Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] Giant GSR500


omenek

Pytanie

Witam.

W końcu dotarł do mnie rowerek, o którym pisałem w temacie dotyczącym kompatybilności napędów. Jest to Giant GSR500, który został jakiś czas temu złożony przez mojego brata i porzucony w domu rodziców w momencie wyjazdu do Niemiec. Niestety nie brałem udziału w procesie jego składania, więc modele elementów opieram na tym co widzę. Kilka rzeczy zostało na starcie wymienionych przeze mnie m.in. hamulce, klamki, linki oraz przednia przerzutka. Poniżej opis:

 

Rama: Giant GSR500

Widelec: jakiś sprężynowy amortyzator

Hamulce: Shimano BR-M432

Klamki: Avid FR5

Manetki: klasyczne, obrotowe Shimano

Przerzutka przednia: jakaś Shimano

Przerzutka tylna: Shimano Altus A20

Wolnobieg: MF-TZ06

Korba: Shimano Cyclone AL-7

Siodło: Kellys KLS Driverline

Obręcz przednia: RenerX Grand Rock

Obręcz tylna: X-Ring X-Treme

Licznik: Sigma 1009

Lampki: Noname z marketu

Torba: B’twin pod ramę

Pompka: B’twin

 

Plany na przyszłość:

- wymiana tylnej piasty na Novateca z bębenkiem pod kasetę

- wymiana wolnobiegu na kasetę Shimano HG-50 9-rzędowa

- wymiana łańcucha na Shimano HG-53

- wymiana przerzutki tylnej na SRAM X-5

- wymiana manetek na SRAM X-5 Gripshift

- wymiana mostka przez przejściówkę z 1" na 1 i 1/8"

- wymiana kierownicy i dołożenie rogów

- wymiana pedałów na metalowe platformy

 

To chyba tyle...

 

Proszę o opinie i ewentualne sugestie.

 

Zdjęcie pod adresem: https://www.dropbox....9h/DSC01601.JPG

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Historia ;) widze podparcie linki dla hamulca cantilever

Który to rok ??

 

Jakieś sugestie ... popatrz na moje rowery :)

Ja mam GSR300 z 95` aktualnie to mój drugi rower ... zimówka / dojazd do pracy, rowerek jest skonfigurowany rekreacyjnie >> wygodnie , wyprostowana sylwetka takie tam.

Wyprostowalem sobie tak specyfikacje że jak co do czego przyjdzie wymienie rame, sztyce, amor i mam drugi średniej klasy śmigacz na zime, ale to kosztuje.

Musisz sobie tylko odpowiedzieć na pytanie :

 

Czy warto ?

Czy nie lepiej odkaldac tą kase na nowy rower ??

 

Ja swojego przeinwestowałem ale robilem to z myślą ze kiedys tak czy inaczej wymienie rame ... tylko nie wiem kiedy i czy kiedykolwiek bo coraz bardziej na mieszczucha / zimówke kusi mnir rower typu cross.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil13342: Jak znajdzie się trochę więcej kaski to też zastanowię się nad wymianą korby. Rozmiar to według moich obliczeń 20 cali.

 

@rzezniol: Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy to mocowanie do cantilevera. Przypomniało mi to mój pierwszy rower górski, który ojciec kupił mi w okolicach podstawówki na giełdzie samochodowej...

 

Nie mam zielonego pojęcia który to rok, a na ramie nie szukałem czy nie jest czasem wybite. Jutro ją przeglądnę i może będę coś wiedział.

 

Długo się zastanawiałem czy warto i stwierdziłem, że jednak tak. na razie zaczynam regularne jazdy głównie dla kondycji, ale jeśli mnie już naprawdę wciągnie to planuję kupić w przyszłości nową ramę i amortyzator, a resztę części przełożę z tego. Autmatycznie zredukuję koszty nowego roweru, a właściwie rozłożę je w czasie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wracałem na rower w maju zeszłego roku ... na początek na Gianta ... doprowadziłem go do stanu uzywalnosci ...

Tak mnie wkręciła cykloza ze po pół roku poskładałem Cube`a i konkretnei zmodernizowałem gianta :)

 

Aktualnie po nieco ponad roku bilans jak najbardziej na + ...

-12 kg wagi mniej

- prawie 7000 km

- 2 starty w zawodach XC :)

- średnie tetno spoczynkowe 49 u/min :)

 

Cykloza fajna sprawa

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...