Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Unibike 269 to brzydota stulecia :) 
w dodatku z małym kołem z przodu. Zatem podstawienie tam widelca i koła 29 wykrzywiło by geometrię tego roweru tragicznie a tu suport wygląda "normalnie", podobnie jak i kąty choć to piszę "na oko".


czekaj czekaj,, zrobiłeś TO? ło matko!
Ja pisałem rok temu na "rometowym", że to fajna rama pod pełne 29 ale na krótkim/sztywnym widelcu!
Gdzie Ty masz ten suport zatem? 340 nad ziemią? o kąty nie pytam nawet....

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

może wypowie się właściciel :)
O ile mniejszy skok od tych 100? o 20mm? A gdzie reszta? :)
W dodatku żeby było zabawniej wg tego rysunku kąt sterówki z małym kołem miał... 69,18* (co za dokładność), podsiodłowego nawet nie podali...
1330421906_201202281026.jpg

Sama rama wygląda bardzo dobrze ale (przynajmniej wg mnie) nie na taki projekt.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

340mm od Pani Matki Ziemi?

o ja p..... dolę 

 

Ale ramę masz ładną, ja tyle w temacie od siebie :)

 

 

Why? Że za dużo?

 

U siebie mam pełne czynaście inczów, czyli z grubsza tyle samo, i żyję - a sprzęt się nie giba.

 

Zdjęcie średnio pokazuje perspektywę, ale mam wrażenie że BB jest lekko poniżej linii piast, więc tragedii nie ma.  Przeciwnie, pedały przetrwają jazdę po kamulcach w jednym kawałku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sol
Zgodzę się :) Ale w fulu. A i tak to jest górna granica dla sprzętu 12-14cm skoku. Każdy oceni to wg siebie. Właściciel zaraz nam napisze, że "jemu dobrze się jeździ i nie rozumie o co nam chodzi" Ktoś, że dobrze się przez telewizory przejeżdża itd itd..
340mm nad ziemią suport, kąt sterówki ma teraz jaki? 67*? Jakiś sztywny AM się tu zrodził?
Ja piszę swoje wrażenia po zobaczeniu takich wymiarów, jestem zwolennikiem niskich suportów (sam mam na 285mm przy niskim ciśnieniu w oponach, a w stumpie jakieś 330), standardy dla HT to 305-310. A nie 340mm...


ps: Sol zmierz te 13" (330mm) po ugięciu SAGu, ile wtedy masz... 305?310?

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa SAG, wiedziałem że coś pominąłem.

 

Ale żeby nie było, mam lekką dupę, więc nie szuram suportem po glebie, to na pewno.  I pedałam jakoś nie haczę tyż ;)

 

Chodzi mi tak czy inaczej o odwieczną prawdę, że to co na papierze wygląda jak wygląda, w realu może działać bez zarzutu.

 

Albo i nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wypowie się właściciel :)

O ile mniejszy skok od tych 100? o 20mm? A gdzie reszta? :)

W dodatku żeby było zabawniej wg tego rysunku kąt sterówki z małym kołem miał... 69,18* (co za dokładność), podsiodłowego nawet nie podali...

1330421906_201202281026.jpg

 

Sama rama wygląda bardzo dobrze ale (przynajmniej wg mnie) nie na taki projekt.....

No niestety z tego rysunku nie wynika z jakim widłem i kołem z przodu mamy takie geo ...więc może to jest rama zaprojektowana pod 29" z przodu, a Unibike zrobiło sobie eksperyment.

A patrząc na obniżenie suportu względem osi kół, skłonny jestem twierdzić, że z przodu powinno być kółko 29" ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No Rulez, skoro rower powstał tylko w tak ambitnej wersji jak 96er to skąd domysły, że podali geo dla pełnego 29"?
Zresztą - spójrz na zwis suportu - 55mm czyli jakieś 315mm nad ziemią.
To skąd teraz to 340? Projekt od początku zdu...epsuty  i szkoda tylko stali pociętej bez sensu..

ps; hmm pod pełne sztywne 29 jeszcze by się dało, ale może by tak tę ramę... pod 650b? (tylko ogon ciut przydługi)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, tylko kompletnie nie zgodne z rzeczywistością
Oczywiście jeżeli ten rysunek też realnie oddaje to co wyszło "Inżynierom z Bydgoszczbudowy" w realu (a widać, że nie)
Niemniej 340mm dla sztywniaka.... ktoś coś widział podobnego? :)

ha! Mogli też zrobić podobnie jak ja przy projekcie swojej Sarny (79er) - dla ułatwienia budowy ramy na stole podałem "teoretyczną wysokość" suportu dla koła montowanego do ramy (a nie widelca) czyli 650b. Po wykreśleniu ramy, poprowadziłem (podobnie jak tutaj) linię przez tylne koło i odmierzyłem zwis. 
Jedna rzecz jaka miała by tu sens :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek nie jest pełny, więc nie ma co wyciągać wniosków, pewne jest obniżenie suportu 55 mm a w innych 29er 60 mm, wskazuje to na kółka 29", i niewiele ponad to.


Ten rower z widłem o skoku 80 mm był by "dosyć normalnym" 29er  ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rulez, nie mogę się z Tobą zgodzic (wybacz).
Obniżenie widła o 20mm (nawet jeśli by ktoś to zrobił) da suport na 330 - 332 mm - to tyle co w fulach o skoku 100+. To nie jest normalne, ba! to dalece odbiega od normalności. A drugą rzeczą jest kąt - skoro w oryginale było 69 to ile jest teraz? 67* 67,5*? A jaki jest ciąg widła? 85mm? :)
Gdyby nie fakt, że sam mocno pilnujesz geo rowerów nie zdziwiłbym  się tak beztroską oceną, że to "prawie jak normalny 29" (w dodatku że chwlisz swojego stumpa, a oba wiemy że niskie suporty to ich domena).

W wątku, chyba "gdzie zmierzasz Tłusta Parówo" :) kazafaza pisze o podniesieniu widła o 2cm, i o odczuciach. Miałem podobnie przy poprzednim rowerze i korygowaniu specjalnymi podkładkami pod sterówkę. Tu mamy podniesienie o 4? 5? 8?? i NIC? Kto jest tak naiwny, że uwierzy iż geometria pozostała bez zmian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rulez, tłumaczę na prywatnym co by nie zasmiecac :)

Durnykocie - a nie sądzisz, że jeżeli nie uwypuklimy problemu to na tego ramiaka da się nabrac jeszcze kilka osób zaglądających na samo zdjęcie (bo z fot to rewelacja :) ) Chyba "nam tu wszystkim" chodzi o "dobro innych" i nic więcej ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się teraz winny całego zamieszania, i zobligowany pomierzyć wszystko dokładnie. W domu na spokojnie ustawiłem rower i sztywnym przymiarem zmierzyłem suport. Od podłogi do środka osi wychodzi 322mm dokładnie uffff. Jeszcze może po weekendzie sensownie sprawdzę kąty. Nie będę się upierał, że wszystko jest cacy i, że takie było zamierzenie. Jak poskładałem całość do kupy to pierwsza myśl była, że chyba jednak przekombinowałem :) Zawsze to fajnie posłuchać rzeczowych opinii, wyciągnąć wnioski. Człowiek uczy się całe życie, najgorsze nauki to te na własnych błędach :) Co nie zmienia faktu, że na rowerku jeździ się całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...