Skocz do zawartości

[rama] Dziwny nalot na ramię


Jeremiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj przy czyszczeniu zauważyłem dziwny nalot na mufie (suport) od spodu.

Próbowałem benzyną ale nie schodzi, natomiast wodą schodzi ale po chwili wychodzi znowu.

Załączam zdjęcia, ktoś może wie czy jest się czym przejmować?

post-140607-0-16066200-1341693365_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak i nie pozwól sobie czasem wcisnąć kitu o lakierze!! Rejon mufy jest poddawany sporym obciążeniom. Trochę mniejszym bo masz mocowanie korby na kwadrat a co dopiero gdybyś chciał włożyć coś sztywniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tego dziwnego osadu to jest wada lakieru. Ale wokół jednego ze spawów widać ewidentnie coś co można zakwalifikować na początek pęknięcia.

 

Taktyka? Oprócz podejrzenia pęknięcia, którego mogą Ci nie uznać, wada lakieru jak najbardziej kwalifikuje się na reklamację. Wada jest taka, że trudno będzie wmówić iż powstała z winy użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reklamację złożyłem 10 lipca,początkowo gadka szmatka że tam nic niema, że reklamacja będzie trwać miesiąc ogólnie potraktowany jak wróg, obietnica że będzie telefon za 3 dni co z ramą (że muszą wysłać zdjęcia do warszawy itp) oczywiście telefonu nie było.

Dzisiaj odpowiedz ze sklepu że reklamacja uznana i Ski team w przyszłym tygodniu wysyła nową ramę tylko że z innego roweru bo z Cube Cross 2012. Jestem niezmiernie szczęśliwy.

 

PS Ktoś wie coś wiecej o tej ramie?? jaki stop itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pw524

No ale to były pękniecia czy nie? Co powiedzieli na ten temat?

Bo mi to nie wyglądało na pęknięcia. Takie same zacieki byo widać nawet na korbie i wyżej na rurze. Według mnie to jakaś wada lakieru albo wjechałeś w jakiś szajs który uszkodził lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic nie powiedzieli, tyle że wymieniają.

Ja zgłaszałem jako pęknięcia ramy.

Mi się wydaje że to jednak pęknięcie pod palcem było czuć wypukłość.

W każdym razie się ciesze przynajmniej pewna rama będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pw524

Nieszczelny bidon i woda mineralna zacieki po ramie :) Trudno to zmyć, trzeba porządnie wyszorować.

No właśnie mi się tak wydawało ;)

Dlatego było wypukłe, zwykły kamień z wody. Zresztą na zdjęciach wyraznie widać to samo na korbie i rurze podsiodłowej.

Woda sie zbierała w najniższym miejscu ramy i tam najmocniej zasychało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...