Skocz do zawartości

[piasta] Shimano Fh rm 30


henio19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zakupiłem koła Rigida xpace 26" z piastą shimano fh rm 30. Prosiłem gościa, aby dał mi dobre koło z DOBRĄ piastą, tymczasem czytam o niej same negatywne opinie, ze brak uszczelnienia, że piski itp. Czy może ktoś się orientuję, czy to jest prawda? Czy nie jest wcale taka zla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma takie piasty i 5 tys. km nie ma problemu z nimi. Nie mają luzu, chodzą płynnie i cicho. Jednak kolega ten prawie nigdy nie jeździ w mokrych i błotnistych warunkach. Podsumowując: do rekreacyjnej jazdy będą ok, ale do intensywnej jazdy w terenie w trudnych warunkach będzie trzeba robić przegląd po każdej jeździe w błocie (czyszczenie i smarowanie kulek i konusów - ok 1h zabawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironia. A naciskałem, aby wsadził mi dobrą, wytrzymałą piastę. .Baa, prosiłem,aby była na 9 rzędów, a tu się okazuje na 7. Świetnie. Jeżdżę przeciętnie 10 km dziennie - do szkoły i na jakieś spotkania z kumplami. W weekendy jakaś trasa 50- 60 km, w różnych warunkach. Ocyganił mnie na 300zł, idę jutro do rowerowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli zamówiłeś w sklepie internetowym to oddaj, jak w stacjonarnym też oddaj. Za 300zł kupisz porządny zestaw na piastach z łozyskami maszynowymi a nie taki szit ... za taki komplet na takich obreczach dałł bym może ze 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem niedawno jeszcze tą piastę i może nie jest rewelacyjna ale znowu taka zła też nie jest, mój brat ma ją od kilku lat i nie narzeka, a przy twojej jeździe nie powinno być problemów. Jeśli chodzi o cenę to ewidentnie za duża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...