Skocz do zawartości

[Narzedzia] Opinia zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Najpierw obadaj rower i sprawdź czy połowy już nie masz w domu i jakie dokładnie ci są potrzebne. CO do zestawu, nie wiadomo jakiej jakości sa np imbusy, czy twarde czy miękkie to samo sie tyczy reszty. Bo o ile miękkimi kluczami idzie zakontrować koło to korby już nie dokręcisz należycie.

 

Ja swój rower jak składałem, kładłem nacisk by dało sie go rozebrać jednym kluczem. No nie wyszło mi do konca ale mając klucz imbusowy 4,5,6 moge 90% roweru obsługiwać.

 

To co będzie potrzebne to:

- klucze płaskie : 15mm cienki do konusów i zwykł do pedałów ( lub do pedałów imbus 6mm i ile oś ma wejście) lub też do kół jak nie ma zasicków QR, 17mm do kontry.

- klucze imbusowe 5mm możliwe ze 4 i 6, czasami zdarzają sie 3 lub mniej np do regulacji Vbrake lub zakręcenia linki w pokrętle tłumika MC W zależności jak masz montowaną korbę to imbus 8mm lub nasadowy 14mm

- klucze nietypowe : do kaset, do suportu, bacik lub stary łańcuch z patykiem :D, skuwacz może sie nadać, klucz do nypli, taki śmieszny "rowerowy" wielofunkcyjny może sie przydać, ściągacz do korb.

 

Chyba tyle, połowę tych kluczy powinieneś mieć w domu chyba ze nie masz grama narzędzi. No wiadomo że śrubokręty, kleszczyki, łyżki do opon także mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 dni wracam do Polski zejde do piwnicy i zobacze jakie klucze sa potrzebne do mojego roweru. Osobiscie wole raz wydac troche wiecej na narzedzia dobrej jakosci i miec spokoj. Z tego co napisales Puklus brakuje mi tylko kluczy nietypowych, klucze plaskie i imbusowe posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...