Skocz do zawartości

[Demontaż Korby] Zapieczone prawe ramię korby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Mam korbę Truvativa na kwadrat (nie pamiętam dokładnie modelu), problem jest taki iż gwint w który się wkręca ściągacz jest rozwalony (więc opcja ze ściągaczem odpada) . Próbowałem ją ruszyć młotkiem lecz ,nie ruszyła się ani na milimetr. Traktowałem ją czymś podobnym jak WD40 i też nic ... Zależy mi żeby jej nie zniszczyć .

Czy ma ktoś jakieś propozycje jak to cholerstwo ruszyć? Myślałem żeby przygrzać czymś to miejsce i wtedy spróbować młotkiem opukać ... Pomocy !

Wszystkim za dobre rady z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbujesz ściągaczem do łożysk ? Jak dobrze pójdzie powinno pójść. Wtedy tymi łapami łapiesz ramie korby, a śrubę wkręcasz w suport.

Przykładowe foto:

sciagacz-do-lozysk-yato-trojramienny-75mm-crv-2519_0_b.jpg

Zazwyczaj ramię korby dość ciężko siedzi, więc tak czy inaczej, trochę siły będziesz musiał włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździsz bez śruby a korba sama się poluzuje.

Nie BEZ śruby bo to niebezpieczne, ale z odkręconą śrubą, tak żeby korba mogła się poluzować. I uważaj żeby nie zgubić tej śruby.

Mówię to z doświadczenia, dzisiaj byłem u mechanika żeby mi zdjął korbę, bo za nic nie mogłem jej ruszyć (i jeździłem, i pryskałem WD-40 i waliłem młotkiem gumowym). W końcu zeszła dopiero po porządnym podgrzaniu jej palnikiem i paroma mocnymi uderzeniami dużym młotkiem poprzez pręt w samą korbę. Jeśli jest porządnie zapieczona, jak moja, nie warto się męczyć, za zdjęcie korby i założenie nowej zapłaciłem 30zł, więc poszukaj dobrego i taniego mechanika a na pewno zrobi Ci to szybciej niż Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Myślę żeby zrobić tak , na razie póki nie mam pieniędzy na nową to może pojeżdżę z odkręconą śrubą ,co jakiś czas może popukam młotem i popsikam WD40, a jak będę miał pieniądze na nową to wybiorę się do dobrego serwisu i mi wymienią ,razem z suportem bo nie chcę już się bawić w kwadraty .

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...