Skocz do zawartości

[naprawa] Shimano PD-M520, uszkodzony o-ring i nakrętka plastikowa


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Proszę o pomoc, może ktoś wie gdzie dostanę o-ring (uszczelkę gumową) pokazaną na rys. która uszczelnia dostawanie się syfu do środka pedałów. Jeśli nie identyczną to może coś podobnego.

Nadcięła mi się też przy odkręcaniu ta plastikowa nakrętka i nie wiem czy nie będę jej musiał też wymienić, może ogólnie ktoś z Was będzie miał na zbyciu, sprzedanie takie używane peały, pedał na części...?

post-144512-0-84290600-1335732270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna uszczelka to nie O-ring, tylko coś na kształt Simmeringu (dzisiaj serwisowałem swoje 520-tki). Co nie przeszkadza założyć tam oring, ważny będzie dobór średnicy sznura oring, później można kupić byle jaki (może być o większym rozmiarze) przeciąć go i skleić na srednicy piasty pedału klejem Loctite 406. Robimy tak w pracy przy nie takich urządzeniach i jest to standardem.

Inną sprawą jest uszkodzenie tulei "plastykowej", co znaczy pęknietą? Zauważyłem, że to nie taki słaby element. Wyjściem może okazać się znalezienie zaprzyjaźnionego tokarza i zlecenie wykonania takiego elementu z jakiegoś stopu aluminium. Nie powinno być to specjalnie drogie. Drugi sposób to pewnie serwisy rowerowe, może mogą coś takiego sprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację karism4a1 to jest coś podobnego do simeringu z b. delikatnej elastycznej gumy (jak silikon). Cały czas jakoś średnio sobie wyobrażam Twoj sposób na to uszczelnienie bo wczesniej probowalem tam wrzucic o-ring i pedał ciężej chodził ale to może dlatego że guma była twardsza a poza tym Ty pewnie jesteś większym specjalista. Jak nie uda mi się ten Twoj sposób to dobry czlowiek obiecal mi ze starych spd-kow. A plastik (tuleję) mam zadarty i nadcięty wewnetrznie w miejscu gdzie wchodzi simering także jak bedzie w miarę szczelnie to ok, a jak mi bedzie simeringi przecinal i przepuszczal syf i bloto to dzieki za radę i udam sie do tokarza, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tulei plastykowych:

 

Wiadomość: Witam

czy istnieje możliwość kupienia gdzieś części zamiennych do pedałów PD-M520;

Y-43Z 13100 Lock Bolt (Right)

Y-43Z 14100 Lock Bolt (Left)

 

odpowiedź Shimano Polska

 

InfoPoland infopoland@shimano-eu.com

10:12 (8 godz. temu)

do mnie

Witam,

 

niestety części te nie są dostępne.

 

 

Shimano Polska Bicycle Parts Sp. z o.o.

ul. Jana Gutenberga 9, Żerniki k/Poznania,

62-023 Gądki

tel:61 6252100, fax: 61 6252110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...