Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Seb2k6 - idealny, marzenie, naprawde świetnie Ci to wyszło.. jak to stoi wagowo?

 

dotychczas nie mialem wsumie kontaktu z ninerami, ale teraz, do sklepu w którym pracuje wpadł taki rowerek

 

12000828.jpg

 

 

i naprawde robi wrażenie, wagą jak na ninera, wykonaniem, detalami, naprawde świetnie to wygląda, i całkiem ciekawie jeździ jak na wielkokołowca, aj... gdybym mógł go zabrac w teren, ale to troche chyba tak, że szewc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby być dłuższy niż wyższy, bo niewiele mu brakuje do odwrotnych proporcji (myślę tu o rozmiarze mnie interesującym - największym :D)

mógłby mieć krótszy ogon

mógłby nie mieć pionowej podsiodłówki, szczególnie w zestawieniu ze stromą, główką

 

no i mógłby mieć jakąś ogarniętą rozmiarówkę, a nie 3 rozmiary na krzyż...

 

Co do wagi ramy, to coś koło 1500g to było - info od posiadacza rozmiaru S...

 

Ale trzeba przyznać, że ładne to to jest i osprzęt też fajnie dobrany. A te cienkie widełki to coś co lubię, szczególnie w połączeniu z masywnym przodem, mistrzem w tym względzie jest Cannondale Flash, szczególnie w biało czarnych malowaniach, jak w 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby być dłuższy niż wyższy, bo niewiele mu brakuje do odwrotnych proporcji (myślę tu o rozmiarze mnie interesującym - największym :D)

mógłby mieć krótszy ogon

mógłby nie mieć pionowej podsiodłówki, szczególnie w zestawieniu ze stromą, główką

 

no i mógłby mieć jakąś ogarniętą rozmiarówkę, a nie 3 rozmiary na krzyż...

 

Co do wagi ramy, to coś koło 1500g to było - info od posiadacza rozmiaru S...

 

Ale trzeba przyznać, że ładne to to jest i osprzęt też fajnie dobrany. A te cienkie widełki to coś co lubię, szczególnie w połączeniu z masywnym przodem, mistrzem w tym względzie jest Cannondale Flash, szczególnie w biało czarnych malowaniach, jak w 2012

 

Ja się wyleczyłem od oceny roweru po tabelkach, z resztą dalej jakoś nie widzę niczego odstającego od normy. 1500 g? To aby nie alu 26?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że też wrzucę swój rower :)

Jako, że modyfikacje jakie dokonałem sięgnęły już prawie końca bo brakuje jeszcze tylko pedałów spd - to proszę o opinie :)

 

Więcej na temat mojego RH29 w garażu

 

n6unlw.jpg

Edytowane przez lago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrales najgorszy z mozliwych kierunkow modernizacji - rower w miare dobrze wyglada, ale jezdzi niewiele lepiej, niz stokowy rockhopper, czyli rower z polki entry-level

 

najgorsze elementy to rama i kola, a powinny byc najlepsze, na przyszlosc lepiej dac rame za 5tys i kola przynajmniej za 2, ale na grupie deore :)

 

wygodniej powinno sie jezdzic z siodlem rownolegle do ziemi, albo nosem leciutko w dol...twoje krocze sie ucieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tyl mógłby być krótszy, za to stabilny jest niesamowicie.

 

... a "moglby być dłuższy niż wyższy".. nie rozumiem, jest to rower ktory tak czy siak będzie jeździł z siodłem sporo niżej(więc będzie niższy), pod niższe osoby - mysle 170 - 175, to jest Mka, a rozmiarów z tego co widzialem FOCUS ma XS, S, M, L, XL... to jest siodło praktycznie pode mnie, a ja raczej brałbym L-kę

 

 

lago - co do osłonki - jest plastikowa i wciskana na te widelki, jest sztywna wiec nie dopasuje się do innych ram, tu leży b. dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus jest w rozmiarach S (420), M(480), L(540). W 29erach jest tak, że nie można wziąć większego rozmiaru, żeby mieć dłuższą górnę rurę, bo przekrok będzie niebezpieczny.

Ja brałbm L, bo jestem wysoki (197), a chętnie wziąłbym z 2cm krótszą podisodłówkę. A przy tym z 2cm dłuższy powinien być dla mnie. Czyli przy sportowym zastosowaniu dla osoby o jako tako proporcjonalnej budowie - raczej pod takie osoby buduje się tego typu rowery. A o kątach i ogonie już mówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że przy tym wzroście nie byłbyś w stanie stanąć nad środkiem górnej rury, a nawet jeśli, to z bardzo małym zapasem bezpieczeństwa... ja przy wzroście 197 mam krótszą podsiodłówkę o 1cm, a w poprzenim rowerze aż o 4,5cm, i też wystarczała ;) przy sztycy 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde zbędne :)

 

lampek nie zdejmę bo wieczorami trochę śmigam - bezpieczeństwo

odblaski z kół przez zimę na pewno zostaną - widocznym być to ważne

dzwonek - musi być :)

pompka - eksperymentuje z ciśnieniem, więc w użyciu

podsiodłówka - telefon musi być w bezpiecznym miejscu

 

Dzięki za opinie

 

Mnie ten Spec bardzo się podoba,ile jest wart?

 

Rockhoppera można kupić za niecałe 3000 seryjnego

Tutaj w lepszy osprzęt poszło dodatkowo około 4500

 

wybrales najgorszy z mozliwych kierunkow modernizacji - rower w miare dobrze wyglada, ale jezdzi niewiele lepiej, niz stokowy rockhopper, czyli rower z polki entry-level

najgorsze elementy to rama i kola, a powinny byc najlepsze, na przyszlosc lepiej dac rame za 5tys i kola przynajmniej za 2, ale na grupie deore :)

wygodniej powinno sie jezdzic z siodlem rownolegle do ziemi, albo nosem leciutko w dol...twoje krocze sie ucieszy :D

 

to mój pierwszy niner, w momencie zakupu miałem 3000 i kupiłem Speca po przymiarce kilku innych rowerów

 

Później zacząłem modyfikować i to fajne doświadczenie, jak kolejny element potrafi zmienić rower :)

 

Jestem nowy w branży i nawet ciężko mi wyobrazić sobie lepiej jeżdzący rower :) ale pewnie takie są i może kiedyś się przekonam, koła na razie są OK, więc nic nie robię

Odnośnie siodła, faktycznie było pod górę, na zdjęciu to widać doskonale, już poprawiłem i jest ok

 

Dzięki za opinie !!

 

lago - co do osłonki - jest plastikowa i wciskana na te widelki, jest sztywna wiec nie dopasuje się do innych ram, tu leży b. dobrze.

 

Okej

Edytowane przez lago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...