Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba RL 29" czy Tower Expert


Konr4d

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Stoję przed zakupem amortyzatora w budżecie 1000-2000 czyli jeśli coś jest warte swojej ceny to to kupię. Ponieważ rower będzie posiadał czarną ramę, niestety odpada Tower Pro, ale jest tańszy Tower Expert

 

I teraz pytanie, który z nich wziąć Reba RL 29" czy Tower Expert

 

Nie są mi straszne regulację w Rebie, może nawet jest to zaleta bo uwielbiam dłubać w rowerze :P

Czy też może znajdzie się użytkownik Towera Pro i będzie tak go zachwalał, że zmienię kolor ramy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tower pro jest rewelacyjny, po prostu, z tym ze jest jedna kwestia - slyszalem ze to przywara widelcow 29 wogole - otoz bez zablokowania widelca nie da sie jechac na stojaco, pompuje tak ze az sie wierzyc nie chce, tak wiec jak brac to koniecznie z manetka. ale cala reszta jak najbardziej na plus.

Edytowane przez LoveBeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia manetki nie jest dla mnie aż tak istotna jak dobra praca samego amorka.

 

@Kabanos jeśli miałeś na myśli Tower Pro to mam 2 głosy za wybraniem innej ramy.

 

Po cichu liczę, że jednak znajdzie się jakiś głos na REBĄ i jednak będę mógł tego uniknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, oderwanie ręki od kierownicy na 2 sekundy aby przekręcic pokrętło na widelcu to nie jest aż taki ogromy problem

 

zalezy, jak sie scigasz to moze byc problem, coprawda tower nawet zablokowany sie ugnie, to jednak jak zapomnisz odkrecic amora przed wjazdem - nie wiem, chocby na zjazd z borowkowej w nadchodzacym zlotym stoku, to bez manetki jest lekka bryndza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia manetki nie jest dla mnie aż tak istotna jak dobra praca samego amorka.

 

@Kabanos jeśli miałeś na myśli Tower Pro to mam 2 głosy za wybraniem innej ramy.

 

Po cichu liczę, że jednak znajdzie się jakiś głos na REBĄ i jednak będę mógł tego uniknąć :)

 

Reba ma bardzo nieliniową charakterystykę, dodatkowo przy dużej wadze jeźdźca zalecałbym wersję na oś sztywną.

 

Co do Towera się nie wypowiem - nie miałem styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, reba jest troche mniej sztywna na hakach, niz manitou, ale to nie znaczy, ze ze zwyklym qr jest sztywno...wsadzilem niedawno RWS pod cienkie oski i przy 85kg sztywnosc zarowno przodu jak i tylu mnie w zupelnosci zadowala i sugerowalbym isc wlasnie w tym kierunku, no chyba, ze zakup kol rowniez przed toba, to wtedy faktycznie warto od razu inwestowac w 15mm

 

przy zwyklych wylajtowanych zaciskach zaciagnietych tak, ze az stekaly przednia opona przy hamowaniu uciekala niemilosiernie, tyl w mocnych zakretach dawal efekt niedopompowanej opony za co winilem plaskie szprychy...nieslusznie

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że założyłem ten wątek to wypada powiedzieć jak się sytuacja potoczyła

 

Ostatecznie kupiłem czarną Rebę RL 29er w bikestacji za 1150zł, nie mam porównania z Towerami ale cena/jakość chyba bardzo dobrze wypada reba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że założyłem ten wątek to wypada powiedzieć jak się sytuacja potoczyła

 

Ostatecznie kupiłem czarną Rebę RL 29er w bikestacji za 1150zł, nie mam porównania z Towerami ale cena/jakość chyba bardzo dobrze wypada reba

Tą rebę wytargowałeś na taką kwotę bo patrząc w sklepie kosztuje 1419zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdyby ktoś szukał dobrego amorka w CR jest teraz wyprzedaż Towery:

 

http://www.centrumro...PERT-29-MANITOU

 

http://www.centrumro...-PRO-29-MANITOU

 

Cena chyba nie jest taka zła, prawda?

 

Cena niezła za wersję o skoku 100mm, bo 1500 zł za 80 i 120mm to właściwie norma.

Pomyśleć, że Irlandczycy (CRC) sprzedawali ten sprzęt zeszłej zimy za 750 zł za Towera

i 1100 zł za Pro po przeliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odświeżę temat udało mi się kupić nowego Towera Pro za 965zł na licytacji od 1zł od Bikestacji, chyba dobra cena patrząc nawet na uzywki lub RST. Mam nadzieję że będę z niego zadowolony :thumbsup:

 

 

Teraz wiem kto mi ją sprzątnął sprzed nosa:) Gratuluję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...