Skocz do zawartości

[Rower] Lapierre X-Control 110 - co się tutaj dzieje?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny, postanawiam założyć nowy temat gdyż łatwiej będzie się połapać we wszystkim, gdyż sprawa wygląda naprawdę na coraz bardziej ciekawą oraz tajemniczą, a ciekaw jestem waszych opinii w tym temacie.

 

Do sedna:

Jestem aktualnie w trakcie poszukiwania nowego roweru full/enduro. W sumie, to już go kupiłem. Jak można poczytać w poprzednim temacie w paru ostatnich postach http://www.forumrowe...e-maelstrom-50/ zainteresowałem się modelem Lapierre X-Control 110 w cenie 3899zł.

 

Przez ostatnie 3 tygodnie często przeglądałem internet w poszukiwaniu rowerów na różnych forach natykając się parę razy na ten sam model do sprzedaży, raz na jednym forum w cenie 4299zł, potem znów na innym forum w cenie 3999zł, teraz znów na allegro w cenie 3,899zł. Z góry już coś w powietrzu śmierdzi, lecz mówię zainteresuję się, co mi szkodzi, w końcu to porządny sprzęt, a dopóki nie zobaczę, nie zapłacę.

 

Napisałem więc do sprzedawcy z prośbą o szczegóły, dlaczego sprzedaje, czy coś jest uszkodzone itd. Odpisał, że sprzedaje pilnie, ponieważ jest to nieudany prezent, on zaś sam nie interesuje się rowerami, a potrzebuje pilnie pieniążków. Do roweru dołączona jest faktura z gwarancją, błotniki, lampki itd. Poprosiłem więc o zdjęcia. Tutaj w odpowiedzi otrzymałem serię fotek z tym oto rowerem w roli głównej:

 

2ev9mcx.jpg

 

Pierwsza myśl - "WTF" - no ale rozumiem, może wlaściciel naprawdę się nie zna, a te błotniki to tak dla picu żeby zwiększyć popyt. Proponuję więc śmieszną cenę 3500zł wraz z przesyłką bez dodatków. Sprzedawca nalega, żebym za 3600zł wziął z dodatkami. Mówię 3500 + przesyłka i biorę.

 

UWAGA: sprzedawca ZGADZA SIĘ na taką opcję, czyli 3555zł wraz z przesyłką kurierską pobraniową. Gdyby na to nie patrzeć, św. Mikołaj jednak istnieje? 1500zł taniej, porządny, nowiutki rower? Ciekawe ;).

 

Dogadujemy się, iż sprzedawca wystawi jeszcze raz rower na allegro zaraz po zakończeniu poprzedniej licytacji w cenie 3899zł na aktualną 3500zł kup teraz, na którą żeśmy się umówili. Od razu kupuję, podaję adres do wysyłki, czekam więc na przesyłkę pobraniową.

http://allegro.pl/sh...item=2335355770

 

 

 

Tak sobie jednak przeglądałem potem allegro okazyjnie czytając dokładnie specyfikację modelu który ma do mnie dotrzeć.

Natknąłem się na taką aukcję:

 

http://allegro.pl/ro...2333020597.html

 

No i teraz już dobitnie jestem ciekaw co otrzymam w przesyłce - te same dodatki, ta sama miejscowość, jednakże inny model (przynajmniej na zdjęciach) oraz inny sprzedawca (bynajmniej przynajmniej tak się wydaje). Zapytałem więc do niego mailem (do sprzedawcy mojego roweru roweru), czy to czasem nie jego aukcja - na razie nie odpisał nic.

 

 

Na koniec, co wy sądzicie o tym "interesie"? Ciekaw jestem naprawdę co do mnie dotrze (o ile w ogóle dotrze ;)). Pierwsze co oczywiście rozpakuję, sprawdzę dane faktury i sklepu, przedzwonie dokładnie sie popytam, czy to aby na pewno nie kradziony model. Dodatkowo na co polecacie zwrócić uwagę? Można gdzieś w internecie sprawdzić numery seryjne? Z góry dzięki za przemyślenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko powiedziec roznie moze byc.. Sprzedajacy nie jest pewniakiem, konto na Allegro dosyc swieze. Dobrze zrobiles, ze wziales za pobraniem. Odpakuj przy kurierze i sprawdz wszystko, szczegolnie czy jest faktura i czy zadne czesci nie podmienione w rowerze.

 

BTW: to jest rower AM/XC a nie enduro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej niż za pobraniem bym nie brał - 1,5tys. rabatu to jednak podejrzana sprawa ;). Najbardziej boję się tylko tego, że rower do mnie dotrze, wszystko będzie w porządku wizualnie oraz technicznie, a tu okaże się kiedyś, że gdzieś kradziony na zachodzie czy coś. Poza tym wiem, wiem - to nie enduro, ale AM mi wystarczy, chcę sobie spokojnie, rekreacyjnie pojeździć po beskidach bez obawy o moje ledźwie. Tutaj bardziej cena zadecydowała o kupnie - lepsze FS za 3500zł od tego Lapierre? Nie ma szans. A tutaj szanse są.. niepewne bo niepewne, ale są ;) W innym wypadku spokojnie dozbierałbym do Trance'a albo Tanuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaznaczyłeś przy kurierze opcje otwarcia przed zapłaceniem? Bo jeśli wysyłający nie dopłacił do tej opcji to jak przyjdzie Ci rower to będziesz go mógł otworzyć dopiero po zapłaceniu. Jeśli wtedy będzie coś nie w porządku to spiszecie z kurierem protokół ale kasy Ci nie odda. Wtedy będzie zgłaszać do allegro, ew. policja itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaznaczyłeś przy kurierze opcje otwarcia przed zapłaceniem? Bo jeśli wysyłający nie dopłacił do tej opcji to jak przyjdzie Ci rower to będziesz go mógł otworzyć dopiero po zapłaceniu. Jeśli wtedy będzie coś nie w porządku to spiszecie z kurierem protokół ale kasy Ci nie odda. Wtedy będzie zgłaszać do allegro, ew. policja itd.

 

Właśnie, dzięki że mi przypomniałeś. Już wysłałem maila, bez tej opcji podejrzewam nie obyłoby się bez problemów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

rowery lapierre x-control 110 i 210 modele 2012 z Działdowa są pewne ponieważ maja gwarancje i sa zakupione z legalnego sklepu

wiem doskonale bo sam je dostarczałem :)

 

 

Hmm, a mógłbyś bardziej objaśnić co masz na myśli? Jesteś kurierem lub jakimś dystrybutorem? Anyway, myśl pocieszająca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery są standardowe u naszego dystrybutora - jednak model 210 ma inny osprzęt, widocznie koleś rąbnął się w opisie :

zobacz sobie na stronie : www.porebarowery.pl

 

 

 

Rama X-CONTROL 210 Alloy SuperLite FPS2® 100mm damper LAPIERRE R Hydraulic Damping Technology Widelec ROCKSHOX XC32 TK 120mm Black + Poploc Stery Alloy PT-1805H 1-1/8 Black Oś Suportu Roulements de boitier intégrés SHIMANO BB7141A Mech.Korbowy SHIMANO FCM542 42x32x24 Black / 170mm : size 41 • 175mm : size 46/51/56 Wsp. Kierownicy LAPIERRE RAID Series 31.8x90mm 6° 2012 Black Wsp. Siodła LAPIERRE RAID Series 31.6x350mm SB Black Kierownica LAPIERRE RAID Series 31.8 30x680mm 2012 Przerzutka Przód SHIMANO Deore FDM-591-10 L6 10 speeds Przerzutka Tył SHIMANO SLX RDM663SGS 10 speeds Hamulce SRAM Elixir 1 White / DISCSRAM G2CS 160mm Manetki SHIMANO Deore Siodło LAPIERRE RAID Black/Grey Koła MACH1 Neo Disc 26" 32 holes Kaseta SHIMANO Deore CS-HG62-10 11x36 10 Speeds Opony HUTCHINSON Cougar TR 26x2.2 Waga 13.5 Kg.(T.46 sans pédales) Rozmiar 41.46.51.56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadze sklep www.bike11.pl i do Działdowa dostarczylem kilkadziesiąt rowerów marki Lapierre

zreszta jak otrzymasz fakture będa tam dane sklepu z Gdyni

 

Miło słyszeć, pewniej człowiek się czuje chociaż trochę. btw, naprawdę dodajecie gratis te wszystkie błotniki i lampki do takich rowerów? Dziwnie to wygląda ;x

Dalej tylko zastanawia mnie dlaczego akurat w Działdowie sprzedawane są te rowery w tak śmiesznych cenach.. tzn nie rozumiem interesu w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...