Skocz do zawartości

[odchudzanie] jak złożyć lżejszy naped?


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym zejsc trochę z wagi mojego starego grata.

Rower to 10 letni czeski superior kupiony wtedy za 1200zł.

 

Właśnie wymieniłem dołożony kiedyś amortyzator na spinnera sw 7, wymieniłem stalową kierownice, stalowe stery i ciężki mostek zoom. Na tych częściach zyskałem 461g.

Rower nadal waży 13,2kg więc jest z czego schodzić :)

 

Planuje założyć lekkie koła i jednoczesnie zająć się napędem (teraz mam kasetę 7 rzędową która nie będzie pasować do nowej piasty)

 

To co teraz mam to:

 

- przerzutki alivio

- korby noname

- zebatki shimano dual sis (mocno już zjechane)

 

Najchętniej zostawił bym przerzutki i wsadził 8-rzędową kasetę żeby pasowała do nowych kół/piast i wymienił korby zebatki i suport.

Które zębatki będą kompatibilne z przerzutkami alivio a jednoczesnie będą w miarę lekkie?

Jaką do tego wsadzić kasetę?

Czy da się wogóle coś na tym ugrać czy trzeba iść w slx i 10 rzędową kasetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się tego zrobić tak jak byś chciał. Jeżeli masz przerzutkę 7-biegową, nie obsłuży kasety 8-biegowej.

Za mało też podałeś informacji odnośnie tego napędu, żeby konkretnie Ci pomóc.

 

Na początek, zanim zaczniesz zadawać tego typu pytania, na które ciężko nawet odpowiedzieć nie pisząc przy okazji mega wykładu, proponuję przejrzeć tematy dotyczące kompatybilności napędu.

 

Jest tego całe mnóstwo, nawet podwieszone w dziale napęd rowerowy.

 

Czeka Cię długa lektura, jak przeczytasz, na większość z pytań, które tu zadałeś odpowiesz sobie sam.

 

ps. Dlaczego założyłeś, że zmienisz na kasetę 8-rzędową, a jeśli nie to 10-rzędową ?

A 9-rzędów ? Jeśli już bym zmieniał z 7, to raczej na 9, niż na 8, tym bardziej, że zależy Ci na wadze - niedługo w ogóle nie dostaniesz żadnych lekkich kaset 8-biegowych, o ile jeszcze można dostać. A ten element napędu przecież się zużywa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzutkę na 99% obsługuje 8 rzędów (wymieniałem ją dwa lata temu z oryginalnie zamontowanej acery). Alivio z przed dwóch lat były chyba już 8 rzędowe?

 

Znalazłem korbę Shimano Deore FC-M590 175mm 44-32-22 piszą że waży 900gr plus 100gr suport i obsługuje 8/9 przełożeń

 

Co do 9/10 rzędów to po prostu nie widzę żadnej korzysci z kolejnych przełożeń więc jeżeli nie trzeba to wolałbym zostawić te przerzutki co mam a zaoszczędzoną kasę wydać w przyszłym roku na lepszą ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie na 99 a na 100%; wszystko zalezy od manetek;

 

naped po latach uzywania mogl sie... zuzyc, kaseta, lancuch, moze i zebatki na korbie trzeba przegladnac i ew. wymienic;

 

mozesz zostac przy 7ce; nawet budujac kola na nowszych piastach; zwyczajnie zastosujesz podkladke dystancujaca (kaseta 7s jest wezsza niz 8,9,10) i wyregulujesz zasieg RD;

 

tak w ogole - tanio i bezproblemowo odchudzilbys ten rower wymieniajac chocby oponki czy jakies tam chwyty kierownicy - jak to mowia grosik do grosika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...