Skocz do zawartości

[3500-4500] Allmountain full do wszystkiego


Rekomendowane odpowiedzi

No to zobaczymy co będzie bo właśnie odebrałem rp23 z serwisu z nabiciem powietrza zamiast azotu. Czas pokaże ale na sam początek mogę powiedzieć - pracuje super.

 

PS. Powietrze samo składa się przecież w 80% z azotu, zmiana jest niewyczuwalna. Azot jest ładowany ponieważ teoretycznie nie rozpręża się np. pod wpływem ciepła jak powietrze. Fox przecież na tym zarabia, bo azot to ok. 400zł na serwis(super cena) - są dampery funkcjonujące na samym powietrzu jak monarch, dhx air itp. i wszystko śmiga a cena serwisu hmmm 100-150zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak z innej beczki, ponieważ zaciekawiła mnie pewna sytuacja. W sztywniaku sag mierzyłem na siedząco. Teraz na full'u zastanawiam się czy na siedząco czy na stojącą. Bo zachodzi pewna zależność. Siedząc z przodu jak i z tyłu mam dużo mniejszy sag niż stojąc. Tak więc aby siedząc mieć wymagany sag, czyli bardzo duży na stojąco, na zjeździe amorki będą dobijać.

 

Ustawiając sag stojąc niejako chronimy amor przed dobiciem ale siedząc ten sag jest mniejszy. W takim razie jak go mierzyć? NIby podają, że na siedząco ale sprawdziłem to i np. REBA - siedząc 1,5cm sag - stojąc 3.5cm. Tak więc aby siedząc mieć te np. 30% to stojąc będzie już masakra ugięcie sagu i dobijanko. Więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby na siedząco osiągnąć sag 25%, ciśnienia wynoszą 75+ i 60-; na stojąco dużo więcej. Po mieście jest ok, wygodnie. W cięższym terenie za bardzo buja. Stojąc przy wyższych ciśnieniach w terenie ok, w słabszym terenie za twardo i nie czuło na małych nierównościach.

 

Ale to właśnie taka jest REBA - cała zabawa polega na szukaniu odpowiedniego ustawienia.

 

2. Jestem już po serwisie FOX'a. I tak - wcześniej aby uzyskać sag na poziomie 1,25cm trzeba było ciśnienia 120psi; teraz 160PSI. Nie ma zgrzytania/chlupania czy nawet pierdzenia przy pracy, jak to było wcześniej :) Jest cichy, przynajmniej dużo cichszy niż wcześniej. Przy uginaniu słychać praktycznie tylko świsty - idealnie cichy nie mógł być ale i tak mnie to dziwi.

Przez co może się zapowietrzyć? Pytam bo obawiam się trochę tego świstu.

 

3. Reba lekko się poci z pod pod regulatora tłumienia powrotu. Nie wiem dlaczego. Może to podkładki do śruby są wyrobione?

 

Coraz bardziej jestem zadowolony z roweru. W sobotę zaliczony wypad na Singletrek. Pozostała mi tylko do zrobienia klamka przedniego elixira. Doszedł zestaw naprawczy za 80zł! - kawałek plastiku ze sprężynką, który najprawdopodobniej poszedł. Jutro go wymienię i dam znać. Co do amorków - myślę, że zostaje regulacja(ewentualnie coś z dolną golenią w REBIE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...