Skocz do zawartości

[przebudowa] author egoist


Qamal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na przyszlym sezon chce sobie zlozyc nowy rower od podstaw. Cel głowny to waga mocno zblizona do 10kg, ale im mniej tym lepiej. Rower bedzie sluzyl do wyscigow: maratony plaskie, gorzyste, xc. Mam pewne czesci wybrane juz, czesc przeloze ze starego ale jest sporo nowych do wyboru; do tego ograniczone finanse i wysokie ceny ktore caly czas rosna.

 

Po wielu poszukiwaniach ramy wartej do 1000 zł wybralem author egoist.

Do tego amor ktory niestety musi miec mocowanie IS bo moje xtr sa na IS.

 

Rozpisze wszystko pokolei zeby bylo przejrzyste. Rzeczy wytluszczone beda oznaczały ze musze je kupic; przyokazji podalem moje propozycje ale mozna to zmienic.

Kasa na czesci to najlepiej do 1,3k zł ale moge troche zwiekszyc budzet.

 

 

Przewidywany koszt podany jest na koncu ale moze byc zmieniony

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) 20

Brake: (Front): (Hamulec Przedni) Shimano xtr

Brake: (Rear): (Hamulec tylny) - Shimano xtr

Brake Levers: (Klamki) Shimano xt

Cables: (Pancerze i Linki) jagwire 30

Crankset: (Korby) - deore ht2 270

Derlr. (Front): (Przerzutka przednia) ? 100

Derlr. (Rear): (Przerzutka tylna) sram 9.0

Fork: (Widelec) Suntour Axon 800

Frame: (Rama) author egoist 950

Grips (Gripy): piankowe 20

Handlebar: (Kierownica) - truvativ! 120

Pedals: (Pedaly) - 520? 120

Seat: (Siodlo) - fizik tundra 150

Seatpost: (Sztyca) - pro xlt 100

Seatpost Clamp: (Zacisk Sztycy) - ?! 15

Shifters: (Manetki) sram 9.0

Skewers: (Zaciski kol) novatec

Stem: (Mostek) - ?! 80

Headset: (Stery) z rama

Tire (Front): (Opona Przednia) ?!

Tire (Rear): (Opona Tylna) ?! 100

Tubes: (Detki) - mleczko 60

Wheel Front: (Kolo Przednie)

Hub: (Piasta) novatec 711

Rim: (Obrecz) ztr alpine

Spokes: (Szprychy) d light Nipples: (Nyple) sapim

Rim Tape: (Opaska) frm tasma

Wheel Rear: (Kolo Tylne)

Hub: (Piasta) novatec 712

Rim: (Obrecz) ztr alpine

Spokes: (Szprychy) d light

Nipples: (Nyple) sapim

Rim Tape: (Opaska) frm tasma

Edytowane przez Qamal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Qamal, niedawno zakończyłem budowę mojego sprzętu, troszkę podobnego do Twojego.

Uzyskałem obecnie 9980g. Jeszcze można spokojnie coś ugrać. Na razie na tyle mnie stać i na tyle tego chcę...

 

Ostatnią moją zmianą, dzięki której było uzyskanie delikatnie powyżej 100g zysku była akurat zmiana wymienionych przez ciebie SPD 520 na ubijaki crankbrothers eggbeaters 1 (272g realne + sporo mniejsze i lżejsze bloki do butów). To moje pierwsze ubijaki. Bałem się ich jak ognia. Niepotrzebnie. Jest większy luz roboczy i tak naprawdę wygodniej dzięki temu się jedzie :)

 

Opony:

Zależy po czym jeździsz i czego oczekujesz. Ja uderzyłem w Racing Ralph przód i tył. Do tego dętki Maxisa po 128g każde. To co Ty planujesz, czyli zrobić bezdętkowo, wcale nie jest takie dobre, jak by się wydawało. Przemyśl to. Mleczko + ciężki wentyl nie robi dużej różnicy wagowej, a problemów z tym jest więcej niż z dętkami. Zrobisz jak zechcesz. To samo tyczy się opon. Można wziąć opony ważące po 330g, ale trzeba liczyć się z tym, że po pierwsze cały wyścig jedziesz w poślizgu przedniego koła i niestety bardzo łatwo o kapcia :( Dlatego ja wziąłem RR gdzie jeden mi waży 498 a drugi 489g.

 

Koła:

Nie wiem ile to będzie ważyło, nie wiem ile Ty ważysz. Ja mój zbudowałem na Crossmaxach ST. Może nie najlżejsze, ale to słoneczko na przodzie jest dla mnie mistrzowskie i są niesamowicie sztywne :) Ważę 77kg.

 

Hamulce:

XTR. Ale tarczowe, czy V-ki? Ja śmigam na ceramicznych V-kach. Zamiast XTR-a, przytuliłem Avid SD7. XTR-y mają prowadnice, a to sobie niepotrzebnie waży. Wolałem bez.

 

Amor:

Czemu suntour? Ja sobie wyhaczyłem SID-a z 1998 roku który waży 1148 z nabitą gwiazdką. Pływa, to fakt, ale wybiera nierówności rewelacyjnie :) Dałem za niego 400zł + 50zł malowanie proszkowo na piękny biały kolor, wymieniłem olej i mam jak nowy :) A te dolne śruby wykonane z nawiercanego tytanu są obłędne :)

 

Mostek.

Chcesz tanio, lekko i sprawdzony - bierz Smica. Ja mam kokpit wcs (ten czarny, nie kolorowy).

 

Korba:

Ja mam starego Żbikowego LX-a. Dodatkowo zmodyfikowałem go, zrobiłem z niego 2 biegowy. Tacze Chinook'a 10-speed. 381g waży moja prawa korba (bez lewego ramienia i bez suportu). Cenowo, korbę praktycznie dostałem gratis do ramy. Jedynie tarcze były drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...