Skocz do zawartości

[1000 - 1200] Kupno nowego roweru


notoja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że nie znam się na rowerach, zwracam się o pomoc do Was. Poszukuję roweru, którym mogłabym codziennie jeździć na uczelnie, weekendowo na dłuższe lub krótsze wycieczki oraz wakacyjnie na dłuższe wyprawy. Zależy mi, by rower posiadał błotniki i bagażnik lub by można było dokręcić w/w elementy. Nie chcę roweru typowo miejskiego, gdyż kompletnie mi się nie podobają. Myślałam o jakimś trekkingowym lub MTB. Mam 155 cm wzrostu. Cena jaka by mnie interesowała to 1000 - 1200 zł.

Dziś byłam w jednym ze sklepów rowerowych i Pani poleciła mi ten rower:

http://www.maver.com.pl/index.php?st0=6 ... 70&nrr=252

Jeździ się nim wygodnie, niemniej nie wiem czy byłby to dobry wybór. Czy bylibyście tak mili i polecilibyście mi jakieś rowery?

Pozdrawiam,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marto :)

 

Trochę jesteś niska i ciężko znalezć jakis fajny rower.

Polecam Ci coś takiego http://rower-sport.pl/pl/p/Rower-gorski-ROMET-RAMBLER-15-oraz-17-3-kolory/594

 

Bardzo ładny polski rower na dobrym osprzęcie. Będzie dużo lepszy od tego który podałaś, po za tym jak chcesz jezdzic na uczelnie drogim rowerem to sobie spraw jakies solidne zamknięcie U-Lock, najlepiej firm: Abus, Kryptonite albo Trelock. Lub jakiś solidny łańcuch i nie zapinaj nigdy za samo koło. Bo w razie kradzieży uczelnia twierdzi że ona nie odpowiada za rowery, nawet jak są kamery przy stojakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jedną zaletę względem pokazanego Rometa, w przeciwieństwie do Rometa ma dziury na porządny bagażnik. Ale sprzętowo to raczej taki sobie, w tej cenie da się dostać lepsze (tyle, że rzadko na Twój rozmiar :/).

 

Edit:

 

Albo taki:

 

ROWER EUROBIKE City Wave ALIVIO 2012 DAMKA !!! (2584748804) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Ma wszystko co potrzebujesz, by jeździć nim na wycieczki. Tu jeszcze wylicz czy dobry rozmiar:

 

rower.com: Sprzęt - Krótki poradnik - jak dobrać wielkość ramy?

 

Ale powinien być ok.

 

Jedyne co ma słabe to wolnobieg zamiast kasety ale oznacza to tylko, że jakbyś go chciała kiedyś znacznie ulepszyć to będziesz musiała kupić całe nowe tylne koło zamiast tylko zębatek na nie.

 

Albo taki, też rozmiar 16 cali:

 

Nowy rower ACCENT model NAVIGATOR LADY!!! (2525582599) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Oba mają bagażniki pod sakwy i pełne błotniki (co niewątpliwie przyda się na wyprawach/wycieczkach).

 

W przypadku tego pierwszego radziłbym skontaktować się ze sprzedawcą i spytac, czy nie mógłbym wymienić tej amortyzowanet sztycy (rura pod siodełkiem) na nie amortyzowaną - dla niego to dobry biznes, a amortyzowane sztyce nie dość, że się szybko wyrabiają i stają się niestabilne to jeszcze zwiększają efektywny rozmiar roweru o jeden (bo nie da się zupełnie obniżyć siodełka). Wiem bo moja znajoma ma i niby dobrała dobry rozmiar do wzrostu ale wisi za wysoko, bo nie może siodełka obniżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, czytałaś podobne wątki na tym forum? Masz podanych mnóstwo fajnych propozycji. Rower podany przez Tadeusa Accent Navigator Lady wypada słabiutko więc nie ma sie nad nim nawet co zastanawiać, tą meride którą pokazujesz też bym odpuscił. Ten Eurobike całkiem fajna propozycja, myśle że byłabyś z niego zadowolona, trochę szkoda że rower nie posiada kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...