Skocz do zawartości

[narzędzia] Do roweru szosowego


niko23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o pomoc w wybraniu narzędzi do rowerku, czy opłaca się kupować ten zestaw http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-do-naprawy-roweru-44-czesci-1298-i2464072784.html . Bardzo bym prosił o opinie i jeśli jest to możliwe o inne propozycje, Pozdrawiam !

 

czy lepiej dołożyć na taką http://allegro.pl/velomann-toolmax-2490b-zestaw-narzedzi-walizka-cr-i2505786679.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest jakis starszy rower (lata 70-90) czy tez cos nowszego? Ja mam rower z 2003 na DA i wiekszosc regulacji moge zrobic imbusem 4 i 5 oraz srubokretem gwiazdkowym. Do tego kupilem jeszcze narzedzie do spinania lancucha i do zdejmowania kasety. Suportu nie wykrecalem a piasty sa nieserwisowalne (tzn mozna wymienic cale lozyska, potrzeba specjalnego klucza Mavica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piasty mavica są nieserwisowalne i o jaki specjalny klucz chodzi? Rozbierałem już parę razy moje mavice, w pracy robię to dosyć często, nie są to jednorazówki :)

Chodzi o to ze np w Ksyrium SSC sa lozyska maszynowe, ktorych sie nie smaruje lub ustawia tylko wymienia. Luz na piastach kasuje sie kluczem M40123, do nypli tez uzywa sie specjalnego narzedzia Mavica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokażesz jaki to konkretnie rower to będzie można powiedzieć co ci jest potrzebne. Przy nowszych modelach rowerów część tych narzędzi jest kompletnie zbędna.

Poza tym nie przekonuje mnie nazwa zestawu "zestaw kluczy do naprawy roweru". Powinna być jakaś marka i lepiej by nie była to marka znana wyłącznie w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że w trące się do rozmowy ale czy moglibyście się konkretnie wypowiedzieć na temat tych 2 zestawów narzędzi, dziękuje i pozdrawiam

Za chwile sprobuje dac ci bardziej wyczerpujaca odpowiedz na pytanie jakie narzedzia sa potrzebne do roweru szosowego.

Tak na szybko, to jezeli kupiles tego Treka lub Cube o ktore pytales wczesniej, to z obu tych zestawow nie uzyjesz nigdy 3/4 narzedzi a pozostale uzyteczne 1/4 sa kiepskiej jakosci.

 

edit:

 

Do nowej szosowki, tak od razu bedziesz potrzebowal:

 

- komplet kluczy imbusowych rozmiary 2,3,4,5,6,8, najlepiej z dlugim ramieniem i kulka z jednej strony, postaw tu na jakosc, ja uzywam tego samego zestawu kluczy od 15 lat

- sredniej wielkosci srubokret gwiazdkowy Philips

- pompke podlogowa do ~11 bar, najlepiej z metalowa podstawa i serwisowalna glowica (mozliwosc wymiany gumki uszczelniajacej)

- jakis zestaw mini narzedzi, cos w stylu Topek Hexus (masz w nim narzedzie do lancucha i lyzki do opon)

- latk i zapasowe detki, (ja preferuje latki samoprzylepne, sa szybsze, do domu dojade i wtedy zmieniam na swierza detke), do tego wysokocisnieniowa mini pompka lub nabój CO2.

- dobry klucz do nypli, wystarczy jeden rozmiar do twoich kol

 

W przyszlosci mozesz sobie kupic klucz do kasety (latwiej sie ja czysci zdjeta z kola), kupic lub zrobic samemu bacik do kasety. Z bardziej zaawansowanych narzedzi to klucze do zdejmowania korb i wykrecania suportu, tutaj kupujesz pod konkretny typ jaki masz zainstalowany w rowerze. Piasty w wiekszosci obecnych kol nie wymagaja serwisu, najczesciej wymienia sie cale lozyska jak juz padna po kilku tysiacach km. Wyjatkiem sa piasty Shimano, ktore mozna smarowac i regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...