Skocz do zawartości

[rower] Northec Cayon 29 - foto i odczucia


demek

Rekomendowane odpowiedzi

Byle nie zlodzieje

 

Ostatnio jechalem ulica i tez jeden koles mnie dogonil i sie pyta: "To jest ten 29 er ?"

Mowie mu ze tak, a on " fajnie to zadupia (szybko jedzie)"

zlodzieja nie daje szans. po prostu nie zostawiam cayona nigdzie poza mieszkaniem. na miasto mam kandsa maestro, tez na kiszce 29 cali, wymienilem 28x1,6 na 29x2,1 gripster. zrobilem to dwa lata temu i od tamtego czasu nawet nie myle o 26-erze. no, chyba ze bylby na oponach 26x2,5.

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

do producenta trzeba z pytaniem o nowa linie napisac. cena na pewno bedzie wyzsza niz, gdy koncowke serii sprzedawano. obawiam sie takze, ze i komponenty moga byc z nizszej półki ...

 

 

pozdrawiam.

 

ps. fajnie sie jezdzi cayonem po sniegu, opony i naped daja rade :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos bujania sie po sniegu, to z wlasnych doswiadczen moge powiedziec , ze gripster'y 29x2,1 i rapid roy'e 29x2,25 dobrze daja sobie rade ze sniegiem i nawet na oblodzonych odcinkach tez mozna zapanowac nad rowerem. tak, wiem, to sa opony ekonomiczne. stad ciekwym jak ,,chodza'' jakies z gornej pulki, ma ktos doswiadczenia z lepszym ogumieniem ? ps. jak grube 29'tki mozna kupic ? 2,5 cala tez sie zdarzaja ? mam na mysli 29x2,5.

 

 

pozdrawiam.

 

ps. rapid roy 29x2,25 :bye2: .

 

fajny ten unubike. kapke gorszy naped od cayona xl. i cena o 2 setki wyzsza. ale nadal fajny.

 

obczaj sobie ten model http://allegro.pl/rower-kona-mahuna-2012-rozm-19-40-w-wa-i2848429654.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos bujania sie po sniegu, to z wlasnych doswiadczen moge powiedziec , ze gripster'y 29x2,1 i rapid roy'e 29x2,25 dobrze daja sobie rade ze sniegiem i nawet na oblodzonych odcinkach tez mozna zapanowac nad rowerem. tak, wiem, to sa opony ekonomiczne. stad ciekwym jak ,,chodza'' jakies z gornej pulki, ma ktos doswiadczenia z lepszym ogumieniem ? ps. jak grube 29'tki mozna kupic ? 2,5 cala tez sie zdarzaja ? mam na mysli 29x2,5.

 

 

pozdrawiam.

 

ps. rapid roy 29x2,25 :bye2: .

 

fajny ten unubike. kapke gorszy naped od cayona xl. i cena o 2 setki wyzsza. ale nadal fajny.

 

obczaj sobie ten model ROWER KONA MAHUNA 2012 rozm. 19 - 40% W-wa (2848429654) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Prosze cie, nie propaguj herezji ze na takich oponach mozna na lodzie zapanowac nad rowerem. Chyba ze to taki lod na patyku, trzymasz go w jednej rece a druga trzrymasz kierownice :) Przez 15 lat kariery rowerowej nie spotkalem opony - poza kolcowanymi - ktore daja rade na lodzie.

 

Najszersze opony do 29tki to wtb w rozmiarze 2,5, ale to takie udawane 2,5, oraz maxxis ardent 2,4 - takie opony pamietam. Na pewno jeszcze ktos dorzuci inne propozycje.

W Polsce moze byc spory problem z dostepnoscia takich gum, bo na razie rowery am/enduro 29ery nie sa zbyt popularne.

2,2 Bontragera jest realnie naprawde spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy o lodzie pisalem to mialem na mysli lod , ktory na ulicach, jezdni wystepuje. w tym sensie, ze pod warstwa swiezego sniegu na mocno zmarzniety, zamrozony sie kolem trafia. a lodow na patyku, jadac na rowerze, jeszcze nie jadlem. musze tego sprobowac :w00t: .

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zapytam czy rama 17' będzie dobra na wzrost 178?

Obecnie ujeżdżam gianta x sporta w rozmiarze M i mi się dobrze śmiga....

 

Witam.

Mialem ten sam dylemat, tez mam 178 i balem sie brac 17 calowa rame, ale jest git 19" na bank bylaby za duza.

 

Wydaje mi się, ze ten temat miał się tyczyc roweru Northec Cayon 29. A tu nawijka o oponach. I tak tworzy się jeden wielki "bajzel" na całym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...