Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Kellys Humble + Falcon Eye MAGIC MACTRONIC. Ten kpl około 60 zł + KW, zależy gdzie poszukasz, możesz trafić taniej, a możesz drożej. Baterii nie wliczam.

 

O ile z przodem ciężko mi wypowiedzieć, bo jestem fanem Convoya a to inna liga. Z tyłem jak to mówią, "będziesz Pan zadowolony". Obstawiam oczywiście że kupujesz w kraju, nie w Chinach.

Co do lampek za 5 zł, nie wiem jak Ty trafiasz, ale ja tam nie mam problemu z nimi. Te na tył dają radę, latarki z tworzywa sztucznego też zbierają dobre opinie. Ale co kto lubi.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy taka latarka (https://www.morele.net/latarka-vipow-1w-60-80lm-zoom-urz0027-593651/) będzie dobra do jazdy, gdybym utknął gdzieś w nocy? Mam taką, czasem się przydaje, ale do roweru też by raczej się nadała  :) Światło jest myślę, że wystarczające - potrzebny jest uchwyt, polecacie coś trwałego?

Edytowane przez proqqe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słabizna,ale w sytuacjach awaryjnych i świeczka będzie dobra  :icon_wink:

Jeżeli to coś ci wystarcza,poszukaj czegoś takiego,całkiem dobry patent.

 

 

 

https://pl.aliexpress.com/item/Mountain-Road-Bike-Przednie-wiat-a-Silikonowy-Pasek-Zesp-Jazda-Na-Rowerze-Latarka-Latarka-Tie-Reflektor/32669858400.html?spm=2114.13010608.0.0.FcGw1j

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do światełka na przód. Na tył będę brał na pewno Falcon Eye MAGIC MACTRONIC/everActive TL-X2 (to samo). I chce od tego samego sprzedawcy wziąć coś na przód.

Mam do wyboru:

everActive EL-300

Falcon Eye FE-1WL

Falcon Eye ALPHA 160lm

Falcon Eye FBF0041 100lm

Warto coś z tego wybrać?

Edytowane przez korsarz90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie na tył polecę mactronic wally 2, tylko trzeba odpowiednio ją w dół ustawić bo wypala oczy kierowcom samochodów

 

Wallim się sugerowałem podając model koledze, tylko zaproponowałem tańsze alternatywy, bardzo zbliżone konstrukcyjnie, w końcu miało być względnie tanio a nie potrzeba cudów jak stwierdził.

 

Mam pytanie, czy taka latarka (https://www.morele.net/latarka-vipow-1w-60-80lm-zoom-urz0027-593651/) będzie dobra do jazdy, gdybym utknął gdzieś w nocy? Mam taką, czasem się przydaje, ale do roweru też by raczej się nadała  :) Światło jest myślę, że wystarczające - potrzebny jest uchwyt, polecacie coś trwałego?

 

W nocy jako główne oświetlenie w ciemności ? Żart :) O uchwytach masz całe dialogi chwilę wcześniej w temacie.

 

Ogólnie słabizna,ale w sytuacjach awaryjnych i świeczka będzie dobra  :icon_wink:

Jeżeli to coś ci wystarcza,poszukaj czegoś takiego,całkiem dobry patent.

 

 

 

https://pl.aliexpress.com/item/Mountain-Road-Bike-Przednie-wiat-a-Silikonowy-Pasek-Zesp-Jazda-Na-Rowerze-Latarka-Latarka-Tie-Reflektor/32669858400.html?spm=2114.13010608.0.0.FcGw1j

 

 

A mnie ten uchwyt co podał Quell strasznie nie pasował. Może dlatego że convoy jest dość ciężka i strasznie się telepała na kierownicy.

 

I ja się podpisuje pod tym. Lipa straszna, ale wielu zachwala. Ja też z Convoyem miałem dyskotekę na tym cudzie, nie polecam osobiście. Chyba że po DDR-ce, to może zda egzamin.

 

@korsarz90, myślałem wcześniej nad EL-300, ale tutaj musisz dokupić uchwyt (grosze), no i nie każdy lubi latarki. Ale z tego co wymieniłeś bym brał Falcon Eye ALPHA. Najtańsza, a że potrzebujesz od dzwonu to po co przepłacać. Tylko strumień światła szeroki nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam czy warto. U mnie np. same latarki na front po modach to koszt 250 zł, do tego ładowarka, ogniwa, uchwyty na latarki i uchwyt na kiere do latarek... ale każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby (i odbitki na punkcie świateł ;)). Jak wspomniałem na początku, są osoby co zadowolą się kpl. za 10 zł. Ty sam mówisz o rzadkim używaniu tego to nie cuduj. Jak okaże się że to za mało to zbieraj na lepsze światła a później te sprzedaj, chociaż podejrzewam że będziesz zadowolony.

Do tych kosztów co wspomniałeś dolicz jeszcze baterie / akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A mnie ten uchwyt co podał Quell strasznie nie pasował. Może dlatego że convoy jest dość ciężka i strasznie się telepała na kierownicy.

 

To nie ma być stałe mocowanie pod ciężkie latarki,to świetnie zdaje egzamin właśnie jak mamy zamocować jakąś pierdółkowatą latarkę o nietypowej średnicy.

Tanie,małe,lekkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziubek,ciężka w stosunku do większości plastikowego g...a jakie jest na rynku.

Taką silikonową opaskę mam zawsze przy rowerze,czasami jak komuś padnie oświetlenie,wyciągam drugiego convoya którego mam w plecaku,i w 2 sekundy zamontowany.

Trzęsie się trochę,i owszem,ale do jakiejś plastikowej ta guma może być nawet jako stały uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że cięższa, ale i wytrzymałość to kosmos w stosunku jednej do drugiej. Nie wspominając o diodzie która stopiła by te plastikowe szajsy.

jako rezerwa może i zda egzamin, na DDRkach też, ale w teren raz zabrałem i nigdy więcej. Jak to z plastikiem się ma nie wiem, nie testowałem, ale kiedyś tam zobaczę z ciekawości nawet.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żadna promocja, normalna cena. Przy dobrych wiatrach za 8.99 i taniej można było spotkać. Na GB ciągle 90% towaru jest "w promocji"


normalne - zupełnie jak u nas w sklepach/marketach - cały czas jest jakieś "Sale", "wyprz", itp  ;-)

a wracając do tematu - na GB już tak średnio się opłaca, tym bardziej, że zaczęli liczyć za przesyłkę, a przesyłka aku to już kosmos .
Jak tylko dla siebie, startowy zestaw - to bym wolał kupić w PL (Alle drogo itp) komplet z baterią i ew.ładowarką - nie będzie wiele drożej, ale za to szybko :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba że na Janusza biznesu trafisz, co w opisie aukcji wypisuje że przesyłka zwykle trwa nie więcej jak 2 do 3 tygodni. A baterie 10000000mAh za 2 zł.
 

Nie, no... to oczywiste, że trzeba sprawdzać skąd wysyłka - nie tylko w przypadku latarek :)
A jak ktoś wierzy, że można kupić za 2 czy nawet 10zł  dobrą baterię ... to jego sprawa ... 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, aku powyżej 3500 mAh to mit, ale zobaczcie ilu naiwniaków się łapie na to. Niewiedza czy naiwność to często powtarzane pytanie w przypadku osób co kupują takie cuda. Osobiście spotkałem jedną która chciała ultrafire 6k mAh i była święcie przekonana o poprawnej pojemności.

Można kupić aku o dobrej pojemności i niedrogo, trzeba rozglądać się za używkami / z odzysku. Na start wystarczy.

Co do Janusz biznesu z alle. Każdy chce zarobić, jest to logiczne. To że czasem cena kosmos to uczą się od naszych marketów gdzie promocje są dosłownie z kosmosu. Na tym tle chyba rządzi Tesco. Ich matematyka powala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie tak samo jak z mocą PMPO przeróżnych "grajków" , kiedyś to były "jamniki" czy inne radiomagnetofony które z głośniczków 8-10cm średnicy miały zadeklarowane 500W albo i więcej , teraz to sa głośniki BT.. i inne takie...

wracając do tematu - 
To żeby bateria miała np 5000mAh to nawet nie jest niemożliwe - tylko że przy bardzo małym prądzie rozładowania , ale w latarkach prądy są duże, i tu nie ma szans (jak napisał Dziubek) na więcej niż 3300-3500 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...