Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] Rower na bazie ramy KTM


Piotrek111

Pytanie

Witam

Chciałbym przedstawić mój projekt powstały w maju. Rower na ramie KTM odkupionej od kolegi z forum. Koszt ~ 600zł. Połowę gratów miałem.

 

 

 

 

Rama -KTM 19,7 cala alu (szukałem w necie i podchodzi ona pod ramę "KTM Turyn elite" )

Mostek - Bulls 80 mm.

Siodło- Selle Royal Mach

Widelec- Sr Suntour XCM v3 HLO

Stery- Zintegrowane Accent Hb10

Sztyca- Uno

Kierownica - Zoom

Chwyty- no name (na chwile)

Pedały- VP/ Tworzywo

Manetki - Shimano ST-EF 50

Przerzutka przód - Shimano TX50

Przerzutka tył - Shimano Acera M 360

Hamulce- zacisk Alhonga ( klocki spiekane) tarcze- Alhonga

Kaseta- Shimano HG-30

Łańcuch- KMC

Korba - Shimnao Turney M171 + osłona

Suport- TH / 7420ST-S / ŁOŻYSKA MASZYNOWE / PODWÓJNE USZCZELNIENIE

Koła- Na piastach PROMAX, disc, szprychy Richman

Opony- Kenda

Dętki - Kenda

Waga- 11, 3 kg.

 

 

W przyszłości zamiar wymiany widelca.

Zdjęcia https://picasaweb.google.com/117196751800073289533/14Czerwca2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

No i faktycznie. Zrobiłem błąd. Ktm waży 13.4 kg. Waga kolarki to 11.3 kg. Przepraszam.

Krasiak waga roweru nie zależy koniecznie od KOMPONENTÓW. Tak na przyszłość.

 

zależy i to bardzo, przeważnie im wyższa klasa sprzętu tym są one także lżejsze, nie licząc rowerów do np. DH gdzie waga jest drugorzędna a liczy się głownie wytrzymalosc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czytanie ze zrozumieniem. Jak i jeden tak i drugi. Niekoniecznie nie oznacza to samo co NIE ZALEŻY. Zależy też np. od wielkości ramy. Rama większa waży więcej niż mniejsza. I uprzedzam- wszędzie gdzie czytałem rama jest bazą a komponenty to przerzutki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś trza będzie pomyśleć :) W sumie roweru nie zostawiam często bez opieki. Na uczelni kamery, pod samą portiernią stojak.

 

Poczytaj pod forum "skradzione", w paru wypadkach monitoring, a nawet parkingi strzeżone nie pomogły. Osobiście chociaż prawie zawsze rower mam na oku zainwestowałem w zapięcie łańcuchowe Axa Clinch 85, mogę polecić, kłódka z dobrym zamkiem oraz wytrzymałe ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci hamują te alhongi? Domyślam się że to bb7 może nie jest, ale cena kusi. Aktualnie mam spowalniacz hayesa ryde, który tylko spowalnia koło nawet zablokować nie potrafi xD a cena tych alhongów jest w miarę kusząca. Oczyiiscie decyzja podjęta i będę szukać bb7, ale mimo pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtłuść Ryde, o ile nie ważysz 150kg to nie powinieneś mieć problemów z Hayesem

w tym sęk, hamulec odpowietrzony w serwisie, Tarcza odtłuszczona, klocki odtłuszczone i wypiekane w piekarniku, zjechałem kilka razy z górki z prędkością 70km/h i nic. Owszem rower spowalnia ale kumpla tarcze w rowerku z tesco szczerze mówiąc hamują lepiej. Dodam że tarcza jakaś falowana no-name. Dostałem od kumpla a porysowana jakby ktoś papierem sciernym ktoś tarł na całej powierzchni. Czy zakup oryginalnej hayesa od no name będzie opłacalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hamulcach ryde można mówić wiele, ale na pewno nie że są słabe.

Kup Motorex Brake Cleaner- bądź coś w ten deseń do odtłuszczania hamulców tarczowych (najlepiej do motocykli) choć osobiście odtłuszczam jakimś do tarczówek w samochodach z CPNu za 10zł.

Tarcze kup HS1 bądź SLX'y Shimanowskie. Tarcze Hayesa są średnie- choć od biedy też mogą być. Zamontuj, wyreguluj zacisk spryskaj obficie odtłuszczaczem tarcze i zacisk wewnątrz. Zjedź parę małych parę razy z wzniesień i masz pełną (niemałą) moc Ryde'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...