Skocz do zawartości

KTM


hexio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. I ja niedawno stałem sie posiadaczem KTMa. Model Ultra Lite. Kupiłem na allegro. Jest prawie nowy. Tylko klocki troszkę starte, a tak nie widac sladów zużycia. Dziwny to model bo nie ma go na stronie Ktma. W sumie to taki sam jak Ultra Line tylko na osprzecie Srama. Na ramie pisze "special model". Jeszcze nie wypróbowany. A na rowerze nie jeżdziłem porządnie od 4 lat. Po waszych pozytywnych opiniach na temat marki, mysle ze bede zadowolony. Jak tylko zaczne jezdzic opiszę wrażenia. Pozdrawiam KTM'owców.

 

49af27eac89d040a.jpg

 

Materiał ramy: aluminium 7005

Widelec: SR Suntour XCR LO

Stery: Ritchey

Mostek: Ritchey

Kierownica: Ritchey

Rogi: Ritchey

Korby: Truvativ Firex GXP

Siodełko: Selle Italia Trans AM

Sztyca: Kalloy

Piasty: Shimano Deore 32 otw.

Szprychy: DT Swiss

Obręcze: Rigida Zac 2000

Opony: Ritchey Speedmax

Przerzutka tył: SRAM X-7

Przerzutka przód: SRAM X-7

Kaseta: SRAM 11-34

Łańcuch: PC-951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego klubowicza :) Z tego co się orientuje "special model" wychodziły tylko do sklepów w jakimś kraju na innym osprzęcie na prośbę np. dystrybutora. Rower przyjemny, z ramy na pewno będziesz zadowolony <_< a i więcej zdjęć bardzo wskazane! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie zmiany, zmiany, zmiany :)

Napęd będzie full XT z wyjątkiem przedniej przerzutki (Deore) i łańcucha (Connex). Piasty na DT 370, szprychy na DT Comp.

W najbliższym czasie amor na Revelationa. Robert, na pewno nie chcesz się pozbyć swojego sztućca? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wrzuciłbym swoją maszynę w projekty ale coś mi się nie zgadza tzn z wyliczeń za lekko wychodzi, a obecnie nie mam czasu na rozbiórkę :] Wagi biorę z Lb i innych stron "na szybko" :] Zresztą zerknijcie

 

Bars: Ritchey WCS 104g

Brakes+levers+cables (Front/Rear): Shimano XTR 180mm/160mm 490g 127g 155g ( Waga z LB całego zestawu)

Cables: Shimano XTR

Cassette: Shimano XTR 222g (Waga z LB)

Chain: Shimano XTR 269g (LB)

Crankset: Shimano Deore XTR 785g (LB)

Derlr (Front): Shimano XTR 145

Derlr (Rear): Shimano XTR 199g

Fork: FOX F80X TerraLogic 1560g ( Katalog :] )

Frame: KTM LC Prime 1260g

Grips: Ritchey WCS 47g z zatyczkami (LB)

Handlebar: Ritchey WCS OS Carbon 139g (LB)

Headset:

Pedals: CrankBrothers C 276g (ważone)

Seat: Selle Italia SLR Limited Earth 165g (ważone)

Seatpost: Ritchey WCS 31.6x350mm 223g (LB)

Seatpost clamp: Miche

Shifters: Shimano XTR 218g (LB)

Skewers: MAvic SLR 45g + 42g (tyl+przod LB)

Stem: Ritchey WCS 4axis OS 100mm 125g

Tire (Front): Maxxis 330 zwaze niebawem

Tire (Rear): Maxxis 330 jw.

Top Cap: KTM taki jak boplight - zwaze niebawem

Tubes: nawet nie wiem jakie tam sa :] zwaze niebawem

Wheel Front: Mavic Crossmax SLR Disc CL 685g

Wheel Rear: Mavic Crossmax SLR Disc CL 835g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Top Cap: KTM śruba + gumka 16,71g" Nie sądziłem, ze to tak ciężkie ;) i jaką gumkę masz na myśli? Co do zacisku, to już mój szybkozamykacz wydaje się być lżejszy :P Dobrze, że nie jestem maniakiem wagi bym zaczął ważyć u siebie wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lookas 46 nie dość, że rama ładnie się prezentuje, to jeszcze jest lekka. To jest dopiero zgranie ze sobą dwóch jakże ważnych elementów. Tylko ta cena :)

Z tym top capem muszę pokombinować to i ze swojego cane creeka spróbuje sfrezować, ściąć, zeszlifować kilka gram materiału :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ro KTM-owi przyznać trzeba, wiedzą jak dobrze pomalować ramę (chociaż tegoroczne Prowlery jak dla mnie są średnio pomalowane) ;) I Powłoka lakiernicza zasługuje na brawa, jest strasznie gruba ;) Nie wiem jak w karbonowych ramach co prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...