Skocz do zawartości

[3500-5000] rower MTB/XC 187cm 120 kg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Na wstępie dodam iż przygodę z rowerem zacząłem ok 3-4 lata temu. Często mam przyjemność śledzić wasze wątki w kwestiach doboru sprzętu i ew. porad użytkowych.

Do tej pory czerpałem z waszego doświadczenia w kwestiach osprzętu i ewentualnych jego zmian. W obecnej chwili jakaś kur... skradła mi dwa rowery- mój i dziewczyny z pod domu dlatego tak drastyczna zmiana tematu. Rower dla dziewczyny już nabyliśmy : merida 800D teraz po odłożeniu kolejnej gotówki czas na mnie.

Ostatni mój rower to Merida 1000 D z 2010roku size 18"

Poprzednio Mbike renegate EVO który był superowo uposażony i fajnie się jeżdziło natomist straszono mnie pękającą ramą i rowerek odkupił brat.

 

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

 

( był jednak nie trafiony) skusiłem się na rowerek mniejszy liczyłem iż będzie poręczniejszy, niestety w dłuższym okresie był męczący.

Generalnie wnioski moje są takie: była fajna rama, lekki amortyzator reszta z przeznaczeniem do sukcesywnej zmiany.

 

Obecnie moje potrzeby lekko ewoluowały: rower oprócz robienia kilometrów po lasach oraz asfalcie chciałbym czasem zabrać w góry celem jakiś delikatnych zjazdów po ścieżkach rowerowych czy szlakach ( ale nie DH traski bo zdję sobie sprawę że to zupełnie inny sprzęt potrzebny).

Sporo ważę więc hamulce muszę mieć wydajne i jakiś dający radę amorek. Osprzęt jaki widziałbym to Sram/gdyż shimano miałem ostatnio i średnio się spisywało ( może dlatego że ostatnim rowerze były to raczej niskie grupy Shimano) ewentualnie pełne XT. Zależy mi na tym aby rower był wytrzymały i dawał radę z dosyć siłową jazdą- w pełni zdję sobie sprawę że obciąża ona sprzęt zdecydowanie bardziej.

Powiem co mi chodzi po głowie:

1. Merida 900 D 2011 special edit. Fox- była taka w krótkiej serii właśnie z Foxem za ok 4000 zł ale się spóźniłem o 2 tyg. z zakupem więc po niej tylko szlocham :)

 

2. Merida 900 D 2011- z czasem do wymiany amorek na jakiegoś foxa rl 100- natomiast wędrujemy docelowo pod kwotę 5 500-6 000 tj. rower. ok 3 800+ amorek ok 1 800 trochę się robi sporo, wiadomo można rok polatać na rock shoku Tora tk 100 ale długo pewnie nie wytrzyma pode mną, z drugiej strony zdjąć od razu nowy amor i puścić na allegro za te 500-700 zł to coś by się zwróciło z wydatku suma sumarum ok 5 000 zł

 

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

 

3.Merida matts 1200 D 2012 na dt swiss i sram coś z nowej kolekcji może udało by się wytargać gdzieś w lepszej cenie może koło 5 500 zł

 

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

 

4. Merida matts Xt-D osprzęt całkiem ale wydaje mi się że totalnie nie warty ceny w dodatku sporo trzeba by doinwestować w hamulce, piasty maneta taka sobie... chyba cienka propozycja

 

Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

 

5. Merida matts lite 1500 - pełna grupa xt bez hamulców i tu jest ból. Zresztą rower jakiś dziwny za bardzo go nie mogłem na stronie meridy znaleźć ,

 

Allegro

 

Myślałem o jakimś Cube ale oprócz LTD pro który jest w zasięgu ceny jej raczej dolnej granicy nic nie widzę ciekawego, kolega ma i generalnie jest zadowolony więc czemu nie tak sobie myślę ?

 

Dodam iż chętnie wydam jak najmniej jeśli wraz ze wzrostem ceny nie pójdzie jakoś znacząco klasa roweru.

Użytkuję rower weekendowo+ wakacje i dla funu, zero maratonów ( choć chodzi mi po głowie żeby sobie startnąć gdzieś na Podlasiu w jakiejś edycji i może się wkręcę). NIe jestem jakimś zagorzałym fanem tylko Meridy ale do tej pory rowerki mnie nie zawiodły i w sumie mi się podobają. Chętnie też wesprę mniej popularną markę na wysokim poziomie jeśli coś zaproponujecie ze swojego doświadczenia.

pozdrawiam i sorry za wywód ale zależy mi na tym abyście znali moje spojrzenie na sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pozbył się Mbike ponieważ bał się pękającej ramy, to jaki sens ma proponować to samo ?

Co do 29er faktycznie warto sie zastanowić.

 

Tylko nie wiem jak przy 187 cm. można się zmieścić, na Meridzie 18" z kółkami 26" :blink:

 

Jak na moje oko ten w rozmiarze 50 był by akurat (niestety nie Merida ;) ) :

http://bike-arena.pl/index.php?p2663,poison-lithium-t-29-2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisałem, że rama waży ponad dwa kilo więc nie jest "papierowa", a co za tym idzie strach przed pęknięciem byłby co najmniej absurdalny...

Dzięki serdeczne za cenną podpowiedź. Myślałem o tym bike'u ale personalnie zraziłem się do MBike i wymazałem ich z pamięci... No cóż może się przymuszę i się odkręce :) Evo było kozackie na maxa wg. mnie oczywiście relacja cena jakość. Takie krążyły pogłoski że dobzi riderzy teamowi zjeżdzają właśnie dwie trzy ramy na sozon właśnie z powodu pękania. Co prawda zupełnie inna jazda inne obciążenia ale zestrachałem się bo goście ważą max ok 70 kg a ja trochę jednak więcej. Zależy mi też na waszej opinii co do moich przemyśleń zawartych w mailu. Chętnie poznam wasze zdanie do każdego z napisanych pomysłów.

pozdrawiam myśląć intesnywnie co i jak :D

 

Skoro pozbył się Mbike ponieważ bał się pękającej ramy, to jaki sens ma proponować to samo ?

Co do 29er faktycznie warto sie zastanowić.

 

Tylko nie wiem jak przy 187 cm. można się zmieścić, na Meridzie 18" z kółkami 26" :blink:

 

Jak na moje oko ten w rozmiarze 50 był by akurat (niestety nie Merida ;) ) :

POISON LITHIUM T 29" 2012 :: BIKE-arena.pl

 

Dzięki wielkie, firma mi nieznana ale osprzętowo spoko.

Na tej "18 sztyca do wymiany na 450mm i było całkiem zwinnie. Ale jednak rozmiar lekko za mały myślę że "20 to jest to. :)

Co sądzisz o moim propozycjach?

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...