Skocz do zawartości

Prostowanie ramy


vinorafix

Rekomendowane odpowiedzi

jak juz pisałem w jakimś tam wątku, po spotkaniu z autem rama mojego pierwszego została skrzywiona

 

 

po tym zdarzeniu leżała sobie smętnie w rogu garażu i czekała az będzie mi się chciało wykręcić z niej suport przed ostatecznym lotem w kierunku śmietnika.

Wczoraj pomyślałem, że moze trochę po niej poskaczę i zobaczę czy da się to wyprostować.

Jak pomyślałem, tak zrobiłem.

 

Po kilkunastu delikatnych skokach, i precyzyjnych naciśnięciach butem rama wygląda na w miare prostą.

Pomyślałem, ze można zrobić z niej "zimówkę", upchnąć w nią najgorszy osprzet jaki mam w garażu i bez stresu przekulać całą zimę do pracy po solankach, sniegach i innych syfach.

 

Jak myślicie, czy taka rama po prostowaniu jest bezpieczna, czy materiał ma jakąś "pamięc" i przy byle naprężeniu podda się w najmniej oczekiwanym momencie?

 

Dzięki za rady.

 

 

IMG_6913.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też miałem problem z prostowaniem ramy. Oddałem do profesjonalisty, powiedział że ze stalą nie ma problemu i wyprostował. Tyle że dysponował stojakiem, na którym mógł sprawdzić geo od razu.

 

 

To przy okazji pochwal sie kosztem :)

 

Alu po takim strzale pewnie by pękło, także co tu prostować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...