Skocz do zawartości

[Pieniny] Szczawnica i okolice


mklos1

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy!

 

Wybieram się na urlop w Pieniny. Zastanawiam się nad wzięciem rowerów. Ze względu, że nie jadę sam, rowery będą trekingowe, zatem trasy MTB odpadają (aczkolwiek szutr czy ubita ścieżka akceptowalne). Mielibyście dla mnie propozycje jakiś tras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze objechać dookoła Pieniński Park Narodowy ( przez kroscienko , czorsztyn , sromowce i wzdłuż dunajca :) ) albo spróbować uderzyć w piwniczną , ale tam nie wiem do końca jak z przejazdem , na MTB na 100% można ale jak z trekingowymi to nie wiem , nie ryzykowałbym bez dokladniejszych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego typu rower nie ma w okolicy wielu możliwości chyba, że szosa i to z dystansem dziennym między 50-100 czy nawet więcej km. Jakie masz możliwości tego nie wiem ale zainteresuj się szeroko rozumianym rejonem zbiornika Czorsztyńskiego i Spiszem. Objedz też dokoła masyw Lubania przez przeł. Knurowską (nowiutki asfalt).

Bardzo ładny jest odcinek Czerwony Klasztor - Vielki Lipnik - Lesnica.

Do Piwnicznej przez Obidzę (wcześniej Biała Woda i przeł. Rozdziela) dało by radę ale to męczarnia a i powrót trudniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Czy jest gdzie pojeździć na rowerach mtb w Pieninach? Czy raczej się nie pchać w te góry, bo należą one tylko dla turystów poruszających się na pieszo? Byłem tam w zeszłym roku i własciwie zeszliśmy te góry w dwa dni. O ile mnie pamięć nie myli to ciężko tam z jazdą na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniny do jazdy się nie nadają. Raz z powodu budowy i warunków technicznych. Dwa jest tam Park Narodowy, że nie wspomnę o tabunach turystów na tak małym obszarze.

 

A Małe Pieniny to w zasadzie krótki odcinek z Palenicy w rejon Wysokiej do zrobienia w dwie godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...