Skocz do zawartości

[Pytanie] Składać, kupić, czy pomieszać ?


TrueFaith

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwie wąskie, małe klocki takie jak saguaro, one mają najmniejsze opory toczenia w porównaniu do kendy karmy(najtańsza i najlżejsza zwijana na rynku ok 55zł sztuka)czy maxxis crossmark dowyjęcia za 70zł szt. zwijane oczywiście.

Właściwości terenowe mają podobne, crossmark, kenda i sagurao w tej kolejności.

Już miałeś odpowiedź jakprzyciąć ale jeśli rzeczywiście to dla Ciebie problem to jedź do serwisu albo poproś ojca powinien to zrobićbez problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przykładowo coś takiego:

http://allegro.pl/geax-saguaro-26x2-0-drut-i2519311562.html

 

I czy do takiej ciut węższej opony (mam chyba 2.4 a to jest 2.0) trzeba mieć węższe dętki ?

 

PS dotarł do mnie Raidon - ma spuszczone powietrze, długość goleni górnych to jakieś 83 mm, jest teraz bardzo miękki (oczywiste) ale wchodzi tylko do połowy, jak go "naciągam" to ma te 100 mm, jak napompuje go to będzie dobrze co nie ? I jeszcze kompletnie nie potrafię zamontować manetki od blokady (nie ma tam żadnej blokady ani nic do tej żyłki) po za tym blokada bez żyłki się nie kręci, mam rozumieć że tylko na żyłkę działa ?

 

I jeszcze pytanie, co mam dokupić (stery czy co?) żeby móc zamontować amorek, takie części dostałem z ramą:

http://img15.imageshack.us/img15/4240/img0011umr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę masz obydwa łożyska dolną i górną miskę. Nie masz gwizadki i pokrywy ze śrubą. Jeśli ma ci to składac serwis to pewni emają jakąś gwiazdkę i pokrywę. Zaraz jak znajdę w necie to ci wkleję co ci brakuje. Amoek jak napompujesz będzie ok. Oczywiscie pod swoją wagę, trzeba z tym troszke poeksperymentowć bo wartości podawane przez producentów nie zawsze są adekwatne.

Co dotej blokady to daj jakieś foto bo komplrtnie nie kumam o co kaman.

 

O tego ci brak Korek + gwazdka do amortyzatora - stery, NECO SUPE (2584160068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W sumie to nie wiem czego ci tego nie dodał.

Opony to np: takie będą mialy niskie opory toczenia

 

Opona Schwalbe Black Jack 26x2.25 *NAJTANIEJ* W-WA (2562704880) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Czy mam rozumieć że nie było manetki tak jak tutaj??

SUNTOUR XCR-RL 26'' AHEAD BLOKADA NA KIEROWNICY ! (2554727906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tylko sama linka?

Nie możliwe powinna być w komplecie, ajk nie ma to do sklepu gdzie kupowałeś bo widocznie zapomnieli dodać. Jesli kupiłeś nowy widelec z blokadą na linkę to MA BYĆ WSZYSTKO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywe ze śrubą biorę ze starego roweru, napis jest bardzo fajnie pozdzierany. Co do gwiazdki, można ją wyjąć ?

 

Manetka jest, ale nie wiem jak to zamontować (nie sprecyzowałem...) Same pokrętło na amorku (które nie jest pokrętłem) się nie kręci, jak wkładam linke w dziurke do tego to nie ma żadnej blokady żeby ta linka tam sterczała ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...