Skocz do zawartości

[napęd] strzelający łańcuch przy mocniejszym naciśnięciu na pedały


kamaz124

Rekomendowane odpowiedzi

Strzela najbardziej na 2 z przodu i 5-6 z tyłu (tam ząbki na kasecie są jak igły :) ). Ale już nawet jak mam 3 z przodu to z czasu przeskoczy. Teraz, im dłużej jeżdżę, tym częściej przeskoki się pojawiają. Piasty to Shimano RM60, więc nie wiem czy są one dobrej jakości ? Trudno mi powiedzieć, czy mają jakiś opór przy kręceniu, może minimalny...

 

W takim razie tak jak radzą Koledzy proponuję wymianę korby (optymalnym rozwiązaniem będzie założenie identycznej, przy czym najlepiej "przymierzyć korbę w serwisie, żeby nie okazało się, że jest zaprojektowana pod dłuższa/krótszą ośkę). Do tego wymiana kasety. Łączny koszt ok 150- 250 zł (w zależności od jakości wykonania i grupy sprzętowej (co oczywiście nie oznacza, że w przypadku wyższych grup ta cena nie podskoczy nawet do 5 stówek. Jeśli chciałbyś zrobić to we włanym zakresie musiałbyś się wyposażyć w dwa klucze : ściągacz do korby + klucz do kasety.

 

Regulacja przerzutek nie stanowi jakiegoś większego problemu POD WARUNKIEM, ŻE ODPOWIEDNIO DOBIERZESZ KOMPONENTY (tutaj bardzo ważny jest rozmiar "ośki w supporcie", dlatego takie ważne jest by w miarę możliwości przed zakupem przymierzyć korbę w serwisie i sprawdzić, czy jest odpowiednio dobrana).

 

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...