Skocz do zawartości

[Amortyzator] Epicon - serwis


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Dzisiaj po napompowaniu i nieśmiałej próbie spędzenia kilku godzin na rowerze wywaliło uszczelkę kurzową ze strony powietrznej.

A nie wylatło ci powierzę z komory ? bo jak pocisnęło do negatywa to wzrosło w goleni i mogło ja wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czekam na uszczelkę tłoka z activii i z nudów zaczynam kombinować.

Zastanawiam się czy na tłoczek oprócz standardowej uszczelki nie założyć dodatkowej uszczelki typu oring. Miejsce jest kwestia tylko wytoczenia rowka i dobrania odpowiedniej żeby nie było za ciasno bo tłok stanie i za luźno bo to wtedy bez sensu.

Rs-y chyba mają w komorze powietrznej oringi.


No i jeszcze dla potomnych, uszczelka gumowa kupiona w sklepie z uszczelkami się odkształciła pod wpływem ciśnienia i dlatego tłok się blokował. Znaczy się za miękka.

Pewnie inny materiał powinien być.


Sądzę że NBR a nie standardowa mieszanka gumowa.


Dodatkowe uszczelnienie nie zepsuje układu?

Tak mnie naszło z ty oringiem bo tłoczek może się trochę kiwać z racji luzu. Średnica wewnętrzna rury 29mm, średnica tłoczka nad uszczelką(od strony wentyla) 27mm, pod uszczelką 27,5mm. Gniazdo od trzpienia sprężyn ma luz i tutaj może być powód przekrzywiania się tłoczka. Dodatkowy oring może ustabilizować osiowo tłoczek w stosunku do rury no i pewnie trochę wspomoże uszczelnienie.

Jak się na to zapatrujecie?

Wiem że w standardzie to działa bez zbędnych egzorcyzmów ale u mnie padło a uszczelka nie ma żadnych oznak zużycia czy uszkodzenia. A padło praktycznie z dnia nadzień tak jakby uszczelka została w widoczny sposób uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Olałem czary z dodatkowym oringiem.

Activia zamiast uszczelki przysłała komplet z tłoczkiem :thanks:  no i założyłem cały zestaw. Trzyma powietrze jak za czasów świetności amorka.

Dla potomnych, jak nie pomaga olej w komorze powietrznej to nie zastanawiać się tylko wymieniać uszczelkę nawet jak organoleptycznie jest nówka cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

No i problem wrócił ,

Tydzień jeżdżenia+tydzień postoju i 50psi ze120. Wniosek z tego że to nie uszczelka. A z pewnością ucieka przez tłoczek bo po napompowaniu wywala uszczelkę kurzową.

W związku z tym że mam teraz dwie uszczelki myślę co by zrobić dłuższy tłoczek na dwie uszczelki. Pytanie -jest sens, będzie poprawa? No i pytanie drugie -  wydłużać w stronę pręta ze sprężyną czyli w dół czy w stronę komory powietrznej znaczy się w górę. Uszczelka na ok. 5mm więc tłoczek urośnie o ok 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...