Skocz do zawartości

[do 3000] dla ciężkiego dużego gościa - wyzwanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

oto mój pierwszy post i za razem prośba o dobranie rowerku dla osobnika o następujących parametrach:

 

wzrost: 195cm

waga: 170kg

 

Rower z przeznaczeniem do jeżdżenia po lesie po drogach, bez żadnych szaleństw itp.

 

Zastanawiałem się nad markową ramą i do tego dobrać jakieś obręcze typu darkmoor fortress/blizzard czy alex rims dh19/dm24. Problem z obręczami jest taki, że jakoś nikt nie kwapi się napisać jaka masa może na nich pracować. Tylko wszędzie, że mocne itp. O armotyzatorach przy takiej masie to nie ma co nawet wspominać, hamulce tarczowe pewnie tylko podrożą sprawę - a tak na serio to rower do wycieczek w lesie z rodziną a nie do downhillu...

 

Waga kół/roweru nie ma znaczenia. Wiadomo, że nie samą ramą czy obręczami się jeździ.. do tego jeszcze piasty, które się nie rozlecą po 50km, sprychy, które nie będą strzelać jak nitki itp.

 

Do tego kolejny aspekt, to oponki - domyślam się, że 35mm to minimum?

 

Doradźcie coś; czy składać samemu, czy może jest jakiś gotowiec spełniający te wymagania?

Może jakieś konkretne linki do ogłoszeń albo konkretne modele bebechów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie poskładaj samemu.

Jeśli chcesz wydać wiecej kasy na ramę, to w Twoim przypadku sensowne było by tylko CrMo. W zasadzie każde alu dość szybko się "zmęczy" pod Twoją mają i pęknie. Z innej, strony rama stalowa tez moze się pogiąc, pod taka masą. Ja bym chyba kupił jakąś sprawdzona ramę Accenta w rozmiarze 21", za 300-400zł i jeżdził aż nie trzaśnie :) Stalową kiere i sztyce. Napęd na korbie HT2 np. M590 (raczej każdy suport rozleci się po 2k km, a HT2 przynajmniej sam sobie wymienisz bardzo łatwo), takie korby maja do tego mocne, i sztywne ramiona.

Piasty chyba najlepsze były by stare XT. Na obrecze nikt Ci gwarancji nie da, chyba najmocniejsze są Mavici. Opony wybrał bym Smart Sam 2,25, mocne i ładnie się Toczą na asfalnie i szutrach. Sprawdzają sie nawet w nie dużym błocie, chyba będą najtańszą sęsowną opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem, że tak złożony rower bedzie ważył z 18kg i do tego będzie srednio chciał jeżdzić nawet po płaskim.

Pytanie wyżej dlaczego stalowa kierownica ? Przy spokojnej jeździe nie działają na nie chyba jakieś niesamowite siły ?

I jeśli chodzi o tą sztyce to musi być długa, nie moze być na samej końcówce w ramie bo pęknie (rama) na pewno.

 

Jeśli chodzi a hamulce to chyba lepiej v-ki ? bo tarcze to by musiały byc naprawde konkretne, poza tym nikt Ci nie powie jak się zachowują pod taką masą, bo recenzja osoby która waży 3 razy mniej (tak jak ja) będzie chyba troche nieprzydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...