Skocz do zawartości

[rower] Mbike 2013


bipr

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekaj - trochę się w nickach pogubiłem. Kolega rodszyld69 ma długość nogi 86.

Kolego raftepes, Twoich parametrów nie widzę.

 

Miałem ok 2 cm luzu (nie jest to dużo) i  przy niefortunnym upadku mogłoby zaboleć. Dlatego wybrałem 17", która jest optymalnym rozmiarem dla mnie. Wśród ścigantów panuje opinia, że lepiej wziąć mniejszy rozmiar i cm nadrobić sztycą.

 

Górna rura w Shottasie jest bardziej opadająca niż w TNT (łączy się z podsiodółwka poniżej górnej rury tylnego trójkąta) . Te rozwidlenie TTH przypodsiodłówce miało na celu obniżenie przekroku.

 

Jeśli poczekasz do przyszłego tygodnia (powinienem już odebrać mój rower) to porobię zdjęcia i pomiary  i zamieszczę na forum (przy okazji mogę pomierzyć 19").

 

 

Super. Jakbyś mógł pomierzyć 17 i 19 byłbym mega wdzięczny :-)

 

Poczekaj - trochę się w nickach pogubiłem. Kolega rodszyld69 ma długość nogi 86.

Kolego raftepes, Twoich parametrów nie widzę.

 

Miałem ok 2 cm luzu (nie jest to dużo) i  przy niefortunnym upadku mogłoby zaboleć. Dlatego wybrałem 17", która jest optymalnym rozmiarem dla mnie. Wśród ścigantów panuje opinia, że lepiej wziąć mniejszy rozmiar i cm nadrobić sztycą.

 

Górna rura w Shottasie jest bardziej opadająca niż w TNT (łączy się z podsiodółwka poniżej górnej rury tylnego trójkąta) . Te rozwidlenie TTH przypodsiodłówce miało na celu obniżenie przekroku.

 

Jeśli poczekasz do przyszłego tygodnia (powinienem już odebrać mój rower) to porobię zdjęcia i pomiary  i zamieszczę na forum (przy okazji mogę pomierzyć 19").

Ja mam 180 cm wzrostu, odległość od ziemi do kroku 82 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Napisałem na fb jednakże dostawę Shottasa bedą mieli dopiero w przyszłym tygodniu. Już jesteś szczęśliwym właścicielem Shottasa, czy czekasz na odbiór? 

 

czekam niecierpliwie na odbiór ale już nie długo też myślałem o ULTIMATE 27,5 ale zrezygnowałem z tego samego powodu co Ty więc będzię SHOTTAS 06 który wizualnie lepiej mi się podoba  :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam niecierpliwie na odbiór ale już nie długo też myślałem o ULTIMATE 27,5 ale zrezygnowałem z tego samego powodu co Ty więc będzię SHOTTAS 06 który wizualnie lepiej mi się podoba  :woot:

Shottas 06 na pewno bardziej rzuca się w oczy :-) Fajowa fura chociaż ciemne malowanie w Renegade Ultimate 27,5 jest ciekawe. W kwietniowym Bikeboardzie  jest test ultimate. Czekam na listonosza z tym numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie test Renegade DSX :-) Wypadł w miare dobrze? Koła są spoko czy kiszkowe?

 

 

Jedyne do czego się przyczepili w Renegade DSX to amortyzator licho działający w zimowych warunkach. Ktoś przy późniejszym upgrade roweru powinien zacząć właśnie od amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedyne do czego się przyczepili w Renegade DSX to amortyzator licho działający w zimowych warunkach. Ktoś przy późniejszym upgrade roweru powinien zacząć właśnie od amortyzatora.

 

 

W Ultimate jest amortyzator o klasę lepszy od zamontowanego w DSX - chwalony na forach amerykańskich x-fusion, więc może rowerek jest spoko. Zastanawiałem sie nad jakością kół. Przy dostępności komponentów do 650b mogą to być kowadła. Podobno Shottas 06 i Renegade Ultimate 27,5 ważą tyle samo przy wręcz identycznym osprzęcie, co przy większej ramie shottasa sugeruje, że koła ma zdecydowanie lżejsze od ultimate pomimo większego rozmiaru.

Edytowane przez raftepes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował stwierdzania że komunijno-supermarketowy XCM jest o klasę gorszy od X-fusion ;) bo to przepaść jest.

Co do kół, piasty to bliżej nieznane chińskie wynalazki KT natomiast obręcze już jak najbardziej znane Alex Rims SX44 650B 470g/szt.

Cały rower waży 13170g w rozmiarze 19 bez pedałów,. czyli ok 13,5kg gotowy do jazdy. Jak na cenę prawie 4kzł ciut za dużo. No ale ponoć targować się można :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował stwierdzania że komunijno-supermarketowy XCM jest o klasę gorszy od X-fusion ;) bo to przepaść jest.

Co do kół, piasty to bliżej nieznane chińskie wynalazki KT natomiast obręcze już jak najbardziej znane Alex Rims SX44 650B 470g/szt.

Cały rower waży 13170g w rozmiarze 19 bez pedałów,. czyli ok 13,5kg gotowy do jazdy. Jak na cenę prawie 4kzł ciut za dużo. No ale ponoć targować się można :)

 

 

 

Z amorem faktycznie przegiąłem. Ale 5 tys. za ultimate to juz dobra cena. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały rower waży 13170g w rozmiarze 19 bez pedałów,. czyli ok 13,5kg gotowy do jazdy. Jak na cenę prawie 4kzł ciut za dużo. No ale ponoć targować się można :)

 

 

rowery na kołach 650b są droższe od 29 tej samej klasy to fakt co do amortyzatora to X-Fusion ma powiązania technologicxne z Fox jeżeli chodzi o DSX jeżeli jest możliwość targowania to można nad nim pomyśleć w pierwszym rzędzie do wymiany poszedł by XCM naczytałem się o nim na forum i nie ma pochlebnej opini w ogóle jest to dobry rower do rozbudowy tylko kwestia ile można wywalczyc rabatu  :starwars:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowery na kołach 650b są droższe od 29 tej samej klasy to fakt co do amortyzatora to X-Fusion ma powiązania technologicxne z Fox jeżeli chodzi o DSX jeżeli jest możliwość targowania to można nad nim pomyśleć w pierwszym rzędzie do wymiany poszedł by XCM naczytałem się o nim na forum i nie ma pochlebnej opini w ogóle jest to dobry rower do rozbudowy tylko kwestia ile można wywalczyc rabatu  :starwars:

 

 

Na rabat nie ma co liczyć. Podobno rama jest wypasiona z dobrego aluminium i dla tego przyoszczedzono m.in. na amorze. X-Fusion założyła ekipa, która odeszła z Foxa. Pierwsze modele były bardzo podobne i prawdopodobnie bieżące modele też sa robione "po mysli" Foxa. Nie wiem jak z dostępnością w Polsce części zamiennych i serwisem X-Fusion. Znalazłem tylko jednego dystrybutora. Generalnie jak chce się rozbudowac 27,5 Mbike to lepiej dorzucić tysiaka i wziąć ultimate. Przy wymianie amora w DSX trzeba by się odchudzić o minimum 1500 zł. i to jak się trafi na okazję. Zobaczę jak z realnymi wymiarami Shottasa 06. Jak bedzie do mnie pasował to go wezmę. Jak nie to zamówię Ultimate 18 cali i bedzie gitara. Poza rozmiarem kół rower ten jest osprzetowo zbliżony do Shottasa 06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedyne do czego się przyczepili w Renegade DSX to amortyzator licho działający w zimowych warunkach. Ktoś przy późniejszym upgrade roweru powinien zacząć właśnie od amortyzatora.

Dotarł do mnie Bikeboard 4/2013 i przeczytałem test DSXa. Jednak koła są kowadłowate :( Na dostępne dla przeciętnego człowieka  650b trzeba będzie poczekać jak dobre komponenty będą dostępniejsze i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na rabat nie ma co liczyć. Podobno rama jest wypasiona z dobrego aluminium i dla tego przyoszczedzono m.in. na amorze.

 

Na amorze przyoszczędzono bo trzeba trzepać kasę, Argument nieprawdziwy. Przecież  tak samo porządna rama jest w tańszym o 900zł Shottasie 02 29".(chowane linki , polerowane i szpachlowane spawy, przerzutka direct mount) Na dodatek jest on lżejszy od DSXa 27,5.   Na rok 2014 będą 27,5 od Krossa i Unibika , oraz rama Accent Peak 27,5. Sądzę że warto poczekać i nie napalać się teraz, kiedy ceny są  dużo za wysokie

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sądzę że warto poczekać i nie napalać się teraz, kiedy ceny są  dużo za wysokie

 

z ceną na 27,5" jest tak samo jak było na początku z 29" płaciło się w wiekszości nie tylko za komponenty włożone w rower a  rozmiar koła NOWOŚĆ ^_^ a za to się niestety płaci wiadomo że osprzęt do 27,5" jest też droższy od 29", zresztą można porównać ceny rowerów na 26" a 29" na tych samych podzespołach ;) , w zeszłym roku jak Mbike pokazał swoje rowery na ten rok to Ultimate 27,5 był moim faworytem (bardzo dobry rower) ale jak trochę przestudiowałem tematykę 27,5" zrezygnowałem z ze średniej kiszki. Moim celem teraz jest Shottas 06  :D koszta utrzymania są mniejsze a dostęp do części jest większy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ceną na 27,5" jest tak samo jak było na początku z 29" płaciło się w wiekszości nie tylko za komponenty włożone w rower a  rozmiar koła NOWOŚĆ ^_^ a za to się niestety płaci wiadomo że osprzęt do 27,5" jest też droższy od 29", zresztą można porównać ceny rowerów na 26" a 29" na tych samych podzespołach ;) , w zeszłym roku jak Mbike pokazał swoje rowery na ten rok to Ultimate 27,5 był moim faworytem (bardzo dobry rower) ale jak trochę przestudiowałem tematykę 27,5" zrezygnowałem z ze średniej kiszki. Moim celem teraz jest Shottas 06  :D koszta utrzymania są mniejsze a dostęp do części jest większy :)

 

 

I pójde tą sama drogą :) Shottas 06 jest niecłym rozwiazaniem. Jak dostanę wymiary "przekroku" zamawiam prawdopodobnie pasujacy do mnie rozmiar. Rynek rowerowy ogólnie charakteryzuje się "przycinaniem" na kasie. Np dobra kiera karbonowa kosztuje około 400 zł. Za tą cenę mozna kupić najnowszy model, profesjonalnej rakiety tenisowej (jak sie człowiek rozejrzy u hurtowników), która wymaga o wiele więcej nakładu pracy, nowoczesnego materiału,  testów, mysli technicznej itd. Totalną kpiną są ceny  karbonowych koszyków z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj - trochę się w nickach pogubiłem. Kolega rodszyld69 ma długość nogi 86.

Kolego raftepes, Twoich parametrów nie widzę.

 

Miałem ok 2 cm luzu (nie jest to dużo) i  przy niefortunnym upadku mogłoby zaboleć. Dlatego wybrałem 17", która jest optymalnym rozmiarem dla mnie. Wśród ścigantów panuje opinia, że lepiej wziąć mniejszy rozmiar i cm nadrobić sztycą.

 

Górna rura w Shottasie jest bardziej opadająca niż w TNT (łączy się z podsiodółwka poniżej górnej rury tylnego trójkąta) . Te rozwidlenie TTH przypodsiodłówce miało na celu obniżenie przekroku.

 

Jeśli poczekasz do przyszłego tygodnia (powinienem już odebrać mój rower) to porobię zdjęcia i pomiary  i zamieszczę na forum (przy okazji mogę pomierzyć 19").

 

 

Jesteś już szczęśliwym właścicielem Shottasa ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup roweru, proszę nie usuwać, a doczytać... mianowicie, ktoś polecił mi shotas 02 29er, czytając na temat rowerów ogólnie okazało się że nie jest to tylko rower, ale i cała seria wymiarów które mówią jak będzie on jeździł, możliwość przewidzenia... wieć jak wygląda pod tym względem shotas 02 29er, czy będzie lepszym wyborem od kross b6...

Nie ukrywam, że kieruję się wyglądem, dlatego o techniczne informacje pytam was.

używać go zamierzam w każdych warunkach. Czy jest to model który poradzi sobie w każdej roli?

dziękuje za wszelkie wskazówki

kross wydaje się być made in poland, a mbike?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup roweru, proszę nie usuwać, a doczytać... mianowicie, ktoś polecił mi shotas 02 29er, czytając na temat rowerów ogólnie okazało się że nie jest to tylko rower, ale i cała seria wymiarów które mówią jak będzie on jeździł, możliwość przewidzenia... wieć jak wygląda pod tym względem shotas 02 29er, czy będzie lepszym wyborem od kross b6...

Nie ukrywam, że kieruję się wyglądem, dlatego o techniczne informacje pytam was.

używać go zamierzam w każdych warunkach. Czy jest to model który poradzi sobie w każdej roli?

dziękuje za wszelkie wskazówki

kross wydaje się być made in poland, a mbike?

 

 

Praktycznie nie ma rowerów made in Poland. Większość jest robiona na Tajwanie i w Chinach. Czy ma to znaczenie? Na stronie bikeboard w dziale porady masz nieźle opisane właściwości poszczególnych wymiarów roweru i teoretyczny ich wpływ na zachowanie roweru podczas jazdy. Z autopsji wiem, ze ciężko jest trafić na idealnie pasujący rower 29" gdy ma sie wzrost do 180 cm. Przymierzałem sie do kilku modeli i albo wysokość górnej rury była za wysoko i haczyłem klejnotami albo rura była za krótka a rower "przyciasny". Czekam na wymiary przekroku Shottasa. Podobno ma gurna rure wspawana niżej od innych modeli. Najlepiej pojedź do sklepu rowerowego i przymierz się do roweru, ściągnij geometrię pasującego modelu z neta i ewentualnie kup inny model o podobnych wymiarach. W ciemno mozna kupić coś czego się będzie żałować. Ponadto musisz się zastanowić do czego rower ma służyć, czyli po jakich trasach i jak intensywnie jeździsz. Ja szukam czegoś na dobrym osprzęcie, gdyż z dotychczasowych doświadczeń, wiem, ze jak kupię coś taniego to podczas rozbudowy roweru zapłacę za wszystko z górką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup roweru, proszę nie usuwać, a doczytać... mianowicie, ktoś polecił mi shotas 02 29er, czytając na temat rowerów ogólnie okazało się że nie jest to tylko rower, ale i cała seria wymiarów które mówią jak będzie on jeździł, możliwość przewidzenia... wieć jak wygląda pod tym względem shotas 02 29er, czy będzie lepszym wyborem od kross b6...

Nie ukrywam, że kieruję się wyglądem, dlatego o techniczne informacje pytam was.

używać go zamierzam w każdych warunkach. Czy jest to model który poradzi sobie w każdej roli?

dziękuje za wszelkie wskazówki

kross wydaje się być made in poland, a mbike?

 

 

Kross, Romet, Mbike to polskie firmy, ale rowery składane przez nich zawierają komponenty rożnych firm i krajów.

Chyba najbardziej  polska jest rama - a właściwie sama myśl techniczna (projekt ramy) Sam proces produkcji ram powierzany jest jednej z tajwańskich fabryk. Nie znam osobiście żadnej Polskiej firmy, która spawałaby ramy tu na miejscu. Mało tego, większość mniej znanych marek nie ma swoich własnych projektów ram, tylko korzysta z gotowców z tajwańskich katalogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...