Skocz do zawartości

[ koło z piastą pod kasete ] pomoc w w wyborze


Kusak3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chce kupić sobie koło z piasta pod kasetę, bo na wolnobiegu ciągle łamię ośki... ;/

 

Czy do Hexagona v3 dobre będzie teki koło Allegro odrazu dodaje że dużo jeżdzę po lesie skacze ;) I jeszcze pszy okazji... do kazdego kołą pasuje każda kaseta (nie chodi mi o rzędy) tylko o wielkoś np. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobre koło, piasta na łożyskach maszynowych. Jakim budżetem dysponujesz? ;)

 

na kółko to tak ze 100zł z przesyłką bo raczej bedę kupował na allegro ;) a jeśli chodzi o kasetę ? to jaką ? czy wszystkie pasuja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą piastę Novateca polecam z własnego doświadczenia. Jeździłem na takiej dwa lata (asfalt + lekki teren przez cały rok). I przez ten czas zero problemów. Bez luzów, bez czyszczenia i smarowania łożysk. Jak łożyska padną to wybijasz i kupujesz za parę złotych nowe. Ja tego nie doczekałem, sprzedałem ze względu na przesiadkę na tarczówki. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetę już musisz kupić w zależności od manetki i poniekąd tylnej przerzutki jakie masz w rowerze (7,8,9 rzędowa). Jeśli miałeś wolnobieg to pewno miałeś 7 przełożeń z tyłu.

Jak chcesz zostać przy 7 przełożeniach to do kasety 7-rzędowej musisz jeszcze kupić dystans bo ta piasta jest pod 8,9-rzędowe kasety.

Np coś takiego: http://allegro.pl/listing/user.php?string=dystansowa+do+kasety+3%2C30mm&us_id=14756

 

Jeśli natomiast przechodzisz na 8 lub 9 rzędów to wystarczy sama odpowiednia kaseta (+ewentualnie nowa manetka i/lub przerzutka tył).

 

P.S. No i oczywiście stopniowanie kasety (np 12-28, 11-30 itp), czyli ilość zębów na poszczególnych koronkach. To już musisz dobrać pod siebie i styl jazdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

tak :) a wiesz teraz zbliżają sie wakacje i bedzie ostro :P

A wiec ostro powiadasz ... a koło za raptem 80zł :D żeby cie ostro czasem nie bolało :D chyba ze to nie tak ostro jak wygląda :P Koło jak najbardziej ok do XC. Tanie i dobre nic dodać nic ująć, wszelkie usterki typu centry i krzywizny można zwalać na cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :D dzięki :) nie znam się aż tak na rowerach :D ale chyba kupie ta shimano ;) bo juz jest cała i nie trzeba kombinować z kasetą:)

jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :)

 

dzięki za ostrzeżenia ;p chyba kupie to za 150 shimano ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale jak byś poczytał to byś wiedizał. Kup sobie koło na 7 rzędów i pluj w brode za jakiś czas. Na 7 rzedów jest tylko 1 czy 2 kasety dostępne i to juz coraz cieżej a cenami wcale nie ustępują 9 rzedowym. Możesz kupić sobie 8 rzędowa kasete i po prostu nie używać jedynki albo ósemki. Zakładając ze kupisz kasete 11-32 to i tak nic nie tracisz bo 7ki są 11-28.

 

Poza tym z czasem prędzej wymienisz jedną manetkę niż koło kasetę i łańcuch naraz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...