Skocz do zawartości

[3000 zł]Kellys ARC 1.0 2012


Szosowiec2012

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat , niedługo zaczynam treningi kolarstwa szosowego.Mam na oku taki rower http://www.rowerzyst...c-1.0-2012.html.

Czy jest to dobry wybór? Jak długo dam rade jeździć mocno na tej przerzutce?Bo o ile następny rok to juniorzy młodsi nadal to już za 2 lata przejdę na juniora i nie wiem czy ta przerzutka mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pewne jesteś dosyć lekki co na pewno działa in plus, tak czy siak jest to podstawowy napęd poza grupowy więc nie ma się co po nim spodziewać cudów, przy dużym kilometrażu będzie dość szybko do wymiany. Z tym budżetem nie pchał bym się w rowery tego sezonowe bo zawsze będzie to jeden z podstawowych modeli opartych na podobnych grupach. Na allegro sporo jest rowerów zeszłorocznych, które są przecenione co najmniej o 20% wtedy znajdzie się coś na "sorze" ewentualnie "tiagrze". Jeżeli jeszcze rośniesz pomyśl też o używanym rowerze za tą cenę zdarza się wiele pożądanych rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupować używkę trzeba się bardzo dobrze znać więc bardzo boje się tego że mogę trafić na bubel.Chcę kupić rower z dobrą konstrukcją bo za 2-3 sezon wchodzi w grę wymiana przerzutki na bardzo konkretną.Mam na oku coś takiego na nowej Sorze z poprawioną tą uciążliwą korbą i 9s w kasecie.Waga roweru to około 9kg więc wmiarę ;) Mogę mieć ten rower za równe 3 tys.

http://www.rowerymerida.pl/produkt399/race-lite-901-com-rower-merida.html

Myślę że ze zmianą przerzutki za jakieś 2-3 sezony spokojnie starczy do orlika czyli 19 lat.Co wy na to? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile robisz km rocznie, albo ile będziesz robił, ale przerzutka to naprawdę najmniejszy problem, pamiętaj również o kasecie, łańcuchu, korbie. Przymierzałeś się do tego roweru? Upieranie się na kupno z bieżącej kolekcji (w tym przypadku) tłumaczy jedynie dostępność modelu w bliskiej okolicy. To już Twój wybór, na pewno lepsza Merida od Kellysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kręcę teraz na góralu zwykłym na przerzutce shimano acera :D Robię około 100 km na nim po szosie tygodniowo

.Na szosówce będzie na pewno więcej bo we wrześniu idę do klubu.Zamieściłem tu ten temat ponieważ właśnie nie chce niczego na siłę.Ponieważ rower będzie na trochę dłużej chce dobrać dobra konstrukcje z przerzutką wytrzymała wmiare bo w grę wchodzą wyścigi potem.Bo ta przerzutka jednak musi wytrzymać max 3 lata minimum 2.Jeśli chodzi o Treka Scotta to drogo Merdia 880-16 za 2300 ma to samo co najniższe rowery innych firm a ceny tam to około 3 tys za 8s w kasecie i na osprzęcie 2300..

Nie wiem jeszcze jak ta nowa sora 2012 się sprawuje bo znacznie ją ulepszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...