałem prawo się nie zgodzić ;)

 

Z cytatu który podałeś nic nie wynika, chyba że zakładamy odgórnie że koleś z rowerem jest "Nachlany, naćpany a rower prawdopodobnie ukradł"

Ten paragraf nie daje absolutnie prawa do kontrolowania przez ŻW każdego kto ma rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A także w razie prowadzenia kontroli ruchu drogowego oraz wobec osób podejrzanych

o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia"

 

lecz nie o tym mowa a o rower chodzi popatrzę,poszukam,może coś się wypatrzy a nawiasem mówiąc dzwonił dziś do mnie kolega z pracy który był chyba w sobotę na bazarku na Pradze i jacyś kolesie będący pojazdem na Gdańskich blaszkach handlowali rowery Cuba po 800 zł za sztukę!!!

 

//Ekhm, proponuję jeszcze raz zajrzeć na pierwszy post - nie ma tam pytań dotyczących uprawnień ŻW, także prosiłbym o zaprzestanie dalszej dyskusji w tym kierunku - Safian

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A także w razie prowadzenia kontroli ruchu drogowego oraz wobec osób podejrzanych

o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia"

 

lecz nie o tym mowa a o rower chodzi popatrzę,poszukam,może coś się wypatrzy a nawiasem mówiąc dzwonił dziś do mnie kolega z pracy który był chyba w sobotę na bazarku na Pradze i jacyś kolesie będący pojazdem na Gdańskich blaszkach handlowali rowery Cuba po 800 zł za sztukę!!!

 

<wow> po 800 zł !! A swoją drogą dziwi mnie że policja nie kontroluje takich miejsc - dobre rowery w tak niskich cenach - przecież to od razu wiadomo że coś z nimi nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu masz płacić za swoją własność??? Cube nie jest aż tak popularny w Wawie i jest ich mało w porównaniu do innych marek więc spokojnie może uda się odnaleźć

 

Jakby nie było trochę czasu poświeciliśmy na wybór akurat "tych" rowerów więc sentyment pozostał..

Szkoda tylko że zapomnieliśmy o nie odpowiednio zadbać i je zabezpieczyć w właściwy sposób. wrrr ale jestem na siebie za to wściekła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Ostatnio byłem w ostródzie to jechał taki jak by to delikatnie ując biedak mbikiem na karbonowej ramie z hydraulikami itd. troche to dziwne..Dlatego mimo ze mój rower to a2 krossa nie zostawiam go nigdzie,nawet zapiętego...Jedynie w domu,garażu lub pod opieką innej osoby :) Radze wam poszukać na allegro,ebay itd....Pojeździć też po giełdach w mieście i okolicach,ale pewnie rowerki jak nei sprzedane to wywiezione gdzie indziej i sprzedane lub w części poszły,ale miejcie nadzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździć też po giełdach w mieście i okolicach,ale pewnie rowerki jak nei sprzedane to wywiezione gdzie indziej i sprzedane lub w części poszły,ale miejcie nadzieje :)

Byliśmy w weekend na Olimpii i na bazarze na Namysłowskiej ale sprzedawali tylko jakieś starocia. Nikogo podejrzanego nie wyaptrzyliśmy:/ W ten weekend wyprawa do Słomczyna, chociaż tak jak pisał kenzo szansa na znalezienie jest niewielka. Ja jednak nie potrafię tak siedzieć z założonymi rękami i czekać na cud... Wczoraj powysyłałam maile z opisami i numerami ram do większości serwisów rowerowych w wwa - może nowy właściciel wpadnie na przegląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...