Skocz do zawartości

[850PLN] zakup roweru (MTB rower górski)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem zwiazany z kupnem roweru do 850zl.

Poszukuje rower górski MTB.

wymagania które powinien spełniać ten rower:

# Wytrzymały (uprzedzam ze nie bede go oszczedzał i chce zeby troche wytrzymał). Mój wzrost to 185cm i waga to 77kg.

# Chce zeby wyglądał jakos fajnie, dizajnersko.

 

I to by było na tyle. Na allegro znalazłem jeden fajny który odrazu rzucił mi sie w oczy.

http://allegro.pl/kross-hexagon-v2-21-i2440434449.html

 

Podawajcie swoje propozycje.

 

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie Ty niby chcesz koledze tarczówki zaproponować w rowerze za 850 złotych? W ogóle do 850 złotych, jeśli roweru "nie będziesz oszczędzał" to tylko jakaś solidna używka. Wątpię aby nowy Hexagon wytrzymał choć parę sezonów katowania. Sezon - dwa to maks, jaki bym mu dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dał ładnie więcej za jakiegoś gianta, skoczył parę razy i zmieniał obręcz.

850 to kasa na rower-minimum do (w miarę) bezstresowej jazdy w normalnych warunkach. Jakość użytych materiałów nie pozwoli na katowanie go. Rama pewnie wytrzyma, chyba że będziesz naprawdę ostro kombinował - ale koła pogniesz (nie wiem jak piasty, ale obręcze dostaną po dupie), widelec pewnie też za moment przestanie pracować poprawnie, możesz liczyć się z wymianą pedałów w czasie "bardzo szybko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850 zł, wytrzymały i jeszcze nowy ... może być trudno :)

w tej cenie Kands Energy 1100 http://allegro.pl/ka...2428081796.html

B'Twin RockRider 5.1 Decathlon - rowery rower górski B'TWIN - Rockrider 5.1 C1 2011 B'TWIN - do jazdy rekreacyjnej rowerem górskim i wycieczek na łonie natury po drogach i ścieżkach.

ewentualnie +50 zł Romet Rambler 3.0 http://allegro.pl/su...2420484682.html

Czy będą wytrzymałe? myślę, że porównywalnie z zaproponowanym przez Ciebie krossem.

Znajomy ma RR5.1 i bardzo sobie chwali jego wytrzymałość, nie znam stylu jego jazdy, ale gość waży 120 kg.

Czy są wystrczająco dizajnerskie? a to już nie mnie oceniać :)

Ja osobiście wybrałbym Kandsa, najlepszy osprzęt w tej cenie ... albo tak jak napisał Florek:

to tylko jakaś solidna używka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuja mnie tylko nowe rowery, używki nie wchodza w rachube.

 

Sadze ze do mojego wzrostu rama powinna byc 21".

Hmmm, wymagania sprzetowe, kompletnie sie na tym nie znam i licze tu na wasza pomoc (jakies propozycje).

 

A co do roweru KANDS Energy 1100 bardzo mi sie spodobał wezme go pod uwage wybierajac moja maszynke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego wzrostu 21 cali to będzie za duży rower. Sam mam 185 cm wzrostu, mam jeden rower na takiej ramie 21 cali (accent el nino), drugi 19,5 cali (kellys hacker) i mam porównanie.... na 19,5 cala jeździ się lepiej, rower jest zwrotniejszy, a także dobrze prowadzi się na prostych. 21 cali to przy kellysie kobyła. Jazda na wprost ok, ale w terenie nie ma porównania, rower nie wyrabia się w zakrętach tak samo jak 19,5 cala. Dodam, że w sytuacjach awaryjnych jak będziesz musiał zeskoczyć z pedałów, to w 21 cali możesz przydzwonić klejnotami w ramę, bo prześwit jest niewielki. Zamiast 21 cala brałbym 19,5 lub 20 cali, jedyny problem to sztyca, być może będziesz potrzebował sztycy 400 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydnowanie Kands:

Amortyzator RS Suntour XCT - w Kross'ie Bravo-375 (?? nie mam pojęcia co to jest, ale dobrze nie wróży)

Korba shimano - "na oko" M131 (chociaż na stronie napisane jest że 311- ale nie wygląda mi na to) - sztywnością pewnie nie grzeszy, wydaj mi się lepsza niż suntour w Krosie,

Kaseta HG41 - w Krosie wolnobieg - osobiście nie uważam wolnobiegu za całe zło tego świata, ale fakty mówią same za siebie, kaseta to lepsze rozwiązanie,

Tylna przerzutka Acera - w krosie najtańszy Tourney.

Pozostały osprzęt porównywalny.

Kross wg tego co jest na stronie jest lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...