Skocz do zawartości

[1500-1700zł] Rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest sens pchać się w CUBE, bo przy tańszych cube osprzęt jest praktycznie taki sam jak w a2...

 

Tutaj jest jeden z najtańszych cube hard tail (około 1700zł): http://www.cube.eu/p...im-black-white/ <- Cube AIM

 

Moim zdaniem jak niedaleko masz salon z tym krossem, to pewnie masz tam tez autoryzowany serwis kross, więc w razie jakichś usterek/przeglądów/gwarancji, zawsze serwis masz pod ręką, a nie musisz wysyłać roweru, jeśli kupujesz przez internet. Zresztą, jeśli kupujesz w stacjonarnym zawsze możesz usiąśc, może nawet się przejechać i sprawdzić czy ci pasuje.

 

Jak na 1700zł to a2 nawet się opłaca, bardzo fajna geometria ramy, pomijając to że z przodu jest niestety przerzutka altus (która ma tendencję do szybkiego rozregulowywania), opony są przeznaczone stricte na teren i po 1,5k z tyłu w niektórych miejscach ja nie miałem już bieżnika (sporo jeździłem po asfalcie), to nawet w porządku. Amortyzator jest jaki jest, raczej do jazdy rekreacyjnej, ale za tą cenę nie ma co wymagać zbyt dużo, w razie czego zawsze możesz w niego zainwestować. ;) Mi się udało a2 nową za 1500 kupić także może i u ciebie będzie trochę taniej.

 

A Aim od a2 z czego widzę jest troszkę lżejszy, ma lepsze oponki i ciutkę lepszą korbę. W sumie chyba cokolwiek wybierzesz i tak będziesz zadowolony.

 

EDIT: Jakbyś trochę dołożył, to może to byłoby dobrym wyborem: http://www.forumrowerowe.org/topic/118740-rower-kellys-oxygen-2011/page__pid__1113819?do=findComment&comment=1113819 Amortyzator rozwala wszystkie te sprężynki typu XCM. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest ten sam XCM, czyli zwykła sprężynka, jakbyś chciał prawdziwy amor powietrzny to Kellys Oxygen 2011 po przecenie, ma Recona.

 

Jeśli masz tego Cube u siebie w mieście i do tego masz autoryzowany serwis to czemu nie... Moim zdaniem serwis blisko domu to super udogodnienie, jeśli nie znasz się za bardzo na tym, to kupowanie roweru przez internet, a potem wysyłanie go na gwarancję nawet przy małych usterkach (i długie oczekiwanie aż przyjdzie), czy płacenie serwisowi jest bez sensu. No chyba że masz zamiar samemu wszystko naprawiać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić czy Cube jest znacznie lepszy niż a2, są porównywalne, sam osprzęt to nie wszystko, ważna jest jeszcze geometria ramy i to na którym będzie Ci się jeździło wygodniej, ale do oxygena naprawdę warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwaq - nie wiem, nie rozróżniam :D tak samo miałem mieć z tyłu Altus a mam Acere, chyba troszkę lepsza choć dalej słaba. Co do amora to ładnie pracuje więc niech sobie będzie :) Kiedyś może się zmieni jak ten odmówi posłuszeństwa.

 

Smokey3 - dałem tyle ile kosztują na allezło :D

 

Dziś nim troszkę pojeździłem - jest przyjemnie :) jeszcze trochę regulacji przedniej przerzutki bo dostałem bez reulacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Limbera, A2 ma lepsze manetki i tylną przerzutkę, ale w Limberze masz bardzo podstawowe, ale jednak radzące sobie tarcze. Napęd zawsze można wymienić, przejście na hamulce tarczowe to spore koszta.

 

Z tego co widzę, rama VX7 2012 jest spawana w tym samym miejscu co A2, identyczne tylne haki :laugh:

 

@qwaq No niekoniecznie: klik Na stronie producenta jak byk stoi XCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się "machnąłem". Z tego co widzę, na Allegro w specyfikacjach XV7 jest niby XCR, ale na zdjęciach XCM.

 

A2 2011 ma praktycznie identyczną specyfikację, co 2012. Różnica tkwi w siodełku i oponach (te na minus dla 2011). I nie wiem czy przypadkiem korba w 2011 nie jest przypadkiem na kwadrat, co też jest na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...