Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Peak  29  :icon_wink:

 

Dobrze mu w tym zestawieniu B&W.

W pierwszej chwili, po powiekszeniu foto, az sie wystraszylem! :) Na takowe bale w jakich zaparkowales, najechalem niedawno pod ostrym kątem podczas zjazdu, z lekko trzymanym tylnim hamulcem, w dodatku drewno bylo mokre... rany lize do teraz  :pinch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gallery_107389_2634_6928.jpg

 

Mój chińczyk. Przejechane ponad 2 tys. km i na 26" już bym się nie przesiadł.

Specyfikacja:

Rama Karbonowa - 1138g
Widelec Rock Shox Reba RL 29" 100mm - 1750 g
Stery  aerozine - 94 g
Mostek smica - 100 g
Kierownica  specialized - 150 g
Chwyty piankowe - 40 g
Sztyca smica - 230 g
Zacisk - aerozine - 9 g
Siodło Thoork - 150 g
Hamulce xt, klamki, zaciski, tarcze - 898 g
Przerzutka tył xtr -178 g
Przerzutka przód xt -150 g
Manetki xt -300 g
Łańcuch xt 10s - 279 g
Kaseta xt 11-36 -339 g
Wkład suportu aerozine - 83 g
Korba slx 38-24 - 730 g
Piasty, obręcze, szprychy (xtr+ztr crest +Sapim Laser+Alu nyple+taśmy i mleczko) 1700 g
Zaciski do kół accent tytan  - 50g
Opony ritchey shield wcs 2.1 - 1080g
Linki - 150g
Razem około: 9598g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Opony ritchey shield wcs 2.1 - 1080g

Linki - 150g

 

Razem około: 9598g

 

Razem około 9.6kg - tak chciales napisac? ;)

 

Kurcze, te chinczyki wagowo i cenowo sa swietna alternatywa na maszyne do scigania, bez napadu na bank :)

Ladnie zbudowany i wyglada 'szybko'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem około 9.6kg - tak chciales napisac? ;)

Może być około 9,6kg.

Napisałem tak bo nie każdą część ważyłem tylko brałem wagę z katalogu. Trzeba by kiedyś zawiesić na wadze cały rower.

Ale ramę ważyłem i rzeczywiście wynik dobry. Jest to waga razem z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(a z nową skórą  to nawet 255gr waży)

To jest team edition i rzeczywiście tyle waży.

large_SelleItaliaThoorkTeamEdition.JPG

a jak sztywnosc i do czego masz porownanie?

Sztywność - temat rzeka.

Jedyne empiryczne porównanie sztywności dla mnie to czy przy nadepnięciu mocno na pedały łańcuch nie ociera o prowadnicę przedniej przerzutki

, a mogę porównać do tych rowerów

Author sector - rama cromo - przy suporcie na kwadrat łańcuch ocierał, przy korbie xt i łożyskach hollowtech nie ocierał.

Cube reaction alu, suport press fit, korba xt - łańcuch nie ociera

Flash - suport bb30 z przejściówką na hollowtech - łańcuch nie ociera

Nie ma więc tutaj mocnych odszktałceń. Do tego rozszerzana główka sterowa robi swoje i jak dla mnie rower prowadzi się lepiej niż Cube.

Jakbyś pomacał ramę to np ścianki dolnej rury pod naciskiem palca się odkształcają - nie wiem jak jest w innych ramach karbonowych, ale to wg. mnie nie wpływa na sztywność konstrukcji, bo przekroje rur są duże.

Tylne widełki też są bardzo masywne i wręcz chciałoby się żeby były delikatniejsze, tu się pod naciskiem na siodło nic nie ugina, a np. sprawdzałem KTM Myroon to tam siodło potrafi wychylić się mocno do tyłu pod naciskiem bo górne widełki są płaskie.

 

 

Jaka jest cena ramy?

Warto pogadać z właścicielem karbonowy.pl, na pewno będzie taniej niż na stronie czy allegro. Cena jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych ram karbonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no tak, karbonowe szyny zamiast vanoxu czy jak mu tam, ciekawe bo wydawało mi się, że Selle I. wycofało się z thoorka. Mam nadzieję, że Tobie lepiej posłuży bo ja z nim miałem/mam same problemy (ale ważę 75kg)

 

Już długo nie posłuży :( Skóra jest ok i nawet farba nie zeszła, z prętami też nie było problemów ale skorupa zaczyna się dezintegrować i pękać . Zdecydowanie nie nadaje się do MTB. Siodło trochę przeszło bo używam go teraz 3 sezon ale w porównaniu do innych to jest słabiutkie. Ja ważę ok 66kg a i tak nie wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

a widzisz :( mi najpierw pękł sworzeń w tym przegubie z tyłu (85zł nowy ale już mosiężny), potem dość szybko przetarła się skóra na nosie i krawędziach z tyłu, zeszłej jesieni .. pękło w pół :) Ale łatam i jeżdżę bo po "customowaniu" mam siodło idealne pod swój tyłek.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no to tylko się cieszyć :)
Zobaczymy ile wytrzymasz bo widzę wokół , że mi się Towarzystwo (Koval, kumpel z paprykarzowa) wyłamuje i na miękkie przechodzi :)
Zapodaj jeszcze za jakiś czas kierę z węgla i dopiero będziesz miał latający dywan....

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pojedzie jeszcze 2x na gorski maraton w suchej aurze i tez mu sie odmieni :)

 

Nie ma co sarkasić :)

Temat 'sztywnego' to dyskusja na nie jedno ognisko do rana, poruszony na FR niejednokrotnie.

Wyrzekanie sie amora jest sprawa czyscie personalna i w duzej mierze uzalezniona od tego po czym i jak jezdzimy, a skoro koledze pasuje to tylko sie cieszyc i czapki z glow.

 

Osobiscie tez lubie, ale do 'do-it-all' mi sie nie godzilo, stad u mnie amor z blokada remote.

I nie oszukujmy sie tutaj - jak przyjdzie do napie*dalanki, mam na mysli ostre XC, trudny teren itp. a nie wycieczki walem wzdluz rzeki (bez obrazy) to generalizujac, koledzy z 'amore' zostawia tych na 'rigid' za soba.

 

Over i slonecznego weekendu tym, ktorych czeka jazda w terenie, a nie przepropwadzka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie da się ukryć, że "love amore" przychodzi też trochę z wiekiem...Stawy wytrzęsione jak latynoskie marakasy i ciało umęczone przeróżnymi kontuzjami wszelką dodatkową amortyzację, zwłaszcza w trudnym terenie odbiera jako duuużą ulgę...:)

Również miłego, weekendowego kręcenia i bezstresowych przeprowadzek wszystkim życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, dlatego na starość warto mieć telepa na rufie i dziobie ;) 

 

Salsa Spearfish L3 12', w końcu złożona "do testu", jeszcze kilka zmian sprzętowych - sztyca, pedały, mostek, heble "na dniach" a koła i amor jak się wróżka uśmiechnie! A jak na razie prezentuje się tak oto:

 

DSCN0234.JPG

DSCN0235.JPG

DSCN0236.JPG

 

 

 

 

 

p.s.: ...oraz zapowiedź Titus'a Fireline Evo, niestety z powodu braku śrub do korby tudzież awarii piasty przedniej na razie się nie toczy...dzięki anarchy za pomoc w złożeniu bajków! A teraz oby do środy i będzie ogień!  :devil:

 

DSCN0231.JPG

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...