Skocz do zawartości

[rower] Full 29er od MBike


hps

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś już z Was wie coś więcej o tym rowerze? Jakieś testy? Opinie? Nigdzie nie mogę znaleźć ile waży rama. Generalnie cały rower wydaje się być bardzo lekki. Canyon, który był jendym z moich faworytów w tym przedziale cenowym waży kilogram więcej:

http://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=3035#tab-reiter2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest test Mbike w ostatnim BB, jak się dokładnie wczytać to wychodzi, że płaski kąt podsiodłówki wymusza siłowe pedałowanie, a sztywność tylnego zawieszenia nie jest wystarczająca, zawieszenie mało czułe, ale to akurat w normie ponieważ to rower do ścigania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest test Mbike w ostatnim BB, jak się dokładnie wczytać to wychodzi, że płaski kąt podsiodłówki wymusza siłowe pedałowanie, a sztywność tylnego zawieszenia nie jest wystarczająca, zawieszenie mało czułe, ale to akurat w normie ponieważ to rower do ścigania.

Czyli bez rewelacji? Jestem ciekawy jak będzie wypadał w porównaniu np: z Anthemem. Chodzi mi głównie o zawieszenie bo wiadomo Mbike z osprzętem daje radę. Ok. Muszę zakupić nowego BB i zobaczyć co tam nasmarowali o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już z Was wie coś więcej o tym rowerze? Jakieś testy? Opinie? Nigdzie nie mogę znaleźć ile waży rama. Generalnie cały rower wydaje się być bardzo lekki. Canyon, który był jendym z moich faworytów w tym przedziale cenowym waży kilogram więcej:

Canyon | Mountainbikes | Nerve AL 29 7.9

 

Wydaje mi się, że w modelach Nerve AL 29 7.9, 8.9 i 9.9 jest ta sama rama. Jeśli mam rację, to w opisie modelu 8.9 i 9.9 jest ta informacja podana - 2650g (http://www.canyon.co...ike.html?b=3036).

 

Z tego co wiem, na temat tego modelu na razie są dostępne jedynie informacje z targów Eurobike 2012. Opisnie wstępne były pozytywne. Sam jestem mocno tym modelem zainteresowany:) Jeśli coś więcej znajdę to dam znać.

 

Pozdrawiam

 

PS. A jeśli na myśli maiłeś tego 29era Mbike, to w najnowszym bB jest jego recenzja (s 70-73). Podają tu masę ramy 2430g.

Edytowane przez cerberus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to raczej wymiar po osi górnej rury, w BB dla 18" horyzontalnie podają 600 mm.

 

Pytałem o to 2x - dotałem następującą odpowiedź: "Nie wiem w jaki sposób w redakcji był mierzony ten rower, ale musieli popełnić błąd :( Niestety...Jednak wymiary podane przeze mnie są autentyczne zarówno w Barracudzie jak i wspomnianym Full'u. " W Baracudzie podali 625 a w fullu - jw ;-)

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie korespondowałeś z "inteligentnym inaczej", w innym temacie komuś wysłali rozmiarówkę modelu Mbike na 27.5" kołach 18"/20" choć wszędzie (np. na zdjęciach z targów) widnieje 17"/19" ....

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a-cha ;-) no to fajna firma ... i wiarygodna ;-) dobrze to wróży rowerom ... i jeszcze chcą zaliczkę na już, jak nie dość, że nie ma ani jednego egzemplarza produkcyjnego żeby się przymierzyć (tylko 18" wersja testowa) to jeszcze nie są w stanie podać realnej geometrii ... kurcze ... znowu trzeba będzie kupić "niemca" ? ;-( szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...