Skocz do zawartości

[kaseta] Shimano HG-31 8rz - gotowa do montarzu?


Markus96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy kaseta z tej aukcji: http://allegro.pl/zestaw-shimano-8-speed-kaseta-lancuch-spinka-i2320426118.html?source=oo jest gotowa do montażu? Tzn. dokręcam do koła i jazda?

A i czy do jazdy w takim trochę cięższym terenie wytrzyma?

Bo już jeden zestaw rozwaliłem :(

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że klucz do kasety łatwiej będzie kupić niż zrobić , no chyba że jesteś tokarzem-frezerem. Bez większego problemu możesz jednak zrobić bacik samemu , do dokręcania kasety nie jest on niezbędny ale będzie potrzebny by ją odkręcić. Aby go zrobić musisz wywiercić w płaskowniku 3 dziury (wiertłem 3,5mm lub 4mm) i zakuć łańcuch tak jak na zdjęciu. http://allefree.pl/galleries_2/49/25/312549/medium/photo1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej napisali. Kupujesz, montujesz i jazda. Czy wytrzyma w cięższym terenie? Weź proszę pod uwagę, że kupujesz jedną z najtańszych kaset. Z drugiej strony wszytko zależy od różnych czynników,. Klucz najlepiej kup na Allegro wydatek naprawdę niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kaseta będzie na razie do jazdy w lekkim terenie...

Starą kasetę odkręciłem, a dokładniej to rozwaliła mi się w rękach...

Czyli do dokręcenia bacik nie jest potrzebny?

I normalnie łapie w ręce i dokręcam jak zwykłą nakrętkę?

Sorry za takie pytania, ale jestem jeszcze w tym temacie początkujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MFTZ21 14-28 + SPINKA + ŁAŃCUCH UG51

Szanowni ALLEGROWICZE, chcemy Wam zaproponować doskonałe produkty firmy SHIMANO. Produktów tejże firmy nie trzeba reklamować, cieszą się najwyższym uznaniem na całym świecie, charakteryzują się najwyższą precyzją wykonania oraz doskonałą jakością materiałów użytych do ich produkcji.

 

Na tej aukcji proponujemy Wam kasetę należący do grupy ALIVIO, która jest wysokiej jakości grupą do rekreacyjnych rowerów górskich. Wraz z łańcuchem HG40, który jest dedykowany do właśnie tej kasety wraz ze spinką. Alivio słynie ze stylu, wartości i wspaniałego działania.

 

Piernicze... nie wiem czy coś dodać...

 

Wyjaśnienie dla kolegi:

po pierwsze to nie kseta, a wolnobieg

po drugie albo lańcuch UG-51, albo HG-40

po trzecie TZ to nie Alivio

 

Wszystkie porównania to jak warburg do wolkswagen

 

Podejzenia można mieć do tego że to wolnobieg :) w końcu co masz na rowerze wolnobieg, czy kasetę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...