Skocz do zawartości

[ Piasta DTSwiSS 370 ] Terkotanie po serwisie


TuiTam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wkurzający problem z tylną piastą jak w tytule.Ostatnio oddawałem ją do serwisu wraz z tylnym kołem, bo słychać było trzaski z bębenka

(piach) . W serwisie powiedzieli mi 50 zł . Ogłupiłem, ale się zgodziłem. Dałem numer tel, mieli oddzwonić, jak zrobią. Gość zadzwonił za godzinę i stwierdził, że koło zrobione, trzaski wyeliminowane, a naprawa tylko 10 zł, gdyż w tej piaście bardziej inteligentnie coś tam rozwiązali, nie pamiętam co. W każdym bądź razie 50 dych piasta Shimano ma kosztować.. Trzaski rzeczywiście ustały, ale jest teraz gorszy problem niż był. Mianowicie podczas jazdy słychać terkotanie, coś jakby przerzutka przednia ocierała, tylko to na pewno nie przerzutka. Terkotanie jest słabsze, gdy mocnej zacisnę zacisk, aczkolwiek przy depnięciu na pedał słychać. Najciszej jest gdy zacisk ustawie w dół z większą siła, ale po jakimś czasie i tak się pojawia terkot. Nie wiem co te głąby zrobili, ale może wy wiecie, lub mieliście podobną sytuację i z niej wybrnęliście. Nie chcę im oddawać tego znowu, bo pewnie i tak nie naprawią, albo gorzej spartaczą sprawę. Goście znają się pewnie jedynie na jakiś osprzętach z dolnej półki. Zauważyłem jeszcze, że piasta przed serwisem miała wyraziste głośne dźwięki zapadek, teraz po serwisie są cichutkie. Szczerze wolałem te głośniejsze, baby mnie z daleka słyszały i uciekały. Ma ktoś jakieś propozycje co do opisywanego problemu. ? PzdR

 

Nikt nie ma żadnych pomysłów, nikt nie odpowie. Pytam bardziej doświadczonych ( szczególnie moderatorów) może macie jakieś pomysły, dlaczego występuje to terkotanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze, że piasta przed serwisem miała wyraziste głośne dźwięki zapadek, teraz po serwisie są cichutkie

Pewnie nasmarowali bębenek,to mniej terkocze.

dlaczego występuje to terkotanie ?

Czy terkotanie dochodzi od piasty?

Może być żle wyregulowana przerzutka tylna.Bębenek z kasetą może być minimalnie przesunięty,po serwisie.Łańcuch nie układa się na środku zębatek i trze lekko o sąsiednią.

To tylko gdybanie.

Nie jestem moderatorem.Oni mają dużą wiedzę,ale czy jedyną słuszną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta piasta ma głośną charakterystyczną pracę bębenka, więc to jest dziwne dla mnie i od nowości miała taką pracę.Czytałeś mój post ? Mówię, że nie przerzutka, przerzutka ustawiona idealnie i na wszystkich przełożeniach tak samo terkocze.Jest to na bank tylna piasta, po serwisie. Poza tym terkotanie jest gdy nie ruszam pedałami tak samo, nawet gorsze i ciągłe w zależności od pozycji ramion korby. Tak samo gorzej jest gdy siedzę na siodełku, bo wtedy jest nacisk na tylną piastę większy wywierany. Dlatego moderatorzy, bo wertują takie tematy codziennie i najczęściej to oni udzielają trafnych odpowiedzi, poza tym napisałem o wszystkich doświadczonych, a moderatorów w nawiasie ;)

 

Skoro nie ruszam pedałami to jedyne co może to być to piasta ? Czy się mylę, bo może czegoś nie wiem . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek, że w piaście 370 pękło gniazdo łożyska (jest to jak by osobny element) efekty były podobne, u mnie pękło samo, u ciebie mogło (choć nie twierdzę, że tak było) pęknąć przy wbijaniu łożyska podczas przeglądu, niestety naprawa tylko w zakładzie obróbki skrawaniem - trzeba wykonać nowe gniazdo, tyle że nie każdy będzie chciał to zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogło się to stać, przez mocne zaciskanie ? Bo stwierdziłem, że bardzo mocno zaciskałem zacisk. Rower na gwarancji, jak myślisz, kapną się, że była rozkręcana ? I druga sprawa, piszesz, że efekty były podobne, ale to niewiele mówi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogło się to stać, przez mocny zaciskanie ?

Czytałeś dokładnie post wyżej?Jeśli nie przeczytaj go jeszcze raz.

Jeśli łożysko jest dobrze osadzone w gnieździe nie ma prawa się ruszyć, a tym samym spowodować uszkodzenie gniazda.Taka usterka najczęściej powstaje w wyniku nieumiejętnego wbijania łożysk lub wady materiałowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie wiem jakie dokładnie efekty są o Ciebie, ani nie twierdzę, że to jest na pewno gniazdo łożyska, mocne zaciskanie nie powinno spowodować pęknięcia.

Wątpię żeby ktoś dochodził czy piasta była rozbierana, no chyba, że ślady ingerencji w środku będą ewidentne, przy "normalnym" rozebraniu nie powinno być nic widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, to nie wiem czy to to samo. Ja mam takie terkotanie dziwne, nie jest to cykliczne. Jak obraca korbą, to wyłapię ten punkt to mogę zrobić tak by terkotanie trwało ciągle..No nic oddam tak czy siak na gwarę, niech to sprawdzą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...