Skocz do zawartości

[mini zlocik] Trójmiejskie Kucie Stali 27-29.09.2012


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Z tym najtrajdem to delikatnie poproszę - raczej w formie takiej próby światełkowej :icon_wink: .

I moze nie na Wzgórzu a gdzieś tak na Witominie ?

 

Niby mozna ale wtedy odpada nam fajny przejazd wierzchem od wiezy widokowej do "radiostacji".

 

Jak dla mnie moze byc ten sam czas tyle ze pod Witawa. Stamtad smig na MPS i mozemy zrobic pentelke Bike Tour Witomino, Krykulca i cotambadz nam sie zamai...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

O ile niedziela stanęła na Lęborku, poniżej moja propozycja cześci trasy Lębork - Wejherowo.

 

77818151.jpg

 

71358903.jpg

 

46050094.jpg

 

Trasa jest tak przygotowana, że pierwsza częśc jest wylizana, być może błotnista (nie wiem, bo chwilę tam nie byłem, ale mokro zazwyczaj tam jest, więc kolega Anarchy będzie kontent :) ) i prowadzi skrajem doliny Łeby, druga to trochę górek co by się rozruszać, a później przejazd na wysokość Wejherowa takim mieszanym terenem.

 

Z mojej strony prośba o wyjazd możliwie rano. Komórkę i dane kontaktowe wyślę na PRIV.

 

W razie zmiany planów niedzielnych proszę pisać... :)

 

Uzupełniająco dodam, że częściowo trasa jest wytyczona tutaj http://www.gdansk.lasy.gov.pl/rdlpgdansk/jednostki/strzebielino/edukacja/szlaki-piesze/SZLAK%20TUR_L_150_1500

Edytowane przez Herodot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ivan wylądował na polskiej ziemi :)

Z szybkiego kontaktu smsowego wyraziliśmy wzajemnie żale o brak Wieżycy :)

Stąd ostatnia próba przekonanie co śmielszych, twardszych i tych z możliwością wolnego w poniedziałek.

 

Ja sam mam odlot do Miasta Nie Nad Morzem pachnącego paprykarzem o godzinie 22 zatem czasu mamy sporo na powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Wrzutka interenetowa dzieki uprzejmości Brackiego.

 

Wieżyca definitywnie odpada gdyż w tygodniu także występuje tam łączenie kolejowo-autobusowe.

 

Takze myślę ze do momentu zakończenia wykopków, rozbudów i cholera wie czego jeszcze dojazd tamze tylko samochodowy.

 

Może sie chłopaki do wiosny wyrobią, takze akuracik byłoby na kwietniówkę czy majówkę...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. na Kwietniówkę czy Majówkę to ja bym cicho proponował (nie nie paprykarz) ale np Podkrakowskie Doliny albo jakieś smuklejsze, wyższe tak z garbem, takie sowie, śnieżniki czy inne raczańskie worki tak ze 3 dni od miejsca do miejsca, od schronu do schronu

Jak się będziem jeszcze do siebie po tym łikendzie odzywali (bo różnie bywa)..

Już na prywatnym pytałem Marka ale.. co z Tą Wieżycą? Bez auta czy pociągu niedostępna cholera? pytam jako laik - nie śmiejta się Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosc daleko moim zdaniem jest, aby za jednym razem pojechac tam i z powrotem w terenie. Stad klopot niestety.

 

O tym, ze remont bedzie trwal dlugo gdzies w radiu slyszalem, kilka miesiecy co najmniej.

 

Wyjazd na poludnie za to z kolei brzmi wiecej niz zachecajaco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na prywatnym pytałem Marka ale.. co z Tą Wieżycą? Bez auta czy pociągu niedostępna cholera? pytam jako laik - nie śmiejta się Panowie.

Pętla Gdańsk - Wieżyca to około 120km.

W tamtą jechaliśmy czarnym szlakiem i miejscami jest mocno terenowo. Wracaliśmy dużo łatwiejszymi drogami przez Ostrzyce, Goręczyno, Kiełpino, Babi Dół, Przyjaźń, Otomin. W tamtą można sobie odpuścić szlak i pojechać np. Przyjaźń, Skrzeszewo, Borcz, Wyczechowo, Somonino i wzdłuż torów do Wieżycy.

Pociągi dojeżdżają do Żukowa, więc można z Babiego Dołu śmignąć asfaltem i poczekać na transport szynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to tzw. życie koryguje nasze plany :confused:

 

Plany sobotnie też się trochę zmieniają.

 

"Grupa Żuławy" kieruje się wg. swoich ustaleń. "Grupa TPK" , ze względu na przybywanie osób mocno poza trójmiejskich, ma zamiar ruszyć w teren (Oliwa, Sopot) ok. godz 13 w celu lajtowego pokazania tego i owego przybyszom. Start albo z Oliwy - Kuźnia Wodna albo z Matemblewa - Sanktuarium MB. "Około godz.13" to może być 13.15 lub 13.45 - zależy to od przyjezdnych kiedy się ogarną.

Gdyby Ktoś z forumowiczów (jest ponad 2 tys. oglądów wątku) miał zamiar dołączyć się i po-TPK-ować proszę o kontakt na priva (jakieś nr tel. czy cóś) bo ten start ok. 13 może się jeszcze zmienić lub opóźnić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Ktoś z forumowiczów (jest ponad 2 tys. oglądów wątku) miał zamiar dołączyć się i po-TPK-ować proszę o kontakt na priva (jakieś nr tel. czy cóś) bo ten start ok. 13 może się jeszcze zmienić lub opóźnić.

 

Zekker - nie wszyscy na stali, nie wszyscy ... :002:

 

A pogoda zapowiada się dobra !

Edytowane przez marekgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Mini - Zlotowy drugi - 30.09 - trasa Lębork - Gdynia.

Odjazd SKM z Gdyni Głównej o 8.23, w Lęborku o godz. 9.35.

Ta SKM-ka rozpoczyna jazdę z Gdyni Głównej, na trasie do Wejherowa zatrzymuje się tylko na peronach dalekobieżnych tzn. Chylonia, Rumia, Reda.

Nie wiem z jakiego peronu odjeżdża - czy z podmiejskiego czy z dalekobieżnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuławy Wkoło z głowy, krótsza trasa 90 km :) Było całkiem sympatycznie, acz wiało okrutnie przez drugą połowę trasy...

 

Lębork - Gdynia przed nami :)

 

[Edit]

Update dla jutrzejszych wycieczkowiczów: trochę teraz popaduje tutaj deszcz... Takie chwilowe opady z dłuższymi przerwami.

 

Weźcie pod uwagę, że może być mokro jutro rano...

Edytowane przez Herodot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechaliśmy finalnie do Gdyni, 115km, uratowani przez schabowego w Wejcherowie i pizze na Witominie.

Stwierdzam, że Ivan nadaje się do Niezniszczalnych 3 ze swoją kondycją, lub doborowym aktorstwem kamuflowania zmęczenia!

I na koniec jak obiecałem...

 

UMBAAA! - sponsor naszego wypadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pogoda wyglądała na bardzo dobrą, niestety się nie udało wyrwać z domu. Dajcie trochę fotek, pewnie ktoś robił zdjęcia.

 

A korzystając z okazji mam pytanie o odcinek Lębork Bożepole. Jak wygląda droga i czy są jakieś ciekawe widoki na dolinę Łeby? Od jakiegoś czasu planuję zrobić wypad z grupą wzdłuż Łeby i Redy i się zastanawiam, którą stronę dolin jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdłuż doliny Łeby to niech koledzy uczestnicy się proszę wypowiedzą, ja nie będę obiektywny jako tubylec ;) Na pewno jest płasko i mokro bardzo...

 

Wzdłuż Redy trochę nudno będzie, moim zdaniem lepiej jest na drugą stronę drogi na Szczecin przejechać na wysokości Bożego Pola. Inaczej płasko i mało ciekawie będzie... Większość fajnych górek właśnie tam jest położona, a i widoki z nich nienajgorsze będą. Ot taka Jelenia Góra, która na szczycie ma nawet wieżyczkę widokową... (nigdy nie byłem, bo jakoś tak zawsze rowerem mi sie dobrze jechało, że stawać było szkoda, bo do punktu widokowego trzeba się przejść kawałek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...